straszne niskie poczucie wartości

Życiowy dział, nasze sprawy i problemy dnia codziennego.

straszne niskie poczucie wartości

Postprzez kachaoo » 7 lip 2014, o 23:23

Witam Was wszystkich chciałabym Wam opowiedzieć mój problem możne po prostu żeby z siebie to wyrzucic. Mam 18 lat 164cm waga 69 ale nie wyglądam na nią wszyscy tak mówią. Mój pierwszy duży kompleks to mój biust 75D jest szeroko rozstawiony i nawet jak mam stanik dobrze dobrany to wydaje mi sie ze nie wygląda on ladnie a jak go zdejme to juz w ogole jada na dwie strony opadaja niby w dotyku są jędrne ale wyglądają jak duże zwisające cyce dodatkowo nie mam normalnych sutków tylko duże jak u murzynki jest to obrzydliwe wszystkie moje koleżanki juz cos z chlopakami robily a jak ja sobie wyobraze ze mialabym pokazac moje piersi to w zyciu nigdy. Dodatkowo mam na nich lekkie rozstępy ale to akurat najmniejszy problem dla mnie. Brzuch mimo ze nie jest płaski to aż tak mi nie przeszkadza tylko mam na nim wlosy ale to akurat z tym da sie cos zrobic wiec rozpisywac sie nie bede. Dalej okolice miejsc intymnych mam bardzo delikatna skore bo jestem alergiczka i jak chce sie tam ogolic na basen cokolwiek pokazuja sie starszne podrażnienia i nie wazne ze zrobie to woskiem golarka potem uzyje kremu one i tak sie pokazuja i wygalda to starsznie boli gdy chodze i tu tez nie wyobrazam jak mialabym sie chłopakowi pokazac zarośnięta czy z wielkimi ranami bolącymi dodatkowo pomiedzy nogami juz mam wieksze rozstępy. Moja twarz mam duży nos nosze okulary włosy koloru mysiego do ramion proste z prosta grzywka bo mam gigantyczne czolo i wszyscy sie smieja ze mam taka grzywke prosta ale w grzywce na bok bez grzywki czy jakąkolwiek inna wygladam jeszcze gorzej. Do okularow tez sie czepiaja bo są prostokątne a teraz w modzie takie wielkie kujonki w ktorych moj nos jest jeszcze wiekszy. Na szczescie nie mam pryszczy moja cera na twarzy jest okej chociaz gorzej z plecami gdzie mam pryszcze wiec mam problem z pokazaniem sie w kostiumie. Mam dziwne palce u dloni i nog krzywe krótkie i grube. Mam płaskostopie. Czuje sie nieatrakcyjna wszytskie moje kolezanki są piekne mają powodzenia ja nie podobam sie nikomu mam duzo chlopakow przyjaciol i wszyscy mowia ze chcieliby taka dziewczyne charakterem jak ja bo jestem idealna, ale nikt mnie nie chce, co jest dołujące, bo jestem zakochana własnie w jednym z moich przyjacioł i on wie o tym. Czuje sie niekobieca nie mam kształtów nie moge patrzec na siebie chowam sie pod duzymi koszulkami i bluzami nie akceptuje siebie. Wszystkie moje kolezanki nabijaja i wspolczuja mi bo nigdy sie nawet nie calowalam. Mialam raz chlopaka przez te moje kompelksy nie dawalam sie dotykac nawet przytulac bo balam sie ze cos poczuje ze jestem gruba, chcialabym schudnac nie jem duzo slodyczy juz w ogole ruszam sie ale jestem na lekach na astme przy ktorych ciezko schudnac. Wiem ze jestem wartosciowa dziewczyna, bo akurat z charakterem wiem ze jestem okej lepsza od moich kolezanek ktore maja chlopakow caly czas i sie tylko macaja ale w glowie nie maja nic, nie chce byc do pomacania jak one chce chlopaka ktory bedzie mnie szanowal byl troskliwy i nie zalezalo mu tylko na seksie ale zaden nawet na mnie nie chce spojrzec w kategorii dziewczyny tylko przykaciolki bo suoer sie ze mna gada i spedza czas, gdy maja dziewczyny mowia ze chcieliby zeby byla taka jak ja nie rozumiem tego. Gdy ktos mi sie spodoba nawet nie mysle o tym bo wiem ze nie mam u kogos takiego szansy bo wygladam jak wygladam i to nawet sprawdzalam nie chodzi o moj meski styl ubierania bo ubieram sie czesto na damsko ladnie zawsze jestem schludna umyte wlosy troche umalowana ale to nic nie daje. Wiem jest XXI wiek i patrzy sie przez pryzmat wygladu i przestalam wierzyc w to ze charakter sie liczy, to klamstwo, bo gdyby tak bylo ktos bylby mna zainteresowany, bo jestem lubiana i przez chlopakow i przez dziewczyny, nienawidze siebie,
Przepraszam ze bez polskich znakow ale pisalam na telefonie.
kachaoo
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 2
Dołączył(a): 7 lip 2014, o 23:21

Re: straszne niskie poczucie wartości

Postprzez Astra » 8 lip 2014, o 00:07

O matko i wszyscy swieci!!!
Az mnie zmrozilo jak wglebilam sie w te Twoje wynurzenia.
Nie jest z Toba az tak bardzo zle jakby sie z pozoru wydawac moglo.
Od razu powiem , ze nikt ale naprawde nikt nie jest idealny i kazdy bez wyjatku jest tak bardzo czesto niezadowolony z
roznych defektow ktore jego zdaniem sa fatalne i zle wpywaja na jego samoocene i zanizaja poczucie wlasnej wartosci.
Myslisz , ze Twoje kolezanki sa idealne?
Twierdze, ze tak Ci sie tylko wydaje , bo doskonale potrafia sie maskowac i udawac przed otoczeniem , czyli sa mistrzyniami
stwarzania pozorow. Jednym slowem ich wredne i zlosliwe uwagi i docinki rzucane pod Twoim adresem to potwierdzaja.
Dlatego ignoruj te uszczypliwosci z ich strony.
Ale czy potrafisz to zrobic? No nie wiem, bo
najczesciej wlasnie takie osoby jak Ty , czyli te o niskiem poczuciu wlasnej wartosci kupuja te ich brednie i doluja sie niemilosiernie wmawiajac sobie i doszukujac sie u siebie samych minusow i wad.
A to , ze jestes za gruba, a to , ze biust za duzy , a to ze kolezanki to , kolezanki tamto itd .
Dlaczego Ty chcesz sie upodabniac i wzorowac do swoich kolezanek?
Przeciez bycie soba to jest naprawde sztuka w dzisiejszym swiecie i tylko nieliczni potrafia temu sprostac.
Masz 18 lat to naprawde niewiele, a koncentrowanie sie na opinii kolezanek i ich podbojach milosnych jest wg mnie
bezsensu.
Uwazam , ze wszelkie defekty da sie jakos skorygowac , a niektore po prostu zaakceptowac by nie stanowily pretekstu do zanizania Twojej samooceny.
Masz sporo walorow wiec z pewnoscia osobka z ktora sie chce przebywac , bo wnosisz cieplo i serdecznosc ktorego jak widac brak Twoim pustawym kolezankom.
Na wszystko jest czas , a wiec i na pojawienie sie chlopaka tez.
Taka osoba jak Ty zawsze bedzie miala doskonale relacje z otoczeniem , a wiec rowniez z nawiazywaniem ciekawych przyjazni.
Mysle, ze wszystko przed Toba tylko popatrz na Siebie przez pryzmat naprawde wartosciowej i nietuzinkowej kobietki, dla ktorej swiat dopiero sie tak naprawde otwiera.
Powiem Ci , ze faceci jednak zdecydowanie stawiaja na przyjaznie z dziewczynami ktore maja przyslowiowy olej w glowie, a Ty go masz.
Natomiast takie pustaki jak czesc Twoich kolezanek maja chwilowe wziecie, bo stanowia najczescie j przelotny i niewiele znaczacy epizod w zyciu jakiegos faceta.
Wobec tego uszka do gory i zrob porzadek z tym co dasz rade, a na reszte popatrz z przymruzeniem oka i z odrobina dystansu, bo tylko wtedy docenisz swoja niezaprzeczalna wartosc i atuty ktore bezdyskusyjnie posiadasz.
Trzymaj sie i pomysl o sobie inaczej. :kiss2
Avatar użytkownika
Astra
Super Gaduła
 
Posty: 1827
Dołączył(a): 22 mar 2014, o 01:28

Re: straszne niskie poczucie wartości

Postprzez kachaoo » 8 lip 2014, o 16:56

Dziękuje bardzo ma Pani rację dziękuję
Pozdrawiam :kiss2
kachaoo
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 2
Dołączył(a): 7 lip 2014, o 23:21

Re: straszne niskie poczucie wartości

Postprzez Pletwa Reborn » 8 lip 2014, o 18:02

bo akurat z charakterem wiem ze jestem okej lepsza od moich kolezanek


Nie chce Cię jeszcze bardziej dołować, ale lepiej żebyś tak nie myślała o sobie. Każdy człowiek myśli, że ma świetny charakter i bardzo dobrze rozumie innych. Jeśli nie zdasz sobie sprawy ze swoich słabości w charakterze, być może nigdy nie pozbędziesz się swoich... np. kompleksów.

Kolejna sprawa - nie patrz na koleżanki, bo jeszcze przejdzie na ciebie jakieś płytkie podejście typu "musze zostać rozdziewiczona przed 22 rokiem bo inaczej przegram życie :P ". Jak to mawiają: z kim przystajesz tym się stajesz.


Do co wyglądu to jedynie doradzam akceptacje beznadziejności swojej i norm społecznych. Jakkolwiek brutalnie by to nie brzmiało, tak chyba jest najlepiej. Jeśli będziesz robiła sobie nadzieje, że zasługujesz na coś więcej to będzie przeżywała ciągłe rozczarowania. Zresztą sama to kiedyś zrozumiesz .
Pletwa Reborn
 

Re: straszne niskie poczucie wartości

Postprzez Ewelina07 » 15 lip 2014, o 20:52

Oj niestety to bardzo trudny temat. Ciężko jest być pewnym siebie, a to cecha bardzo przydatna.
Polecam rozwój własnej osobowości. Ostatnio natrafiłam w internecie na fajnego bloga a w nim pomoc jak być pewnym siebie
Ewelina07
 

Re: straszne niskie poczucie wartości

Postprzez Pletwa Reborn » 15 lip 2014, o 21:40

Te blogi są śmiechu warte... zawsze tam ludzie piszą to samo: "Nie jesteś pewna siebie? bądź pewna siebie!". Bardzo pomocne :D
Pletwa Reborn
 

Re: straszne niskie poczucie wartości

Postprzez coucou » 16 lip 2014, o 09:54

Kachaoo ja mam 39 lat, jestem gruba, mam rozstepy itd ale od kilku miesiecy jestem z cudownym facetem ktory mnie uwaza za najpiekniejsza i tak przy nim sie czuje. Mam nadzieje ze tez poznasz takiego i swoje wady zobaczysz w innym swietle jak zalety.
POWODZENIA :)
Avatar użytkownika
coucou
Miła Kobietka
 
Posty: 30
Dołączył(a): 23 kwi 2014, o 15:40
Lokalizacja: nijmegen

Re: straszne niskie poczucie wartości

Postprzez jakubgrabowski » 30 lip 2014, o 19:22

Na nadwagę najlepiej zastosować dobrą dietę bez tłuszczu. I regularnie chodzić na basen, siłownie i biegać. I najlepiej skonsultować się z dietetykiem.

Zamówiłem szamba bydgoszcz na działki.
jakubgrabowski
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 3
Dołączył(a): 30 lip 2014, o 19:13

Re: straszne niskie poczucie wartości

Postprzez olga5 » 22 sie 2014, o 10:22

ohhhh ....kochana nie ma ideałów...dopóki sama siebie nie zaakceptujesz nie licz na to że inni będa cię inaczej postrzegać...ludzię to czują...jesli chodzi o wagę...może dietetyk będzie najlepszym rozwiązaniem...pierwsze co to umów sie na wizytę do psychologa...w SPAM maja bardzo dobrego psychologa...przede wszystkim musisz uwierzyć w siebie...a zobaczysz że wiele sie zmieni:)


prosze nie spamowac forum
olga5
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 6
Dołączył(a): 11 sie 2014, o 14:20

Re: straszne niskie poczucie wartości

Postprzez agnieszka729 » 19 wrz 2014, o 10:46

Zamiast zanurzać się w kompleksach, poczytaj lepiej o tym, jak się ich pozbyć.
Zamiast się dobijać - zerknij na strony czy blogi z poradami dla kobiet, np. tu: SPAM

A poza tym... spójrz na innych ludzi, którzy muszą się użerać ze znacznie większymi kompleksami. Przeważnie ci, którzy mają PRAWDZIWE powody do kompleksów, potrafią sobie radzić i akceptować siebie.

:ok:

Chillout!

]:-)



PROSZE NIE SPAMOWAC FORUM
agnieszka729
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 1
Dołączył(a): 19 wrz 2014, o 10:39

Re: straszne niskie poczucie wartości

Postprzez pam » 12 lis 2014, o 00:57

jak znajdziesz kogos, kto bedzie Cie kochal za to jaka jestes to z roztepami czy bez bedziesz sie czula super. wszelkie kompleksy odejda :)

pam
pam
Miła Kobietka
 
Posty: 31
Dołączył(a): 30 sie 2014, o 00:54

Re: straszne niskie poczucie wartości

Postprzez Blanche_ » 12 lis 2014, o 11:32

Kachaoo! Czesc, powoem Ci, ze bylam kiedys w podobnej sytuacji. Do tego dochodzilo jeszcze jakies napiecie od strony mamy, ktora utwierdzala mnie w mojej beznadziejnosci. Cos sie zmienilo dopiero po tegorocznych wakacjach. Zmienilam w sobie troche, tzn. zaczelam sie troche inaczej ubierac, nosic wyzsze buty, malowac, zmienilam fryzure i przede wszystkim WLASNE SPOJRZENIE NA SIEBIE! Wiesz ile to pomoglo? Ja nie sadzilam, ze moze sie zmienic tyle e moim zyciu przez takie cos. A sie zmienilo naprawde duzo. Ostatnio nawet tak po prostu, na srodku ulicy zatrzymal sie zachod a z niego wyszedl calkiem przystojny, zabawny mezczyzna, ktory chcial sie ze mna umoeic. Kiedy go potem pytalam czemu tak postapil uslyszalam, ze po prostu widzial po mnie, ze "co chce, to mam". No niekoniecznie tak jest, ale z cichej, szarej myszki na pewno sporo sie zmienilam i na pewno inaczej mnie teraz widza :) z tym, ze ja tez mialam problem z pewnoscia siebie i odcinalam sie od ludzi.

Wiec w zasadzie u mnie sie potwierdzilo to, co kolezanki wyzej juz napisaly. Trzeba zdac sobie sprawe ze swoich niedociagniec i sprobowac je zmienic :) chociaz co do wagi- te mam troche wiecej, ale jakos tu maskuje troszke ubraniem :D nie czuje sie zle w swoim ciele, a przeciez sa i mezczyzni, ktorzy wola kobietki z troszke wieksza iloscia cialka! :)
Avatar użytkownika
Blanche_
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 14
Dołączył(a): 10 lis 2014, o 19:19

Re: straszne niskie poczucie wartości

Postprzez oczekujacacudow » 3 sty 2015, o 18:08

Po prostu przestań patrzeć na innych. Porównując się do innych,zawsze będziesz czuć się gorzej. Zawsze znajdzie się ktoś mądrzejszy czy ładniejszy. Żyj swoim życiem i polecam Ci znalezienie pasji,naprawdę wtedy poczujesz się spełniona. A co do wyglądu,faceci aż tak nie są próżni,jak ich zaciekawisz swoją osobowością to już połowa sukcesu gwarantowana ;)
oczekujacacudow
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 10
Dołączył(a): 2 sty 2015, o 20:36

Re: straszne niskie poczucie wartości

Postprzez dancia24 » 12 mar 2015, o 10:52

Miłość nie wybiera musisz trafić na tę właściwą miłość i faceta, który zobaczy w tobie że jesteś warta więcej niż kto ktokolwiek inny nie dołuj sie stań przed lustrem i mów jestem piękna dobra, i poznam najwspanialszego mężczyznę na świecie. Wychodz z domu na spacery do kina.Odwiedz salon fryzjerski zafunduj nową fryzurkę sobie pomaluj sie i głowa do góry..
dancia24
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 16
Dołączył(a): 11 mar 2015, o 21:52

Re: straszne niskie poczucie wartości

Postprzez BlackWolf » 14 mar 2015, o 04:55

Przykro mi się zrobiło, gdy to przeczytałam.
Niskie poczucie wartości, to dla mnie niezbyt łatwy temat na te czasy, ale muszę napisać Ci pare rzeczy.
Po pierwsze wszystkie kompleksy, które w sobie widzisz - sama sobie po części wykreowałaś. 
Napisałaś, że ubierasz się po męsku. Wiesz, ja uwielbiam nosić długie koszule, ubierać się często na unisex. Mam taki styl, bo to lubię. Myślę, że Ty również. Poza tym powinnaś ubierać się tak jak chcesz, bo ubiór to cała Ty. Jednym się to podoba, drugim nie i trudno. Po co się dopasowywać i czuć się źle?
Tak naprawdę mogę założyć się, że jesteś bardzo fajną i ładną dziewczyną niż tak jak siebie opisałaś. Zbyt surowo traktujesz swoje ciało, zapewne opierając się na pustostanie jaki zaczął panować w mediach itd.
Powinnaś wiedzieć, że to co jest dla Ciebie kompleksem wcale nie musi nim być dla drugiej osoby. Poglądy ludzi i stereotypy są różne.
Jedni preferują smukłe, wysportowane ciała, inni po prostu kobiece kształty, jeszcze inni lubią kobiety przy kości, puszyste, czy małe piersi, duże itd. Chyba zapomniałaś o tym. 
Ciało to nie wszystko. Liczy się również to jaką jesteś osobą. 
Napisałaś, że nie myślisz nawet o zbliżeniach z chłopakiem ze względu na swoje ciało, tak to odebrałam. Tak naprawdę zapomnisz o tych wszystkich kompleksach, gdy poznasz kogoś, dla kogo będziesz idealna i da Ci to odczuć. I nie będzie liczyć się to, czy uważasz się za grubą czy za zbyt chudą i jakie widzisz w sobie niedoskonałości. A tacy faceci istnieją, możesz mi wierzyć. 
Poza tym sylwetkę można zawsze w sobie zmienić wystarczą chęci i działanie.
Trochę więcej wiary w siebie. 
Tego Ci życzę.

Nie szukam bajek w życiu moim.
Bajki są okrutne...

Obrazek
Avatar użytkownika
BlackWolf
Moderatorka
 
Posty: 2891
Dołączył(a): 13 mar 2015, o 20:52
Pani Reklama


Zidentyfikowani użytkownicy: Google [Bot]