Atopowe

Masz problemy ze zdrowiem? Jak dbasz o swoje zdrowie? Wszystko na temat chorób, leczenia, profilaktyki oraz opinie na temat służby zdrowia piszemy tutaj.

Atopowe

Postprzez nowaczka » 29 cze 2012, o 13:24

Już kilka lat walczę z AZS i nic nie pomaga, co byście poleciły co by mogło jakiś efekt przynieść? Wypróbowałam już chyba pół apteki i ciągle nic
nowaczka
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 4
Dołączył(a): 30 maja 2012, o 18:43

Re: Atopowe

Postprzez hejman » 29 cze 2012, o 13:25

Też dużo czasu walczyłam z Atopowym i pomógł mi restoraderm. Świetny i silny lek, już po niedługim czasie widać efekty. Jak chcesz coś więcej o nim poczytać to ich strona to SPAM

Ostatnio edytowano 1 wrz 2014, o 11:38 przez Jamelia, łącznie edytowano 1 raz
Powód: SPAM
hejman
 

Re: Atopowe

Postprzez ollie_o » 3 lip 2012, o 22:30

Ostatnio dermatolog polecił świetną serię kosmetyków do suchej i wrażliwej skóry o nazwie A-Derma. Stosowałam balsam do twarzy i ciała oraz żel do mycia. Używam ich codziennie, w trakcie i po kąpieli i po krótkim czasie zauważyłam znaczącą poprawę. Kosmetyki są dość drogie, ale można trafić na promocję w niektórych aptekach.
ollie_o
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 7
Dołączył(a): 2 lip 2012, o 22:38

Re: Atopowe

Postprzez Lumena » 4 lip 2012, o 22:16

Nie da się ukryć, że to paskustwo. Jednak nie załamujcie się, moja koleżanka miała atopowe zapalenie skóry i dziś w zasadzie nie ma po nim śladu. Także głowa do góry :)
Zastanawiacie się pewnie jakie leki brała? Otóż znalazła w sieci preparat firmy CaliVita "VirAgo", z racji iż były o nim same pochlebne opinie postanowiła go zakupić. I bardzo dobrze zrobiła! Cena też jest atrakcyjna. Wcześniej kupowała Bóg wie jakie drogi preparaty i nic nie skutkowały. Ten jednak okazał się strzałem w dziesiątkę.
Ważne jest również to, że zawiera on tylko i wyłącznie naturalne składniki dzięki czemu nie ma negatywnego wpływu na nasz organizm.
Tutaj macie link do sklepu, gdzie dokonała zakupu:SPAM

Ostatnio edytowano 1 wrz 2014, o 11:39 przez Jamelia, łącznie edytowano 2 razy
Powód: SPAM
Lumena
 

Re: Atopowe

Postprzez pomcia » 14 lip 2012, o 09:41

Lumena gadasz jak przekupa na targu. :) Przypominam, że dziewczyna wypróbowała pół apteki. Poza tym ten preparat o którym piszesz jest na opryszczkę. Szkoda, że nie wspomniała co już stosowała, czy po którymś z dermokosmetyków miała mniejsze objawy czy bez zmian. Czy masz jakieś powikłania? Co w twoim przypadku jest najbardziej uciążliwe.
Atopowcy najczęściej narzekają na suchą skórę, swędzenie. A ty? Powinnaś stosować delikatne dermokosmetyki, które utrzymają odpowiednie nawilżenie skóry. Przyda się coś co będzie łagodzić podrażnienia.Z opinii znajomych atopowców wiem, że wielu stosuje cetphil MD. A co do naturalnych dermokosmetyków, zobacz sobie Botani, to kosmetyki ze skwalenem oliwnym. Jeśli nie pomagają apteczne to może lepiej sięgnąć po naturę?
pomcia
 

Re: Atopowe

Postprzez Specjalista Aspazji » 31 sie 2014, o 22:44

Dermokosmetyki, stosowane do pielęgnacji skóry atopowej, powinny być hipoalergiczne, bezzapachowe i pozbawione potencjalnie uczulających barwników. Codzienne, regularne nawilżanie i natłuszczanie skóry preparatami zawierającymi emolienty może poprawić jej stan. Emolienty przeznaczone są do miejscowego leczenia, bogate w mocznik zatrzymują wodę i utrzymują optymalne nawilżenie naskórka.
Avatar użytkownika
Specjalista Aspazji
Fajna Kobietka
 
Posty: 160
Dołączył(a): 23 lip 2014, o 23:46

Re: Atopowe

Postprzez Astra » 2 wrz 2014, o 01:03

Slyszalam , ze na AZS ponoc skutecznym srodkiem jest smarowanie skory twarzy olejem rokitnikowym.
Choc przy jego stosowaniu nalezy bardzo uwazac by nie zabrudzic poscieli lub odziezy , bo farbuje
/zmywalnie lna kolor pomaranczowy.
Kuracja tym olejem radzi sobie z AZS znakomicie.
Moze warto sie nim zainteresowac? :pisze:
Avatar użytkownika
Astra
Super Gaduła
 
Posty: 1827
Dołączył(a): 22 mar 2014, o 01:28

Re: Atopowe

Postprzez monisiamakeup » 2 wrz 2014, o 06:58

Ja od zawsze na zawsze polecam do atopowej skóry kremy AA.
Avatar użytkownika
monisiamakeup
Miła Kobietka
 
Posty: 39
Dołączył(a): 19 sie 2014, o 12:29

Re: Atopowe

Postprzez Astra » 2 wrz 2014, o 22:45

Dobra jest tez masc z vit A.
Troche tlusta , ale za to bardzo skuteczna.
Dlatego dobrze jest ja uzywac tylko na noc. :ok:
Avatar użytkownika
Astra
Super Gaduła
 
Posty: 1827
Dołączył(a): 22 mar 2014, o 01:28

Re: Atopowe

Postprzez BaskaBe » 8 wrz 2014, o 11:41

Współczuję... Moja koleżanka to ma... I widzę, jak jej z tym trudno..
Avatar użytkownika
BaskaBe
Miła Kobietka
 
Posty: 34
Dołączył(a): 16 paź 2013, o 16:02

Re: Atopowe

Postprzez Hadassa » 7 paź 2014, o 09:49

La roche posay ma serię Lipikar, właśnie specjalnie przeznaczoną dla osób z AZS.
Koleżanka ich używa i jest zadowolona, a teraz jeszcze ruszają z programem wpierającym rodziny z dzieckiem z AZS

.. bo w oczach tkwi siła duszy...
Avatar użytkownika
Hadassa
Moderatorka
 
Posty: 22168
Dołączył(a): 14 mar 2013, o 11:43

Re: Atopowe

Postprzez puderniczka » 8 paź 2014, o 13:29

może Dermaveel? to krem na AZS właśnie, dostępny bez recepty, moim zdaniem bardzo dobry. Nie ma sterydów, parabenów. Dla skóry atopika konieczne są jak najdelikatniejsze kosmetyki, proszki do prania typu sensitive albo w ogóle płatki mydlane.

puderniczka
Fajna Kobietka
 
Posty: 114
Dołączył(a): 15 paź 2011, o 19:56

Re: Atopowe

Postprzez puderniczka » 28 paź 2014, o 20:43

znalazłam w między czasie ciekawą aplikacje dla rodziców dzieci z AZS, do pobrania tutaj SPAM

Ostatnio edytowano 29 paź 2014, o 12:08 przez Hadassa, łącznie edytowano 1 raz
Powód: nazwa wystarczy, a nie od razu link

puderniczka
Fajna Kobietka
 
Posty: 114
Dołączył(a): 15 paź 2011, o 19:56

Re: Atopowe

Postprzez apo-discounter.pl » 5 lis 2014, o 23:09

Polecam kremy dla skóry atopowej, których skład oparty jest na glukonolaktonie i witaminie E. Obydwa te składniki są naturalnymi przeciwutleniaczami, które zwalczają wolne rodniki oraz wspomagają mechanizmy naprawcze i ochronne skóry. Stymulują proces odnowy substancji macierzy zewnątrzkomórkowej, włókien elastycznych i kolagenowych.
Avatar użytkownika
apo-discounter.pl
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 13
Dołączył(a): 22 paź 2014, o 21:39
Lokalizacja: Wrocław

Re: Atopowe

Postprzez Lunatyczka » 11 mar 2015, o 20:34

Również mam azs i jestem mamą dwójki dzieci z azs, w tym młodsze z bardzo ciężkim od pierwszych miesięcy życia. Staram się używać do smarowania oleju lnianego, masła shea, masc z zyworodki, do kąpieli mydło aleppo, na wydrapania srebro koloidalne, niestety ostatnio musielismy uzyc sterydu :( Lekarz polecil Demsa na naturalnych skladnikach i wydaje mi sie ze odpowiada skorze mojego synka. tez b.wielu preparatow uzywalusmy sprawdzil die xera calm ad, dexeryl ale nie na wydrapania, thermi to zel b. nawilza w lato wg ulotki na odparzenia a nawt odlezyny. Kremu dermaveel nie odważyłam się użyć ma w składzie wyciąg z kory leszczyny niestety syn ma na leszczynę olchę brzozę uczulenie:( Mam pyt. Czy ktos z Was probowal dermaveel przy alergi na leszczyne i czy cos sie dzialo? Korzystam z kilku aplikacji przy higienie młodszego dziecka aby zająć mu rączki podczas smarowania by się nie drapał. Np ukladanki rysowanki na telefon czasem filmiki. Oraz z jednej bardzo mi pomocnej przy leczeniu swoim i dzieci, kontrolowaniu, podawaniu leków i smarowaniu. Jest to Dermaveel, ściągnęłam ja z google play, co ważne jest darmowa. Posiada kalendarz, do którego mogę wpisać zaplanowane wizyty dla naszej trójki, prowadzę dzienniczek podawanych leków gdzie budzik przypomina o ich aplikowaniu włącznie ze smarowaniem gdzie systematyczność w tym przypadku jest bardzo ważna. Nagrodą dla moich dzieciaczków są przygody kameleona Derka, z którym podróżują moje dzieci codziennie do innego kraju. Starsza czyta młodszemu teraz już prawie 4latkowi przygody zwierzaka, oglądają zdjęcia a po skończonej higienie i smarowaniu jest wspólna zabawa. Zabawa przez naukę np maski z Wenecji czy rolowanie w czystym kocu. To niektóre z nich jest 60 przygód i 60 zabaw integracyjnych wspomagających rozwój dziecka.
Wazne tez by przy azs utrzymywac odpowiednia diete i by zaleczyc jelito gdy dziurawe przepuszcza na skore.
Lunatyczka
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 3
Dołączył(a): 1 mar 2015, o 21:16

Re: Atopowe

Postprzez milla77 » 15 kwi 2015, o 21:29

Mój synek niestety ma AZS, mam nadzieję, że z czasem zniknie, na razie wyeliminowaliśmy alergeny, smarujemy Go codziennie atoperalem baby i na razie jest ok, skórę ma dużo bardziej miękką, byliśmy niedawno u alergologa i powiedział że wygląda to dobrze
Avatar użytkownika
milla77
Fajna Kobietka
 
Posty: 169
Dołączył(a): 21 sie 2014, o 14:43

Re: Atopowe

Postprzez Chilli » 17 kwi 2015, o 11:35

A próbowaliście może krem Oeparol Balance? Jest do skóry atopowej, wrażliwej. Sama używam, bo mam często przesuszona skórę, w dodatku wrażliwą. Sprawdza się świetnie, szybko się wchłania i nawilża dobrze. W dodatku cenę ma fajną. Może warto przetestować co?
Avatar użytkownika
Chilli
Fajna Kobietka
 
Posty: 166
Dołączył(a): 18 sty 2015, o 17:02

Re: Atopowe

Postprzez docha » 17 kwi 2015, o 21:45

nie wiedziałam, że oeparol ma kremy na azs, pewnie faktycznie jest dobry, bo na azs pomaga też łykanie wiesiołka, więc działanie również zewnątrz będzie dodatkowym plusem
Avatar użytkownika
docha
Extra Kobietka
 
Posty: 490
Dołączył(a): 22 lut 2013, o 12:24

Re: Atopowe

Postprzez a_gatka » 18 kwi 2015, o 10:02

Fajna cena to jaka? Z ciekawości pytam. :)
a_gatka
 

Re: Atopowe

Postprzez Chilli » 18 kwi 2015, o 22:48

Zależy oczywiście gdzie, ale około 15-17 zł. Zatem za dobry krem to grosze. Docha dokładnie, olejek z wiesiołka jest naprawdę skuteczny.
Avatar użytkownika
Chilli
Fajna Kobietka
 
Posty: 166
Dołączył(a): 18 sty 2015, o 17:02

Re: Atopowe

Postprzez a_gatka » 19 kwi 2015, o 16:43

Ale Oeparol to chyba nie tylko atopowe. Z tego co widziałam w necie mają sporo różnych produktów.
a_gatka
 

Re: Atopowe

Postprzez Chilli » 19 kwi 2015, o 18:54

Tak, zgadza się. Mają sporo serii. Moja mama używa kremu na zmarszczki np. Ale wiem, że do atopowej skóry też się dobrze sprawdza :)
Avatar użytkownika
Chilli
Fajna Kobietka
 
Posty: 166
Dołączył(a): 18 sty 2015, o 17:02

Re: Atopowe

Postprzez sara_kolanko » 22 kwi 2015, o 16:39

Oeparol ma różne serie. używam kremu nawilżającego hydrosense. jak na razie się sprawdza, moja skóra bardzo łatwo go przyswaja. mam nadzieję, że to się nie zmieni. nie błyszczę się jak wcześniej, nie mam suchych skórek. moja cera wygląda bardzo zdrowo :)
Avatar użytkownika
sara_kolanko
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 17
Dołączył(a): 22 kwi 2015, o 16:33

Re: Atopowe

Postprzez Diagnostyka » 23 kwi 2015, o 12:14

Polecam serię Emolium, chodzi o krem, balsam i płyn do kąpieli. Do wanny z wodą możesz wlewać również oliwę z oliwek. Do mycia używaj szarego mydła, zamiast kolorowych i pachnących mydeł czy żeli pod prysznic.
Avatar użytkownika
Diagnostyka
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 8
Dołączył(a): 6 maja 2014, o 17:56
Lokalizacja: Kraków

Re: Atopowe

Postprzez Diabliczka1980 » 29 kwi 2015, o 20:29

Przepraszam że się wtrącę :-) A gdzie można kupić ten atoperal baby, w aptekach czy w sklepach z kosmetykami?
Avatar użytkownika
Diabliczka1980
Miła Kobietka
 
Posty: 66
Dołączył(a): 18 gru 2014, o 20:33
Lokalizacja: WARSZAWA
Pani Reklama

Następna strona

Zidentyfikowani użytkownicy: Bing [Bot], Google [Bot], Google Adsense [Bot], Tomaride