odpowiedni miesiąc na ślub

Jedyny dzień w życiu, tak ważny dla kobiet. Jak zorganizować wesele? Jaką suknię kupić? Ślub kościelny czy cywilny? Chcesz dowiedzieć się czegoś więcej, a może podzielić się swoimi doświadczeniami? Zapraszamy do pisania tutaj.

odpowiedni miesiąc na ślub

Postprzez paula » 3 lut 2013, o 12:51

Nie jestem osobą która wierzy w to że w miesiącu "ślubnym" musi być literka "r" itd ;) chciałabym ten dzień zaplanować jak najlepiej, jednak to wszystko zależy od miesiąca w którym on się odbędzie. Wobec tego - jaki, waszym zdaniem, jest najlepszy miesiąc na branie ślubu?
jesteśmy z moim ukochanym na tyle daleko z planami że ustaliliśmy to wstępnie na wrzesień 2014, tylko czy rzeczywiście wrzesień to dobra pora? wiem oczywiście że w Polsce ta pogoda lubi płatać figle (a przede wszystkim o ładną pogodę chodzi!) i zapewne z moich cudownych planów wyjdzie tyle że będzie od rana lało :D no ale wiadomo - inny deszcz jest latem a inny jesienią. Chcielibyśmy wziąć ślub w pierwszej połowie września.
paula
 

Re: odpowiedni miesiąc na ślub

Postprzez Seena » 3 lut 2013, o 13:06

Hmmm..... ślubu jeszcze nie brałam.... w planach też na pewno go nie będę mieć... ale z tego co pamiętam, to najfajniejsze śluby były właśnie we wrześniu... kiedy pogoda, jest jeszcze [zazwyczaj] dość słoneczna, a jednocześnie nie jest już bardzo upalnie, nie wiem jak dokładnie macie to w planach ale uważam że wrzesień będzie się nadawać i na przyjęcie w lokalu, i w sumie na plener też.... Dodatkowo napiszę, że wg. mnie dużo ciekawsze zdjęcia z sesji ślubnych są te na przełomie lata- jesieni, niż zimy- wiosny, kiedy są bagna błotne, roztopy śnieżne i wciąż jeszcze "gołe" bezlistne drzewa.... no i wrzesień ma to szczęśliwe "R" ..... :) życzę Wam dużo szczęścia Kochani ! :fallinlove

fizjoterapeutka, masażystka, kosmetyczka, kobieta ...
Avatar użytkownika
Seena
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 4
Dołączył(a): 2 lut 2013, o 08:33

Re: odpowiedni miesiąc na ślub

Postprzez ShinyMoon » 3 lut 2013, o 13:17

Osobiście wybrałabym czerwiec. Ja brałam ślub 18 lipca i okazało się, że był to najgorętszy dzień lata. Było 39 stopni w cieniu, więc o godzinie 13.00 myślałam, że zemdleje w sukni. A po południu przyszła okropna burza i prądu zabrakło. Jest co wspominać :D
ShinyMoon
Miła Kobietka
 
Posty: 38
Dołączył(a): 30 sty 2013, o 14:35

Re: odpowiedni miesiąc na ślub

Postprzez paula » 3 lut 2013, o 13:39

a ja zawsze marzyłam o ślubie w maju, gdy wszystko zaczyna rozkwitać. Tyle tylko że maj to komunie... poza tym jak w maju zacznie padać to jest tak zimno (wiem bo 2 lata temu byłam na komunii gdzie od rana lało i myśleliśmy że zamarzniemy w kościele...). Miesiące czerwiec - sierpień hmm.. to są miesiące wakacyjnie gdzie w Polsce głównie jest po 30parę stopni więc też raczej odpada. I jakoś chyba pozostaniemy przy tym wrześniu bo nawet jak będzie padać to nie będzie aż tak zimno, a jak będzie ciepło to skwarów też nie będzie ;)
paula
 

Re: odpowiedni miesiąc na ślub

Postprzez sun979 » 3 lut 2013, o 15:19

paula.x111 napisał(a):a ja zawsze marzyłam o ślubie w maju, gdy wszystko zaczyna rozkwitać. Tyle tylko że maj to komunie... poza tym jak w maju zacznie padać to jest tak zimno (wiem bo 2 lata temu byłam na komunii gdzie od rana lało i myśleliśmy że zamarzniemy w kościele...). Miesiące czerwiec - sierpień hmm.. to są miesiące wakacyjnie gdzie w Polsce głównie jest po 30parę stopni więc też raczej odpada. I jakoś chyba pozostaniemy przy tym wrześniu bo nawet jak będzie padać to nie będzie aż tak zimno, a jak będzie ciepło to skwarów też nie będzie ;)


Dokładnie. Zgadzam się z Tobą! ;)
Ja będę mieć ślub w tym roku i właśnie w 1 połowie września. Moim zdaniem jest to idealny miesiąc. Przesądna nie jestem, ale szczęśliwe "R" zawsze się przyda! ;)
sun979
 

Re: odpowiedni miesiąc na ślub

Postprzez CynamonkaZrodzynkiem » 22 maja 2013, o 11:06

Ja miałam ślub we wrześniu, była ładna pogoda. Nie było ani za gorąco ani za zimno. Goście wychodzili z sali na taras i tam wieczorem było tak fajnie, orzeźwiająco. Myślę, że lepsze to niż prawie 40 stopniowy upał. Weż pod uwagę, że masz na sobie makijaż a tu wszystko dosłownie się z Ciebie ześlizguje :lol: suknie przykleja Ci się do ciała a fryzura rozpada.
Piękna pogoda w sezonie wakacyjnym kusi bo plenery zdjęciowe wyglądają bardzo pięknie sama chciałam ślubu w lipcu bo wymarzyłam sobie plener w polach zbożowych, długich złotych kłosach ale obecny mąż nie chciał wtedy. Plener we wrześniu też wypadł nam świetnie. Zamiast zbożowych pól mieliśmy zdjęcia nad jeziorkiem w okolicy i w lesie.

Amantium irae amoris integratio.
Avatar użytkownika
CynamonkaZrodzynkiem
Extra Kobietka
 
Posty: 270
Dołączył(a): 22 lis 2012, o 13:20

Re: odpowiedni miesiąc na ślub

Postprzez VictoriaBeauty » 22 maja 2013, o 14:46

Seena napisał(a):Hmmm..... ślubu jeszcze nie brałam.... w planach też na pewno go nie będę mieć... ale z tego co pamiętam, to najfajniejsze śluby były właśnie we wrześniu... kiedy pogoda, jest jeszcze [zazwyczaj] dość słoneczna, a jednocześnie nie jest już bardzo upalnie, nie wiem jak dokładnie macie to w planach ale uważam że wrzesień będzie się nadawać i na przyjęcie w lokalu, i w sumie na plener też.... Dodatkowo napiszę, że wg. mnie dużo ciekawsze zdjęcia z sesji ślubnych są te na przełomie lata- jesieni, niż zimy- wiosny, kiedy są bagna błotne, roztopy śnieżne i wciąż jeszcze "gołe" bezlistne drzewa.... no i wrzesień ma to szczęśliwe "R" ..... :) życzę Wam dużo szczęścia Kochani ! :fallinlove

Jestem tego samego zdania. Myślę, że wrzesień jest jednym z najlepszych wyborów. Dostępnych jest wtedy wiele owoców i warzyw, pogoda najczęściej sprawdzona i słoneczna, mamy przesądne R i jakoś tak wszystko składa się w jedną całość. To oczywiście kwestia indywidualna, ale ja osobiście podpisuję się właśnie pod tym miesiącem. Często miałam okazje bywam na takich ślubach i pamiętam, że zawsze była pogoda i wszystko jak należy :)

Pozdrawiam i życzę Wam pięknych i cudownych chwil!
VictoriaBeauty
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 1
Dołączył(a): 22 maja 2013, o 14:01

Re: odpowiedni miesiąc na ślub

Postprzez brunecia » 24 maja 2013, o 13:03

Ja brałam slub w pażdzierniku, i mimo, że cały wrzesień był pochmurny i deszczowy to mój dzień był wymodlony i od rana pięknie świeciło słonko :) w polsce pogoda jest tak nieprzewidywalna, ze żaden z miesięcy nie gwarantuje słonka.
brunecia
Extra Kobietka
 
Posty: 404
Dołączył(a): 16 wrz 2012, o 09:25

Re: odpowiedni miesiąc na ślub

Postprzez briserlecoeur » 27 maja 2013, o 11:57

Ja od zawsze miałam dylemat między czerwcem a wrześniem ;)
Oba miesiące są wprost idealne na ślub i wesele ! :) na początku czerwca nie jest jeszcze tak upalnie. Wydaje mi się, ze to własnie lipiec lubi te temperatury plus 30 .
Więc popieram wrzesień, ale warto zastanowić się nad czerwcem. Piękna pogoda i ta soczysta zieleń wszędzie ! :D

Briserlecoeur - Jestem ar­tys­tką ulot­nej chwili.
Avatar użytkownika
briserlecoeur
Miła Kobietka
 
Posty: 66
Dołączył(a): 11 cze 2012, o 17:13

Re: odpowiedni miesiąc na ślub

Postprzez Alabastrowa » 30 maja 2013, o 15:00

Myślę, że czerwiec byłby dobrym miesiące. Ciepło, ale nie gorąco. Dużo bardziej wiosennie, ale nie całkiem letnio : )
Avatar użytkownika
Alabastrowa
Miła Kobietka
 
Posty: 27
Dołączył(a): 30 maja 2013, o 14:58

Re: odpowiedni miesiąc na ślub

Postprzez elzbieta45 » 30 maja 2013, o 15:44

a ja mysle ze maj to piękny miesiac
elzbieta45
Kobietka Expert
 
Posty: 6529
Dołączył(a): 21 paź 2012, o 06:18

Re: odpowiedni miesiąc na ślub

Postprzez Alabastrowa » 30 maja 2013, o 16:27

elzbieta45 napisał(a):a ja mysle ze maj to piękny miesiac


To prawda, ale nie w tym roku i nie w mojej okolicy. Chyba że komuś marzy się ślub w deszczu lub burzy to jest idealnie : D
Avatar użytkownika
Alabastrowa
Miła Kobietka
 
Posty: 27
Dołączył(a): 30 maja 2013, o 14:58

Re: odpowiedni miesiąc na ślub

Postprzez Barbecue » 3 cze 2013, o 21:49

My wybraliśmy wrzesień. Pogoda jest wtedy dość stabilna. No i jak pojedziemy w podróż poślubną to już nie będzie takiego tłoku.

Nie inaczej, odpylacze
Avatar użytkownika
Barbecue
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 5
Dołączył(a): 3 cze 2013, o 21:36

Re: odpowiedni miesiąc na ślub

Postprzez Alamaero » 4 cze 2013, o 00:14

po co komu ślub?

Alamaero
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 2
Dołączył(a): 4 cze 2013, o 00:11

Re: odpowiedni miesiąc na ślub

Postprzez Basia1994 » 21 cze 2013, o 07:50

Widzę że większość wybiera między czerwcem a wrześniem, a ja mam ślub w pierwszej połowie października :D . W tamtym roku pogoda w październiku była całkiem niezła. Liczę na słoneczną aczkolwiek nie gorącą pogodę. Temperatura w okolicach 20 stopni była by super ;)
Basia1994
 

Re: odpowiedni miesiąc na ślub

Postprzez AiShA » 19 cze 2014, o 12:03

A ja zawsze myślałam że koniec sierpnia to idealny czas bo prawie kończy się lato i delikatnie zaczyna jesień ;)

[i]Na ciele rozmaże z mych łez tatuaże, dwa metry ma strach nie wolno się bać.
A szyfry pułapki w słowach zostawię, pokonać chcesz nas nie zostanę.
Nie chce ciebie na zawsze, nie schowasz nas na dnie Tak mało mnie we mnie jest.
I nie zobaczysz że patrzę na Ciebie inaczej, nie chciałeś mnie takiej mieć.
Jutro znowu gonić, biec, latać ponad, ile sił mam krzyczę to Ja.
Kiedy miga świat w twoich oczach, naucz mnie od nowa.
Nie chciałeś mnie takiej więc naucz mnie sobą być...
[/i]
Avatar użytkownika
AiShA
Extra Kobietka
 
Posty: 434
Dołączył(a): 17 cze 2014, o 21:09
Lokalizacja: Małopolska

Re: odpowiedni miesiąc na ślub

Postprzez aktywna » 23 cze 2014, o 02:50

sierpień! chociaż tak naprawdę wszystko zależy od pogody w ten konkretny dzień.
aktywna
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 3
Dołączył(a): 23 cze 2014, o 02:45

Re: odpowiedni miesiąc na ślub

Postprzez rudaśna » 26 cze 2014, o 14:51

ja jak na razie jestem gościem na ślubie i powiem Wam, że naprawdę dużo zależy od pogody. byłam na ślubie, który miał być w plenerze, ale od rana padało i nikt nie chciał ryzykować, więc był w kościele, a na czas ceremonii wyszło słońce (o ironio) ;) ślub w maju - było ciepło, ale wietrznie, ale plenery wśród kwitnących drzew - super :) ale początek września też może być ciekawy, bo nie za gorąco, a i plenery ładne :)

Jakie jest dobrej jakości szambo na działkę?
rudaśna
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 5
Dołączył(a): 26 cze 2014, o 14:33

Re: odpowiedni miesiąc na ślub

Postprzez redorange666 » 26 cze 2014, o 17:25

Najlepszy miesiąc na ślub to ten z numerem po grudniu a jeszcze nie styczeń...
Nie ma dobrego miesiąca... każdy jest taki sam i każdy prowadzi do rozwodu.. więc nie ma się co zastanawiac.
Avatar użytkownika
redorange666
Samiec
 
Posty: 2180
Dołączył(a): 26 sty 2014, o 15:58
Lokalizacja: Śląsk

Re: odpowiedni miesiąc na ślub

Postprzez Majeczka090 » 24 lip 2014, o 17:07

czerwiec, lipiec sierpień
Avatar użytkownika
Majeczka090
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 20
Dołączył(a): 11 paź 2013, o 11:32

Re: odpowiedni miesiąc na ślub

Postprzez malgonka » 31 lip 2014, o 12:50

Każdy wybiera indywidualnie maj jest pięknym miesiącem, my wybraliśmy sierpień chyba dlatego, że poznaliśmy się w sierpniu, w każdym miesiącu jest ten sam stres i te same załatwienia. Teraz z perspektywy wiem, że lepiej brać mniej upalne miesiące przymiarki garniturów i sukni a później perspektywa parowania się w tych zbrojach w trakcie ceremonii nie jest zachęcająca, ale nie wszystko da się przewidzieć. My po prostu nie pomyśleliśmy o tym wcześniej :)
malgonka
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 5
Dołączył(a): 22 lip 2014, o 12:47

Re: odpowiedni miesiąc na ślub

Postprzez kasia25 » 8 sie 2014, o 09:52

Musi to być miesiać- co ma literę r- np czerwiec

kasia25
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 1
Dołączył(a): 6 sie 2014, o 13:41
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: odpowiedni miesiąc na ślub

Postprzez Lovrin_pl » 22 sie 2014, o 14:04

A dlaczego akurat litera "r" musi zawierać się w nazwie miesiąca? Bo nie bardzo rozumiem i podaj więcej szczegółów:) Dla mnie akurat zarówno te zimowe jak i letnie miesiące mają swój niepowtarzalny urok oraz klimat ślubny:)

www.lovrin.pl - biżuteria dla kobiet z klasą.
Lovrin_pl
Miła Kobietka
 
Posty: 55
Dołączył(a): 1 sie 2014, o 14:29

Re: odpowiedni miesiąc na ślub

Postprzez Melania Si » 18 wrz 2014, o 11:17

Taki jest przesąd, że miesiąc, w którym chcemy brać ślub, musi mieć w nazwie literę "r". Wróży to wtedy trwały i stabilny związek oraz szczęście Młodej Pary. Ponadto ktoś mi kiedyś powiedział, że to "r" chroni przed rozwodem. My bierzemy ślub w sierpniu - głównie dlatego, że w sierpniu się poznaliśmy i akurat w tym miesiącu był wolny termin w restauracji :)

Dum spiro, spero...
Avatar użytkownika
Melania Si
Miła Kobietka
 
Posty: 95
Dołączył(a): 16 wrz 2014, o 12:21

Re: odpowiedni miesiąc na ślub

Postprzez Luna » 30 wrz 2014, o 07:31

Według przesądów musi byc literka R - alle np ja bralam slub w lipcu i nic sie takiego złego nie stało :)

POKONAM TRUDY, MOZOŁY CZY BĘDZIE GORZEJ CZY LEPIEJ
UŚWIĘCĘ SŁOWEM ANIOŁY, ONE POMOGĄ MI WZLECIEĆ...
Avatar użytkownika
Luna
Gadatliwa Kobietka
 
Posty: 642
Dołączył(a): 9 wrz 2014, o 07:40
Lokalizacja: Zachód
Pani Reklama

Następna strona

Zidentyfikowani użytkownicy: Google [Bot]