Choroby brudnych rąk

Masz problemy ze zdrowiem? Jak dbasz o swoje zdrowie? Wszystko na temat chorób, leczenia, profilaktyki oraz opinie na temat służby zdrowia piszemy tutaj.

Re: Choroby brudnych rąk

Postprzez a_gatka » 8 gru 2013, o 11:48

Nie wydaje mi się to takie proste, bo zazwyczaj to wszystko idzie przetargami przecież. A tam kryterium podstawowym jest cena, a nie jakość i skuteczność niestety. Dlatego jeśli mamy jakiś wpływ na to czym myją ręce nasze dzieci - a w szkole czy przedszkolu coś do powiedzenia jednak mamy - możemy uczulać władze tych miejsc, żeby to jednak było mydło antybakteryjne, a nie jakieś niesprawdzone o nieznanym nam do końca działaniu, za to... najtaniej.
a_gatka
 

Re: Choroby brudnych rąk

Postprzez gohusia » 10 gru 2013, o 17:08

Mnie ostatnio przeraziło jak koleżanka opowiadała że u niej w przedszkolu, gdzie prowadzi dzieckie często tego zwykłego mydła nawet nie ma w łazience. Dla mnie to przerażające. Już o antybakteryjnym można zapomnieć. Ja uważam że jak się wpaja dziecku od małego nawyk mycia rąk, mycia owoców, warzyw innych rzeczy to poprostu z czasem jest to zupełnie naturalne.
gohusia
 

Re: Choroby brudnych rąk

Postprzez a_gatka » 12 gru 2013, o 20:04

Ale jak to nie ma mydła w przedszkolu? Przecież to są dzieci!
a_gatka
 

Re: Choroby brudnych rąk

Postprzez docha » 16 gru 2013, o 09:37

U nas jest, w przedszkolu, w szkole i bardzo tego pilnują, codziennie dozowniki są uzupełniane, nie ma z tym problemu. Ale tam to chyba bym zwróciła uwagę, przecież w przedszkolu dzieci jedzą, pchają ręce do buzi, wystarczy, że jedno jest chore i już pozostałym sprzeda jakiegoś wirusa.
Avatar użytkownika
docha
Extra Kobietka
 
Posty: 490
Dołączył(a): 22 lut 2013, o 12:24

Re: Choroby brudnych rąk

Postprzez a_gatka » 26 gru 2013, o 17:30

W przedszkolu mydło to absolutna podstawa. Mydło i chusteczki.
a_gatka
 

Re: Choroby brudnych rąk

Postprzez gohusia » 27 gru 2013, o 21:50

Podstawa a powinno być tak, że jest to mydło antybakteryjne a nie zwykłe. Zawsze to jeszcze lepsza ochrona przez infekcjami.
gohusia
 

Re: Choroby brudnych rąk

Postprzez Tusia » 28 gru 2013, o 11:49

Widzisz, ale to Polska. W UK są mydła antybakteryjne w miejscach publicznych - chociaż ostatnio w jednej z warszawskich galerii spotkałam się z takim, ale jednak to wciąż rzadkość. :(
Tusia
 

Re: Choroby brudnych rąk

Postprzez docha » 30 gru 2013, o 12:12

a_gatka napisał(a):W przedszkolu mydło to absolutna podstawa. Mydło i chusteczki.

lub ręczniki papierowe, żeby nie używać tygodniami tych samych materiałowych, które do końca nie mają szansy wyschnąć i tylko rozwijają sie w nich bakterie.
Avatar użytkownika
docha
Extra Kobietka
 
Posty: 490
Dołączył(a): 22 lut 2013, o 12:24

Re: Choroby brudnych rąk

Postprzez kies » 10 kwi 2014, o 22:38

U nas wymagali specjalnej wyprawki dla dzieci do przedszkola, czyli poza książeczkami kredkami itp. musiałam zakupić mydło w płynie, ręcznik, ręcznik papierowy, chusteczki nawilżane. A jeśli chodzi o mydło antybakteryjne to córce myje nim rączki jak wróci z przedszkola co by nie częstowała zarazkami młodszej córki. Chociaż mamy bezdotykowy dozownik to już bardzo często sama myję bo ładnie sobie z nim radzi.
kies
Fajna Kobietka
 
Posty: 150
Dołączył(a): 7 lis 2011, o 00:50

Re: Choroby brudnych rąk

Postprzez docha » 24 kwi 2014, o 09:32

u nas teraz będzie wymóg jeszcze większej higieny rąk, bo noworodek niebawem się pojawi w domu, biada mi ktoś z brudnymi łapskami podejdzie ;)
Avatar użytkownika
docha
Extra Kobietka
 
Posty: 490
Dołączył(a): 22 lut 2013, o 12:24

Re: Choroby brudnych rąk

Postprzez Astra » 24 kwi 2014, o 17:28

Mnie zastanawia to, ze niby wszyscy doskonale wiemy jaki wplyw ma zdecydowaba
i konsekwentna higiena na nasze zdrowie to jednak z uporem maniaka spora czesc
ludzi jej nie przstrzega.
Dlaczego tak sie dzieje?
Ja mysle, ze przeszkoda jest nasza swiadomosc realnych zagrozen jakie niesie za soba
nie mycie rak po podstawowych czynnosciach jak toaleta i inne.
Samym mowieniem, nie zalatwimy tego nadaj istniejacego problemu higieny. :roll: :o
Avatar użytkownika
Astra
Super Gaduła
 
Posty: 1827
Dołączył(a): 22 mar 2014, o 01:28

Re: Choroby brudnych rąk

Postprzez Theila » 28 kwi 2014, o 10:15

Ostatnio czytałam o ogromnym problemie z owsikami w szkolach i przedszkolach właśnie z powodu nie mycia przez dzieci rąk. W szkole moje dynka pojawiły się instrukcje mycia rąk i Dettol antybakteryjny w dozownikach. Strach się bać ile można przenieść do domu nie dbając o higienę i nie ucząc tego dzieci.
Avatar użytkownika
Theila
Gadatliwa Kobietka
 
Posty: 700
Dołączył(a): 25 lis 2013, o 10:31

Re: Choroby brudnych rąk

Postprzez Violet » 28 kwi 2014, o 16:01

Theila napisał(a):Ostatnio czytałam o ogromnym problemie z owsikami w szkolach i przedszkolach właśnie z powodu nie mycia przez dzieci rąk. W szkole moje dynka pojawiły się instrukcje mycia rąk i Dettol antybakteryjny w dozownikach. Strach się bać ile można przenieść do domu nie dbając o higienę i nie ucząc tego dzieci.

Ja bym najchętniej kupiła sobie do domu takie mydło, tylko jestem ciekawa czy nadaje się do codziennego używania?
Avatar użytkownika
Violet
Miła Kobietka
 
Posty: 58
Dołączył(a): 28 kwi 2014, o 15:50

Re: Choroby brudnych rąk

Postprzez Theila » 30 kwi 2014, o 10:32

Tak. Ja uzywam codziennie i moj synek też. Dettol mam w takim automatycznym dozowniczku, więc i dziecko chętniej korzysta. Mam suchą skórę i bardzo wrażliwą niestety, ale nie podrażnia mnie i nie wysusza. Jest fajnie żelowe i dlugo czuje zapach na dłoniach. Wedlug mnie fajna sprawa.
Avatar użytkownika
Theila
Gadatliwa Kobietka
 
Posty: 700
Dołączył(a): 25 lis 2013, o 10:31

Re: Choroby brudnych rąk

Postprzez Kejti » 30 kwi 2014, o 22:17

Myję ręce bardzo często, żeby uniknąć tych wszystkich bakterii i zarazków, a do tego używam żelu antybakteryjnego do rąk Clean Hands - żel "myje" ręce doskonale i wchłania się doskonale. Dziwi mnie, kiedy widzę np. ludzi w restauracji, że zasiadają do stołu z "brydnymi" rękoma.
Kejti
Miła Kobietka
 
Posty: 72
Dołączył(a): 24 wrz 2012, o 22:55

Re: Choroby brudnych rąk

Postprzez Maurelia » 30 kwi 2014, o 22:22

Blackfox napisał(a):
Adix257 napisał(a):Częste mycie skraca życie!!!

Dobrze, że czegoś jeszcze nie skraca. :roll:


hahaha, dobre :)
Maurelia
 

Re: Choroby brudnych rąk

Postprzez kies » 7 maja 2014, o 04:10

Ostatnio w radio w jakiś informacjach mówili, że jak się będzie często i dokładnie myć ręce, to zmniejsza się ryzyko zachorowania choćby na grypę o 30% akurat nie mówili o rodzaju mydła, ale wydaje mi się, że antybakteryjne jeszcze by podniosło ten procent.
kies
Fajna Kobietka
 
Posty: 150
Dołączył(a): 7 lis 2011, o 00:50

Re: Choroby brudnych rąk

Postprzez a_gatka » 11 maja 2014, o 21:33

Dokładnie - jak najbardziej, ale też i odpowiednio długo. Wiele osób o tym zapomina. Namydli dłonie, spłucze i.. już. Całe 10 sekund to stanowczo za krótko, aby umyć je skutecznie.:)
a_gatka
 

Re: Choroby brudnych rąk

Postprzez Astra » 12 maja 2014, o 01:01

Wiekszosc ludzi niestety po lebkach myje swoje rece.
A rzeczywiscie porzadne umycie rak wymaga odrobiny wysilku i czasu.
Najgorsze jest to , ze wiekszosc z nas nie potrafi myc rak i nie docenia zupelnie
zagrozen, jakie niesie za soba takie bylejakie splukanie woda i odrobina mydla. :roll:
Avatar użytkownika
Astra
Super Gaduła
 
Posty: 1827
Dołączył(a): 22 mar 2014, o 01:28

Re: Choroby brudnych rąk

Postprzez anett » 14 maja 2014, o 10:45

kies napisał(a):A jeśli chodzi o mydło antybakteryjne to córce myje nim rączki jak wróci z przedszkola co by nie częstowała zarazkami młodszej córki. Chociaż mamy bezdotykowy dozownik to już bardzo często sama myję bo ładnie sobie z nim radzi.


Moja siostra swojej córeczce też sprezentowała mydło antybakteryjne z bezdotykowym dozownikiem. Mała ma tyle radości z mycia rąk, że traktuje to jako zabawę, a nie obowiązek.
Avatar użytkownika
anett
Miła Kobietka
 
Posty: 64
Dołączył(a): 14 maja 2014, o 10:11

Re: Choroby brudnych rąk

Postprzez Carina » 14 maja 2014, o 11:16

Astra napisał(a):Wiekszosc ludzi niestety po lebkach myje swoje rece.
A rzeczywiscie porzadne umycie rak wymaga odrobiny wysilku i czasu.
Najgorsze jest to , ze wiekszosc z nas nie potrafi myc rak i nie docenia zupelnie
zagrozen, jakie niesie za soba takie bylejakie splukanie woda i odrobina mydla. :roll:


Dokladnie.
Mnie dziwi,ze ludki kupic mydlo antybakteryjne umyja na tzw odwal sie...Myslac ze to zalatwia sprawe.Bo to w koncu antybakteryjne mydlo.
A tu tak samo trzeba myc w sposob wlasciwy.Bo samo sie nie zrobi.I tak naprawde problem zostaje...nadal.:_

"...przez noc droga do świtania -
przez wątpienie do poznania -
przez błądzenie do mądrości -
przez śmierc do nieśmiertelności..."
Avatar użytkownika
Carina
Kobietka Expert
 
Posty: 2942
Dołączył(a): 14 cze 2013, o 09:19

Re: Choroby brudnych rąk

Postprzez Astra » 14 maja 2014, o 17:32

Z pozoru wydaje sie to niby takie latwe , proste i banalne az do bolu.
I co?
Mysle, ze wiekszosc ludzi sie wcale nie zastanawia nad myciem porzadnym rak .
Po prostu brak im swiadomosci w zakresie zagrozen chorobami, bo myslenie jest takie , ze ja to napewno nie zachoruje, az do momentu gdy zlapiemy np. jakies zatrucie pokarmowe czy
inne obrzydliwe paskudztwo.
Mozna trabic o tym caly czas i naprawde niewielki odsetek ludzi pomysli o tym powaznie .
Taka jest niestety rzeczywistosc.
Ale nawet mycie lapek bylejak jest lepsze niz nie mycie ich wcale , szczegolnie po
wyjsciu z toalety. :pisze:
Avatar użytkownika
Astra
Super Gaduła
 
Posty: 1827
Dołączył(a): 22 mar 2014, o 01:28

Re: Choroby brudnych rąk

Postprzez Tusia » 15 maja 2014, o 12:42

Astra napisał(a):Ale nawet mycie lapek bylejak jest lepsze niz nie mycie ich wcale , szczegolnie po
wyjsciu z toalety. :pisze:

Cóż ale tego lepiej na głos nie mówić, nasze społeczeństwo jest jednak leniwe. Lepiej aby przyswajało jak być powinno a nie żeby robić coś po łebkach.
Tusia
 

Re: Choroby brudnych rąk

Postprzez kies » 15 maja 2014, o 14:36

Ja myślę, że to nie do końca kwestia lenistwa. Trochę tak, ale dużo nie wiedzy odnośnie zagrożeń, a jeszcze więcej tego, że mama nie nauczyła. Tak myślę. Moja córka ma 3 lata i ostatnio tłumaczyła tatusiowi, że się myje rączki po siusianiu, że mama myje, i ona myje, ze ogólnie rączki myć trzeba. No i zapytała: tatusiu a czemu dziadek nie myje?? Stąd też, uważam, że jak dziecko jest nauczone mycia rąk to je myje i wie o tym, że trzeba.
kies
Fajna Kobietka
 
Posty: 150
Dołączył(a): 7 lis 2011, o 00:50

Re: Choroby brudnych rąk

Postprzez Tusia » 16 maja 2014, o 18:31

Wierzę, że taka sytuacja miała miejsce i że tak jest. Co do ludzi starszych - dojrzałych, mam odczucie, że należałoby im pokazać pod mikroskopem te wszystkie paskudztwa które przenosimy na rękach i przedmiotach codziennego użytku.
Tusia
 
Pani Reklama

Poprzednia stronaNastępna strona

Zidentyfikowani użytkownicy: Aneta366, Bing [Bot], Google [Bot]