wzdęcia, uczucie pełności w brzuchu- okropne uczucie

Masz problemy ze zdrowiem? Jak dbasz o swoje zdrowie? Wszystko na temat chorób, leczenia, profilaktyki oraz opinie na temat służby zdrowia piszemy tutaj.

Re: wzdęcia, uczucie pełności w brzuchu- okropne uczucie

Postprzez Theila » 31 lip 2014, o 08:42

Bonnnie napisał(a):Podobno picie czystej wody dużo pomaga, ponieważ wypłukują się zbędne toksyny i wszystko się reguluje.



Niestety gucio prawda. Pije wodę i to dużo wody. nie lubie słodzonych napojów ani tym bardziej gazowanych, a mam problemy ze wzdęciami. Dlatego wlasnie uwązam, że Espumisan i leki jemu podobne są nam potrzebne, żeby sobie ulżyć kiedy dopada nas ten prolem. Niestety bywa przykry, bo moja mama wtedy ma problem nawet z dopięciem spodni. Ciekawe czy to może być genetycznie uwarunkowane?
Avatar użytkownika
Theila
Gadatliwa Kobietka
 
Posty: 700
Dołączył(a): 25 lis 2013, o 10:31

Re: wzdęcia, uczucie pełności w brzuchu- okropne uczucie

Postprzez jałowa » 5 sie 2014, o 21:32

nie mam pojęcia czy tutaj genetyka ma coś do rzeczy, ale wzdęcia to dość poważny problem, ludzie jedzą w pośpiechu i byle co więc pojawiają się problemy z pracą jelit.
Avatar użytkownika
jałowa
Fajna Kobietka
 
Posty: 238
Dołączył(a): 12 maja 2014, o 13:07

Re: wzdęcia, uczucie pełności w brzuchu- okropne uczucie

Postprzez Astra » 5 sie 2014, o 21:40

Organizm czlowieka to jedna wielka i skomplikowana maszyneria , ktora niekiedy potrafi szwankowac.
Wlasciwie, to wszystko moze byc przyczyna wzdec i dyskomfortu .
Jedni jedza np jablka i popijaja woda i nie maja wzdec , a inni dbaja o swoje jedzenie i ciagle maja z tym paskudnym uczuciem pelnosci i wzdec stale problemy.
Wiec od czego to zalezy?
Poki co dobrze , ze mozna posilkowac sie roznymi srodkami , jak nie aptecznymi to domowymi.
Jest napewno w czym wybierac i kazdy cos tam znajdzie by sobie ulzyc. :pisze:
Avatar użytkownika
Astra
Super Gaduła
 
Posty: 1827
Dołączył(a): 22 mar 2014, o 01:28

Re: wzdęcia, uczucie pełności w brzuchu- okropne uczucie

Postprzez jałowa » 13 sie 2014, o 15:11

Astra Tobie też zdarza się mieć wzdęcia? Co w takiej sytuacji robisz, jak sobie z nimi radzisz?
Avatar użytkownika
jałowa
Fajna Kobietka
 
Posty: 238
Dołączył(a): 12 maja 2014, o 13:07

Re: wzdęcia, uczucie pełności w brzuchu- okropne uczucie

Postprzez Lilijka » 13 sie 2014, o 15:54

Ja mam takie doświadczenie, że w momencie gdy bardzo dbam o mój organizm. Jem zdrowo itd. i nagle spróbuje coś ciężkiego od razu łapią mnie wzdęcia. Tak jakby moje ciało buntowało się przeciwko złym produktom. Chociaż jeśli jest taki okres, że długo się zaniedbuje to jakby przestawiam się na ten fast foodowy styl życia i po pewnym czasie dolegliwości ustają.
Lilijka
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 6
Dołączył(a): 13 sie 2014, o 14:08

Re: wzdęcia, uczucie pełności w brzuchu- okropne uczucie

Postprzez Astra » 13 sie 2014, o 19:08

jałowa napisał(a):Astra Tobie też zdarza się mieć wzdęcia? Co w takiej sytuacji robisz, jak sobie z nimi radzisz?

A wiesz , ze mimo zdrowego odzywiania tez mnie dopadaja wzdecia, szczegolnie po zjedzeniu jablek.
Jak mnie wzdecie dopada to parze sobie herbatke z 1 lyzki kminku i mnie to pomaga . :)
Avatar użytkownika
Astra
Super Gaduła
 
Posty: 1827
Dołączył(a): 22 mar 2014, o 01:28

Re: wzdęcia, uczucie pełności w brzuchu- okropne uczucie

Postprzez jałowa » 15 sie 2014, o 17:47

powiem Wam szczerze, że też zauważyłam, że jak jem gorszej jakości produkty i nie dbam o dietę, nie zwracam uwagi na to co jem to dolegliwości ze wzdęciami są nie do zniesienia, męczę się strasznie, w moim przypadku żadne ziołowe herbatki nie działają.
Avatar użytkownika
jałowa
Fajna Kobietka
 
Posty: 238
Dołączył(a): 12 maja 2014, o 13:07

Re: wzdęcia, uczucie pełności w brzuchu- okropne uczucie

Postprzez Astra » 16 sie 2014, o 16:34

A radzilas sie medyka?
Moze warto byloby to skonsultowac , skoro tak Cie mecza te zdecia. :ok:
Avatar użytkownika
Astra
Super Gaduła
 
Posty: 1827
Dołączył(a): 22 mar 2014, o 01:28

Re: wzdęcia, uczucie pełności w brzuchu- okropne uczucie

Postprzez jałowa » 19 sie 2014, o 09:10

no właśnie nie nie myślałam, że to taki poważny problem z którym powinnam udać się do lekarza, wydawało mi się że zmiana diety, lek bez recepty na wzdęcia pomoże i obejdzie się bez wizyty u lekarza, uważasz, że powinnam iść do lekarza?
Avatar użytkownika
jałowa
Fajna Kobietka
 
Posty: 238
Dołączył(a): 12 maja 2014, o 13:07

Re: wzdęcia, uczucie pełności w brzuchu- okropne uczucie

Postprzez Fas_Olka24 » 22 sie 2014, o 12:29

A pijesz napoje gazowane ? Bardzo często to one przyczyniają się do wzdęć. Ja od kiedy odstawiłam wszystkie możliwe gazowane i kolorowe napoje wzdęcia ustąpiły. Teraz jak juz piję to wyłącznie źródlaną wodę niegazowaną nie pamiętam co to wzdęcia :)
Avatar użytkownika
Fas_Olka24
Fajna Kobietka
 
Posty: 234
Dołączył(a): 10 sie 2014, o 16:07
Lokalizacja: Śląsk

Re: wzdęcia, uczucie pełności w brzuchu- okropne uczucie

Postprzez jałowa » 25 sie 2014, o 17:09

hmmmm jak sobie tak zrobię rachunek sumienia to okazuje się, że ostatnio w sumie piję tylko same napoje gazowane, kiedyś woda była moim podstawowym napojem teraz ja odstawiłam, chyba muszę znów zacząć po nią częściej sięgać.
Avatar użytkownika
jałowa
Fajna Kobietka
 
Posty: 238
Dołączył(a): 12 maja 2014, o 13:07

Re: wzdęcia, uczucie pełności w brzuchu- okropne uczucie

Postprzez Marina » 26 sie 2014, o 09:46

Niestety dużo zdrowych produktów ma właściwości wzdymające - cebula, por, fasola, kalafior.. Rzeczy bogate w błonnik. Jak przedobrzymy z błonnikiem to wzdęcia gwarantowane.
Niestety wzdęcia to też objawy poważnych zaburzeń - od złej pracy jelit po zakażenie bakterią.
Marina
 

Re: wzdęcia, uczucie pełności w brzuchu- okropne uczucie

Postprzez Theila » 30 sie 2014, o 13:27

Astra napisał(a):
jałowa napisał(a):Astra Tobie też zdarza się mieć wzdęcia? Co w takiej sytuacji robisz, jak sobie z nimi radzisz?

A wiesz , ze mimo zdrowego odzywiania tez mnie dopadaja wzdecia, szczegolnie po zjedzeniu jablek.
Jak mnie wzdecie dopada to parze sobie herbatke z 1 lyzki kminku i mnie to pomaga . :)


Jeśli chodzi o jabłka to podobno nie robią wzdęć jeśli zjada się je nadczo. Slyszałam teorię niedawno, że aby uniknąć wzdęć należy nie łączyć węglowodanów z bialkami . Osobiście wolę postawić na Espumisan, ale u mnie problemy są sporadycznie.
Avatar użytkownika
Theila
Gadatliwa Kobietka
 
Posty: 700
Dołączył(a): 25 lis 2013, o 10:31

Re: wzdęcia, uczucie pełności w brzuchu- okropne uczucie

Postprzez jałowa » 30 sie 2014, o 18:38

to, że problemy pojawiają się sporadycznie nie oznacza, że można je bagatelizować, bo jednak czasami się pojawiają, może też dlatego że Twoja dieta czasami jest niezbyt dobra. Najważniejsze jest jednak to, że znalazłaś lek który pomaga Ci zwalczyć tą przykrą dolegliwość.
Avatar użytkownika
jałowa
Fajna Kobietka
 
Posty: 238
Dołączył(a): 12 maja 2014, o 13:07

Re: wzdęcia, uczucie pełności w brzuchu- okropne uczucie

Postprzez jałowa » 30 sie 2014, o 19:17

ale przecież wiadomo nie od dziś, że kiepskiej jakości jedzenie przyczynia się do złej pracy jelit, organizm nie potrafi sobie poradzić i stąd biorą się wzdęcia, warto zwracać uwagę na to co jemy.
Avatar użytkownika
jałowa
Fajna Kobietka
 
Posty: 238
Dołączył(a): 12 maja 2014, o 13:07

Re: wzdęcia, uczucie pełności w brzuchu- okropne uczucie

Postprzez BaskaBe » 8 wrz 2014, o 11:42

Ja miałam ten problem... I jedyne, co mnie uratowało to pozbycie się wszystkiego co smażone na rzecz błonnika...
Avatar użytkownika
BaskaBe
Miła Kobietka
 
Posty: 34
Dołączył(a): 16 paź 2013, o 16:02

Re: wzdęcia, uczucie pełności w brzuchu- okropne uczucie

Postprzez Hallin23 » 11 wrz 2014, o 08:08

Z tym nadmiarem błonnika też trzeba uważać, bo mozna w drugą stronę przesadzić ;)
Avatar użytkownika
Hallin23
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 16
Dołączył(a): 16 paź 2013, o 16:03

Re: wzdęcia, uczucie pełności w brzuchu- okropne uczucie

Postprzez Klaudusia34 » 19 wrz 2014, o 17:34

Proponuję po prostu przerzucić się na produkty ekologiczne.
Klaudusia34
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 15
Dołączył(a): 26 sie 2014, o 19:52

Re: wzdęcia, uczucie pełności w brzuchu- okropne uczucie

Postprzez Theila » 21 wrz 2014, o 17:19

Nie pomoże jedzenie ekologicznie. Są takie produkty, których po prostu nie można łaczyć ze sobą, żeby nie wiem jak cudownie były hodowane i w jakich warunkach robione. Niestet połączenia takie powodują wzdęcia. Jedni radzą sobie z nimi Espumisanem, inni szukają domowych sposobów, a jeszcze inni po prostu godzą się z tym, że je mają i czekają pokornie kiedy ustąpią.
Avatar użytkownika
Theila
Gadatliwa Kobietka
 
Posty: 700
Dołączył(a): 25 lis 2013, o 10:31

Re: wzdęcia, uczucie pełności w brzuchu- okropne uczucie

Postprzez jałowa » 21 wrz 2014, o 21:28

ja gdzieś czytałam że łączenie węglowodanów i białka powoduje wzdęcia, staram się dlatego nie łączyć tych obu produktów ale nie zawsze się da, w razie problemów mam zawsze przy sobie espumisan.
Avatar użytkownika
jałowa
Fajna Kobietka
 
Posty: 238
Dołączył(a): 12 maja 2014, o 13:07

Re: wzdęcia, uczucie pełności w brzuchu- okropne uczucie

Postprzez Specjalista Aspazji » 27 wrz 2014, o 13:15

Przede wszystkim dieta lekkostrawna. Głównie potrawy gotowane lub duszone. Nie poleca się potraw smażonych ani pieczonych. Do warzyw, których należy się wystrzegać należą fasola, groch, brukselki, kapusta, szparagi, brokuły, karczoch oraz cebula, ale też ziemniaki czy kukurydza. Trzeba także unikać niektórych owoców: brzoskwinie, jabłka (można jeść pieczone), śliwki (suszone i te świeże), jagody i gruszki to te, które zawierają błonnik powodujący gazy. Niewskazane są produkty zawierające dużą ilość laktozy, do nich należy przede wszystkim nabiał i przetwory mleczne: tłuste sery białe i żółte oraz lody. Można za to zajadać ryż, chude mięso, jajka oraz jogurty, szczególnie, gdy posiadają żywe kultury bakterii, cytrusy, winogrona, banany, kiwi i napoje niegazowane.
Avatar użytkownika
Specjalista Aspazji
Fajna Kobietka
 
Posty: 160
Dołączył(a): 23 lip 2014, o 23:46

Re: wzdęcia, uczucie pełności w brzuchu- okropne uczucie

Postprzez jałowa » 28 wrz 2014, o 18:24

masz rację odpowiednia dieta to podstawa, jeśli nie chcemy aby wzdęcia nas męczyły trzeba wystrzegać się wymienionych przez Ciebie produktów.
Avatar użytkownika
jałowa
Fajna Kobietka
 
Posty: 238
Dołączył(a): 12 maja 2014, o 13:07

Re: wzdęcia, uczucie pełności w brzuchu- okropne uczucie

Postprzez Astra » 11 paź 2014, o 18:17

Chociaz chyba nawet czasami ostre przestrzeganie diety nie uchroni nas od dyskomfortu w brzuchu.
Znam osoby ktore az nadto dbaja o diete by nie powodowala wzdec i niestety tez ich doswiadczaja.
Mysle , ze podlozem moze byc taka a nie inna kostrukcja organizmu i jego podatnosc na wzdecia.
Zreszta kazdy inaczej reaguje na spozywana zywnosc. :o
Avatar użytkownika
Astra
Super Gaduła
 
Posty: 1827
Dołączył(a): 22 mar 2014, o 01:28

Re: wzdęcia, uczucie pełności w brzuchu- okropne uczucie

Postprzez Sofii » 17 paź 2014, o 12:00

oo to może ja też mam ten problem przez gumy do żucia, bo robię to nałogowo :)

Płyty meblowe od Belmeb.
Sofii
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 7
Dołączył(a): 17 paź 2014, o 11:48

Re: wzdęcia, uczucie pełności w brzuchu- okropne uczucie

Postprzez Adela » 17 paź 2014, o 14:52

Ja żeby nie mieć wzdęć piję proszek zasadowy.Działa bardzo dobrze, lepiej niż wszystkie ranigasty i tym podobne a jest naturalny i nie zawiera chemii. Opakowanie za 24 zł wystarcza mi na 6-7 tygodni.
Adela
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 1
Dołączył(a): 17 paź 2014, o 14:42
Pani Reklama

Poprzednia stronaNastępna strona

Zidentyfikowani użytkownicy: Bing [Bot]