Szkolenie psa

Masz jakiegoś pupila? Chcesz się nim pochwalić? Nie wiesz jak go pielęgnować, czym karmić, kiedy zabrać do weterynarza? Tutaj znajdziesz odpowiedzi na nurtujące pytania.

Szkolenie psa

Postprzez Hadassa » 22 kwi 2014, o 10:07

W sumie to szkoda że Black nie ma bo temat dla niej ;)
Jak szkolice swojego psa ? Kiedy zaczynacie ??
Czy moze jednak pora na jakies profesjonalne szkolenie ??

Jak np oduczyć psa gryzienia po rękąch ??
czytałam że za każdym razem krzyczeć, ałć albo piszczeć i zabierać rękę i kończyć zabawę

.. bo w oczach tkwi siła duszy...
Avatar użytkownika
Hadassa
Moderatorka
 
Posty: 22168
Dołączył(a): 14 mar 2013, o 11:43

Re: Szkolenie psa

Postprzez Kikimora » 22 kwi 2014, o 13:28

Psa szkoli się jak najszybciej. Nie ma na co czekać. Od samego początku uczymy co jest dobre, a co złe.Uczymy podstawowych komend , które są potrzebne - siad, stój, zostań, na miejsce, fe nie wolno. Nagrody są różne - smakołyk, zabawka, słowna pochwała zawsze , typu doooobry pies.
Bardzo ważne jest nauczenie psa ładnego chodzenia na smyczy, oraz dobrego kontaktu z właścicielem, przychodzenia na wołanie. Ważne jest również , żeby na spacerze pies ignorował inne psy i innych ludzi. Powinien zachowywać się neutralnie i nienachalnie.Pies jest dla nas , a nie my dla psa. Jak sobie pieska wychowamy taki będzie w przyszłości.
Nie wolno pozwalać na gryzienie po rękach, wtedy warto zaproponować zabawkę i przekierować to gryzienie na wskazany przedmiot. Od samego początku nie pozwalajmy na wskakiwanie pieska na człowieka. Wystarczy wyraźnie powiedzieć fe nie wolno, odwrócić się i ignorować psa.
Nie jestem zachwycona Psim Przedszkolem, bo często to nie ma nic wspólnego z socjalizacja psa. Chaotyczna zabawa szczeniąt, bez ładu i składu. Chyba, ze szkoleniowiec używa dorosłego, doświadczonego psa, który nadzoruje zabawę szczeniąt.Normalne szkolenie w kierunku posłuszeństwa, ma sens w grupie, już od 6 miesiąca życia. Tragedii nie ma , gdy na kurs zapiszemy starszego pieska.
Dla mnie najważniejsze jest skupienie psa na przewodniku.Właściciel powinien być bogiem dla swojego psa. Wtedy osiągnie się z pieskiem wszystko.
Kikimora
Fajna Kobietka
 
Posty: 114
Dołączył(a): 8 sty 2013, o 14:44

Re: Szkolenie psa

Postprzez G**** » 24 kwi 2014, o 11:33

Najlepiej jest od początku. Nasz był uczony na smakołyk, jak coś dobrze zrobił to była nagroda. Jak gryzie to trzeba od razu zareagować bo tylko wtedy będzie wiedział co zrobił źle. Trzepnąć go po uchu aby tylko zapamiętał i powiedzieć "nie dobry pies". Na naszego działa :)
G****
 

Re: Szkolenie psa

Postprzez kasiunia1234 » 24 kwi 2014, o 14:21

Najlepiej szkolić pupila od samego początku, tudzież od małego. Jak coś robi źle obić po uszach jak dobrze, dać smakołyka.

Nauczanie zintegrowane "Razem w szkole"
kasiunia1234
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 4
Dołączył(a): 24 kwi 2014, o 14:13

Re: Szkolenie psa

Postprzez Kikimora » 25 kwi 2014, o 09:07

Dziewczyny, szczeniak to dzieciak. Pokazywanie świata takiemu maluchowi i uczenie go dyscypliny nie może polegać na trzepaniu po uszach i używaniu przemocy.Pies nie może się nas bać. Ma współpracować. A tego uczy się po dobroci.System kar i nagród dobierany jest w zależności od osobnika i okoliczności, ale nie można dawać sprzecznych sygnałów. Jak sobie to wyobrażacie - najpierw bodziec negatywny w uderzenia, a potem nagroda czyli smakołyk?
Kikimora
Fajna Kobietka
 
Posty: 114
Dołączył(a): 8 sty 2013, o 14:44

Re: Szkolenie psa

Postprzez Hadassa » 25 kwi 2014, o 09:29

No cóż :) mogę pochwalić mojego X...
nauczył psa już siadać ;) nagrodą były smakołyki ;)

.. bo w oczach tkwi siła duszy...
Avatar użytkownika
Hadassa
Moderatorka
 
Posty: 22168
Dołączył(a): 14 mar 2013, o 11:43

Re: Szkolenie psa

Postprzez Kikimora » 25 kwi 2014, o 11:08

No to powodzenia w dalszej nauce. Proponuje siad zostań i waruj. A dalej to już z górki :)
Kikimora
Fajna Kobietka
 
Posty: 114
Dołączył(a): 8 sty 2013, o 14:44

Re: Szkolenie psa

Postprzez Hadassa » 25 kwi 2014, o 11:37

będziemy próbować ;) chociaż przy jego ADHD bywa to trudne

.. bo w oczach tkwi siła duszy...
Avatar użytkownika
Hadassa
Moderatorka
 
Posty: 22168
Dołączył(a): 14 mar 2013, o 11:43

Re: Szkolenie psa

Postprzez Kikimora » 25 kwi 2014, o 11:56

Psy energiczne i z ADHD trudniej łapią kontakt, ale za to szybciej i łatwiej się uczą.
Nie nadużywaj smakołyków. Spróbuj nakręcić na zabawkę i ja używaj jako formę nagrody. Zabawka powinna być normalnie niedostępna dla psa i dawana tylko za dobrze wykonaną komendę.To działa . Zapewniam :)
Kikimora
Fajna Kobietka
 
Posty: 114
Dołączył(a): 8 sty 2013, o 14:44

Re: Szkolenie psa

Postprzez Hadassa » 25 kwi 2014, o 14:36

Trzeba będzie spróbować ;) dzięki za radę ;)

.. bo w oczach tkwi siła duszy...
Avatar użytkownika
Hadassa
Moderatorka
 
Posty: 22168
Dołączył(a): 14 mar 2013, o 11:43

Re: Szkolenie psa

Postprzez Kikimora » 25 kwi 2014, o 17:53

Masz psa w typie owczarka niemieckiego, więc bez problemu nauczysz aportować.
Kikimora
Fajna Kobietka
 
Posty: 114
Dołączył(a): 8 sty 2013, o 14:44

Re: Szkolenie psa

Postprzez Hadassa » 25 kwi 2014, o 19:07

nie w typie ;) mam owczarka niemieckiego krótkowłosego ;)
i widac że pojętna bestia z niego

.. bo w oczach tkwi siła duszy...
Avatar użytkownika
Hadassa
Moderatorka
 
Posty: 22168
Dołączył(a): 14 mar 2013, o 11:43

Re: Szkolenie psa

Postprzez Kikimora » 25 kwi 2014, o 23:13

To super. Z jakiej jest hodowli ?
Kikimora
Fajna Kobietka
 
Posty: 114
Dołączył(a): 8 sty 2013, o 14:44

Re: Szkolenie psa

Postprzez Hadassa » 26 kwi 2014, o 07:37

Gdzieś spod trzebnicy nazwy nie pamiętam

.. bo w oczach tkwi siła duszy...
Avatar użytkownika
Hadassa
Moderatorka
 
Posty: 22168
Dołączył(a): 14 mar 2013, o 11:43

Re: Szkolenie psa

Postprzez Kikimora » 26 kwi 2014, o 15:09

Nazwa hodowli dość istotna. Jak z dobrej hodowli i po psach pracujących do łatwiej wyszkolić.
Genetyka nie jest głupia nauka w tej kwestii. Ludzie niespecjalnie przykładają wagę do tego, ale powinni.
Kikimora
Fajna Kobietka
 
Posty: 114
Dołączył(a): 8 sty 2013, o 14:44

Re: Szkolenie psa

Postprzez Adidasowa » 15 maja 2014, o 13:18

Mój ma rok i nadal go szkolę :D ostatnio byłam w szoku, bo poiwedziałam do niego "piątka" i sam mi ją przybił łapką, a nigdy wcześniej go tego nie uczyłam. I jak to zobaczyłam dałam mu smakołyk, kiedy drugi raz mi przybił piątaka i teraz robi to na zawołanie :D tak samo "daj łapkę, a teraz drugą" :) mądry psiak z niego.

`Co w niej jest, co w niej jest czego nie mam ja?
Blask i mrok - pogubiona w snach,
Blask i mrok - co więcej miałam dać?
Avatar użytkownika
Adidasowa
Kobietka Expert
 
Posty: 4637
Dołączył(a): 2 kwi 2013, o 18:31
Lokalizacja: Warszawa

Re: Szkolenie psa

Postprzez kocuj » 10 lut 2015, o 14:36

Proponuje nauczyć psa siad i zostań jako jedne z pierwszych i najlepiej poznanych komend. Dzięki temu nawet jak nie mamy siły po powrocie z pracy albo w weekend idąc gdziekolwiek - do znajomych do sklepu - do parku biorę psiaka. Jeśli idę np do sklepu po powrocie i jestem zmęczona o tej 20-21 piesek idzie ze mną dostaje siad i czeka aż wyjdę z zakupami, potem leci komenda biegaj i wracamy do domu. Broń boże nie zastępuje takimi wyjściami normalnego spaceru ale można pieska i siebie rozprostować 2-3razy dodatkowo dziennie apropo czegoś. Polecam bardzo wygodne, wkącu to powinien być nasz towarzysz
kocuj
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 12
Dołączył(a): 9 lut 2015, o 15:49

Re: Szkolenie psa

Postprzez BlackWolf » 2 kwi 2015, o 08:54

Kikimora wszystko dobrze opisała. Z tego co pamiętam również ma styczność z psami ras bojowych. Boruś już jest dorosłym, wspaniałym psiakiem, ale odświeżę temat dla innych. ;)

Nie zgodzę się tylko odnośnie Przedszkola dla psów, ponieważ to już zależy na jakiego Przewodnika natrafimy. Są takie Przedszkola, gdzie faktycznie jest sam chaos i ciężko jest szczeniaka czegokolwiek nauczyć, ale na szczęście nie każdy Przewodnik jest niedoświadczony... Dobrze jest wybierać takie nauczania, w których są również dorosłe, ułożone psy dające przykład szczeniakom.

Szczeniaki są jak dzieci -łapią, ale nie każde chcą się uczyć. Jedne uczą się szybko, nie ma z nimi problemu a drugie są rozbrykane, nieposłuszne, uparte i zawzięte, choć tak naprawdę rozumieją, że czegoś nie wolno a dalej robią swoje.

Najlepiej jest zacząć naukę od 2-3 miesiąca życia psiaka. Psy w wieku 6 miesięcy pojmują więcej i na tym etapie powinno się zacząć pokazywać psu jakie jest jego miejsce w hierarchii. Jeśli mamy go od maleńkości -powinien w tym okresie znać już podstawowe komendy.
Jeżeli szczeniak jest nieposłuszny, najlepiej jest go przewrócić na plecy i przytrzymać do momentu aż się nie uspokoi. To typowa reakcja u zwierząt, szczególnie u psów i psowatych zmuszająca drugiego członka stada do uspokojenia się i uległości.
Przy okazji tak można sprawdzić czy pies jest dominatorem czy uległym.
Dominatorzy niechętnie dają się położyć na plecy. Wtedy jest gryzienie, warkot, jazgot, piszczenie a wcale nie dzieje się mu krzywda. ;)
To tak jak u niektórych dzieci gdy mówimy ''Nie'' - złość, krzyk, płacz byleby dopiąć swego, ''a nóż mama ulegnie, zostawi w spokoju i będę dalej broić''. ;) Oj nie. Nie ma ulegania. :roll:
Cierpliwości... W końcu się uspokoi - podda.

Jeżeli w zabawie pies uporczywie atakuje rękę -dobrym sposobem jest również podsuwanie mu wtedy zabawki, która odciąga uwagę od rąk. Jeżeli w dalszym ciągu pies łapie za nasze dłonie -przerywamy zabawę. Oczywiście pamiętamy o komendach ''nie wolno'', ''nie'' itd. ''Auć'' i syknięcie też sygnalizuje o tym, że pies robi coś czego nie powinien. Psy reagują na dźwięki, ton głosu i gesty. Wobec tego nie trzeba je bić...
U niektórych psów krzyk, pisk odnosi skutek a niektórych wręcz napędza do gryzienia.

Pomocne jest także pstrykanie palcami np. Pstryk przed pyszczkiem lub na lini wzroku oraz ucha psa i komenda.
Psy reagują na tego typu dźwięki, to działa na zasadzie ''uwaga skup się!'', chwilowej dekoncentracji umysłu -oddziela czynność, którą pies wykonuje a przykuwa uwagę na nas i na nasze rządanie. Nie jestem w stanie inaczej tego wytłumaczyć. :lol:
Najczęściej stosuję tą metodę do komendy ''odejdź/ cofnij się''. Jak pies już przyswoi, to po pewnym czasie będzie wystarczać samo pstryknięcie i gest wyciągnięcia dłoni - sam się cofnie lub usiądzie na swoim miejscu. Ta metoda zawsze odnosi skutek.
Dlatego na szkoleniach zawsze uczyliśmy jak posługiwać się klikerami.

Do wyuczenia psa komend najlepsze jest... jedzenie. Każdy pies to łasuch.
Stąd wynagradza się je smakołykami.
Ważne jest aby po jakimś czasie zmienić nagrodę czyli smakołyk zamienić na dotyk.

Ton głosu również robi swoje. Psy bardzo szybko ekscytują się, popadają w radość. Szkoda, że u ludzi to tak nie działa. :D
Dlatego za każdym razem gdy psiak wykona dobrze komendę - powinniśmy reagować na to z entuzjazem, pochwalić go ''dooobry pies'', poklepać itd.
Bo co za radość gdy powiemy beznamiętnie ''dobry pies''? Ton głosu brzmi jak ''nie wolno'' czyli jaka wtedy ma być psia satysfakcja, że zrobił coś dobrze? Nam chyba też odechciałoby się wykonywać poleceń gdyby pochwały brzmiały ''maszynowo''. ;)

Nie szukam bajek w życiu moim.
Bajki są okrutne...

Obrazek
Avatar użytkownika
BlackWolf
Moderatorka
 
Posty: 2891
Dołączył(a): 13 mar 2015, o 20:52

Re: Szkolenie psa

Postprzez Hadassa » 2 kwi 2015, o 09:56

Ale nawet i Barusiowi się te rady przydadza :D

.. bo w oczach tkwi siła duszy...
Avatar użytkownika
Hadassa
Moderatorka
 
Posty: 22168
Dołączył(a): 14 mar 2013, o 11:43

Re: Szkolenie psa

Postprzez ence » 26 kwi 2015, o 22:26

Ja powoli rozkręcam swoją hodowlę psów. I na pewno mogę Wam powiedzieć, że szkolenie dla psa to spawa podstawowa. Co innego uczenie go sztuczek a co innego nauka dobrego zachowania. Ja sama nawet byłam na szkoleniu bez psa, i już to bardzo pomogło mi go zacząć kształtować.
ence
 

Re: Szkolenie psa

Postprzez vpresto » 27 kwi 2015, o 22:21

a gdzie byłaś na takim szkoleniu? długo trwało?

to w sercu ma tylko nienawiść,
nigdy nie zazna miłości i szczęścia.
Avatar użytkownika
vpresto
Miła Kobietka
 
Posty: 79
Dołączył(a): 16 kwi 2013, o 18:28

Re: Szkolenie psa

Postprzez ence » 27 kwi 2015, o 23:18

Pierwsze szkolenie na jakim byłam trwalo 1 dzień, dowiedziałam się tam podstaw i tego mi było trzeba! Hodowla psów to wcale nie jest prosta rzecz. Każda rasa ma swoje wymagania. Szkolenie było prowadzone przez przemiłą Panią zootechnik znając się na swoim fachu! (Wrocław, Vadecorso)
ence
 

Re: Szkolenie psa

Postprzez vpresto » 28 kwi 2015, o 23:54

dzięki, już sobie wyszukałam wszystko co mnie interesowało, moja uwagę najbardziej przykuło szkolenie o żywieniu zwierzaków - czasami gubię się w tych "dobrych radach" fachowa wiedza by się przydała

to w sercu ma tylko nienawiść,
nigdy nie zazna miłości i szczęścia.
Avatar użytkownika
vpresto
Miła Kobietka
 
Posty: 79
Dołączył(a): 16 kwi 2013, o 18:28

Re: Szkolenie psa

Postprzez BlackWolf » 29 kwi 2015, o 02:35

W czym tu się gubić? Każde szkolenia i wykłady (jeśli takowe ktoś prowadzi) wyglądają podobnie o ile prowadzi je ''fachowiec'' a nie amator.
I jestem tego zdania, że tzw. "dobre rady'' przydają się każdemu jeśli ludzie chcą się nimi podzielić.

Nie szukam bajek w życiu moim.
Bajki są okrutne...

Obrazek
Avatar użytkownika
BlackWolf
Moderatorka
 
Posty: 2891
Dołączył(a): 13 mar 2015, o 20:52

Re: Szkolenie psa

Postprzez ence » 29 kwi 2015, o 20:36

Jeżeli chodzi o żywienie to jest bardzo dużo szkół jak karmić psy, są zwolennicy różnych metod. Ale tak naprawdę wszytko zależy od rasy którą masz i jej predyspozycji. Wbrew pozorom nie każdy weterynarz się zna na żywieniu psów i często polecają Ci to co akurat maja na sprzedaż.
ence
 
Pani Reklama

Następna strona

Zidentyfikowani użytkownicy: Bing [Bot], Google [Bot]