karmienie piersia

Wszystko na temat naszych małych pociech. Jak wychowywać dziecko? W jaki sposób się z nim bawić? Relacje z dzieckiem, trudne rozmowy właśnie w tym dziale.

karmienie piersia

Postprzez mambeczka » 25 wrz 2013, o 00:31

Drogie panie,mam synka który ma juz 7miesiecy,nie ma jeszcze zabkow na szczęście ale powoli czuje ze niebawem juz się pojawia.Dlaczego na szczęście nie ma zabkow? Boje się co to będzie jak mu juz urosną bo karmie go piersią,czy to boli?? Maluch czasem przygryza mi brodawkę i powiem szczerze ze czasem odczuwam bol.. Planuje przestawić go na butle ale to nie jest takie proste,bo mu się to niepodoba.chcialabym karmić go piersią jak najdłużej bo do dobre dla dziecka,no ale taki duży chłop a dalej je cyca.onakladkach silikonowych na sutki niema mowy bo wyczuje różnice i będzie płacz...co mam zrobić?
mambeczka
 

Re: karmienie piersia

Postprzez iwciaa » 12 sty 2014, o 22:42

Ja miałam ten sam problem, ale jakos to przezwycięzyłam. Nie odstawiaj małego od piersi bo to jest zbawienne i dla ciebie i dla dziecka. Piersi sie przyzwyczają. Dbaj tylko o laktację żeby trwała jak najdłużej.
iwciaa
Fajna Kobietka
 
Posty: 161
Dołączył(a): 20 mar 2013, o 21:28

Re: karmienie piersia

Postprzez lobelia85 » 14 sty 2014, o 17:07

Dokładnie tak- nie odstawiaj dziecka od piersi!!! Ja karmiłam córeczkę rok i dwa miesiące i w tym czasie wyszło jej 6 ząbków (pierwsze dwa w 10 miesiącu). Faktycznie trochę przygryzała, ale to nie jest jakiś silny ból. Pewnie karmiłabym jeszcze dłużej, ale już mleka nie miałam :roll:

Kto nie ma odwagi do marzeń, nie będzie miał siły do walki...

Obrazek
Avatar użytkownika
lobelia85
Extra Kobietka
 
Posty: 288
Dołączył(a): 4 sty 2014, o 17:16

Re: karmienie piersia

Postprzez iwciaa » 17 sty 2014, o 22:31

Faktycznie to przygryzanie może zniechecic czasem do karmienia, ale trzeba przetrwać dla dobra maluszka. Co stosowalyście, żeby rozkręcić laktację jak bylo mało mleka.
iwciaa
Fajna Kobietka
 
Posty: 161
Dołączył(a): 20 mar 2013, o 21:28

Re: karmienie piersia

Postprzez lobelia85 » 17 sty 2014, o 23:09

Ja piłam duuuuużo wody mineralnej + duuuużo mleka + bawarkę:) No i najważniejsze to przystawiać maluszka jak najczęściej, bo wtedy mleko szybciej się produkuje ;-) Słyszałam tez o herbatkach na laktacje, ale nie próbowałam.

Kto nie ma odwagi do marzeń, nie będzie miał siły do walki...

Obrazek
Avatar użytkownika
lobelia85
Extra Kobietka
 
Posty: 288
Dołączył(a): 4 sty 2014, o 17:16

Re: karmienie piersia

Postprzez iwciaa » 18 sty 2014, o 22:45

herbatki niestety mi nie pomogly, ja rozpuszczalam w mleku taki preparat ze slodem jęczmiennym i melisa i powiem szczerze że bardzo pomógl. Teraz jak bedę karmić dziecko to już na samym początku sie w niego zaopatrzę.
iwciaa
Fajna Kobietka
 
Posty: 161
Dołączył(a): 20 mar 2013, o 21:28

Re: karmienie piersia

Postprzez kobietkaXY » 10 mar 2014, o 10:55

"Boje się co to będzie jak mu juz urosną bo karmie go piersią,czy to boli??"
Nie obawiaj się tego. To się tylko tak wydaje, że jak maluchowi wyjdą ząbki, to zaraz na Tobie będzie je ostrzył :) Te przygryzania (bardzo delikatne) mogą się zdarzyć od święta, ale to nie jest coś, czym na zapas należy się martwić.

A jeśli mimo wszystko (przez ząbki lub nie) pojawią się problemy, rób okłady z szałwii (tylko nie pij jej, bo zahamuje Ci laktację) - działa przeciwbakteryjnie.

Carpe diem...
Avatar użytkownika
kobietkaXY
Miła Kobietka
 
Posty: 26
Dołączył(a): 17 wrz 2012, o 15:29

Re: karmienie piersia

Postprzez Carina » 10 mar 2014, o 21:36

Nie odstawiaj.Ale jak juz bd ci mocno przygryzac to nie doprowadz do tego by porobily ci sie ranki.Bo to najgorsza rzecz.Ja tak nie mialam ale kolezanka tak.I wyla z bolu.i musiala odstawic bo mala pila mleko z krwia...choc tego nie widziala.
Jak juz cie bd bolaly to polecam masc Bepanthen. :}

"...przez noc droga do świtania -
przez wątpienie do poznania -
przez błądzenie do mądrości -
przez śmierc do nieśmiertelności..."
Avatar użytkownika
Carina
Kobietka Expert
 
Posty: 2942
Dołączył(a): 14 cze 2013, o 09:19

Re: karmienie piersia

Postprzez chichi » 13 lip 2014, o 14:35

Też sie zastanawiałam właśnie co bedzie jak młodemu zaczną ząbki rosnąć, bo słyszałam, ze dzieci przygryzaja sutki. Sama stosowałam bepanthen, co prawda nie na sutki tylko na swiezy tatuaż, ale na opakowaniiu bylo wlasnie, ze to na podraznione sutki. Moja mama powiedziała, ze nas bardzo szybko odstawiła, może nie ze wzgledu na przygryzanie, ale nie chciała, zeby to sie ciagnelo i ciągneło.
A Wy kiedy przestawałyscie karmic?
chichi
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 3
Dołączył(a): 13 lip 2014, o 14:19

Re: karmienie piersia

Postprzez joasia007 » 13 lip 2014, o 22:18

ja przestałam karmić, kiedy moje dziecko zaczęło spożywać inne pokarmy w takich ilościach, które zapewniały mu wszystkie niezbędne składniki do rozwoju :)
joasia007
Miła Kobietka
 
Posty: 66
Dołączył(a): 24 sty 2014, o 18:18

Re: karmienie piersia

Postprzez zaczarowana30 » 20 lip 2014, o 11:52

Karmiłam troje dzieci,każdo prawie 3 lata,wiadomo ząbkowały,czasem przygryzły,ale nie jest to aż tak bardzo bolesne ,da sie przeżyć :)

Obrazek
zaczarowana30
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 8
Dołączył(a): 16 lip 2014, o 10:54

Re: karmienie piersia

Postprzez Viki91 » 22 lip 2014, o 10:29

hey a cz ktoś miał cos takiego ze macie dużo pokarmu a dziecko choć dobrze ciągnie to się nie najada i trzeba dokarmiac z butelki? Bo ja tak mam i sie zastanawiam cz ten pokarm jest mało wartościowy bo o takim czyms tez słyszałam? cz poprostu jest leniwy?
Viki91
 

Re: karmienie piersia

Postprzez Mała_Kaśka » 18 sie 2014, o 17:54

Może warto kupic takie silikonowe nakładki na piersi, np BabyOno? Nie są drogie a mogą oszczędzić bólu
Mała_Kaśka
Fajna Kobietka
 
Posty: 126
Dołączył(a): 26 sty 2013, o 19:48
Pani Reklama


Zidentyfikowani użytkownicy: Bing [Bot]