Życie jest dla mnie za drogie - jak oszczędzić?

Życiowy dział, nasze sprawy i problemy dnia codziennego.

Życie jest dla mnie za drogie - jak oszczędzić?

Postprzez good_point » 15 lis 2012, o 12:43

Dziewczyny prosze o porade. Oszczedzam od jakiegoś roku na wszystkim co się da. Teraz przyszedł czas, ze zaczelam zastanawiać się jak oszczedzic na rachunkach za prad i za ogrzewanie. Wiem, ze trzeba gasic swiatlo, nie zostawiać urzadzen w trybie stand-by, ale to za mało. Co mogę jeszcze zrobić? Z góry dziękuję za pomoc
good_point
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 1
Dołączył(a): 15 lis 2012, o 12:39

Re: Życie jest dla mnie za drogie - jak oszczędzić?

Postprzez barburka » 15 lis 2012, o 13:40

Nie martw się, sa na to sposoby, tylko trzeba z glowa ;) Możesz zaoszczędzić na ogrzewaniu np. nie zasłaniać grzejnikow, zmneijszac temp jak wychodzisz z odmu albo jak idziesz spac. Zakręcać grzejniki na czas wietrzenia. Myslalas o zmywarce? Ja mam i zuzywam mniej wody i energii – widze to po rachunkach.
barburka
 

Re: Życie jest dla mnie za drogie - jak oszczędzić?

Postprzez nasztos » 21 lis 2012, o 20:57

Hmm ale w ogóle dlaczego aż tak musisz oszczędzać? Idzie zima i nie da się przecież przykręcić kaloryferów i siedzieć w zimnie! Ja pamiętam jak byłam młodsza i mieszkałam z rodzicami to też były notoryczne problemy z dotrwaniem do końca miesiąca (rodzice to nauczyciele - wiadomo ile wynosiły wtedy zarobki nauczyciela :D). Też bardzo oszczędzaliśmy np. na ciepłej wodzie (miałyśmy z siostrą zakaz kompania się dłużej niż 3 minuty :). Do dzisiaj mam mnóstwo tego typu nawyków, które inni ludzie uważają za dziwne :)

Ostatnio edytowano 28 lip 2013, o 11:48 przez 456, łącznie edytowano 1 raz
Powód: spam
nasztos
 

Re: Życie jest dla mnie za drogie - jak oszczędzić?

Postprzez alianka » 23 lis 2012, o 01:58

może czajnik na gaz (taki z gwizdkiem) zamiast elektrycznego?
Avatar użytkownika
alianka
Miła Kobietka
 
Posty: 40
Dołączył(a): 9 lis 2012, o 13:08

Re: Życie jest dla mnie za drogie - jak oszczędzić?

Postprzez katimati89 » 10 gru 2012, o 16:48

nie da się zaoszczedzic;p najlepiej wrocic do rodziców na garnuszek;]
katimati89
Miła Kobietka
 
Posty: 53
Dołączył(a): 10 gru 2012, o 15:18

Re: Życie jest dla mnie za drogie - jak oszczędzić?

Postprzez brunecia » 12 gru 2012, o 23:16

katimati89 napisał(a):nie da się zaoszczedzic;p najlepiej wrocic do rodziców na garnuszek;]



Aleś doradziła.

Można zaoszczędzić na oswietleniu, żarówki energooszczędne. Jak zamieszkałam jeszcze z narzeczonym to mielismy ogromne rachunki za gaz (ogrzewanie wody gazowe), no a, że piecyk był w łazience a do kuchni,( żeby umyć naczynia) gaz leciał rurą,no to wkładalismy naczynia do wielkiej michy i mylismy w lazience, zeby mniej gazu zeszlo. tak samo mycie naczyc pod biezaca woda drogo wychodzi(mowa oczywiscie o naczyniach z calego dnia, a nie 2talerzach czy szklankach ktore de facto mozna umyc w zimnej wodzie) ;) jak cos jeszcze mi sie przypomni to dopisze :)
brunecia
Extra Kobietka
 
Posty: 404
Dołączył(a): 16 wrz 2012, o 09:25

Re: Życie jest dla mnie za drogie - jak oszczędzić?

Postprzez bettti86 » 18 gru 2012, o 10:54

alianka napisał(a):może czajnik na gaz (taki z gwizdkiem) zamiast elektrycznego?


moi rodzice też mieli taki zamiar, kupili czajnik na gaz, używali może pół roku, a teraz to nawet nie wiem gdzie ten czajnik schowali, bo używają oczywiście elektrycznego ;) i to tylko w kwestii oszczędzania
bettti86
Extra Kobietka
 
Posty: 484
Dołączył(a): 4 gru 2012, o 12:11

Re: Życie jest dla mnie za drogie - jak oszczędzić?

Postprzez aga.ta » 18 gru 2012, o 16:58

do mnie zapukał niedawno akwizytor sprzedający takie wkrętki do baterii, które napowietrzają wodę i dzięki temu zużywa się jej o wiele mniej (podczas zmywania czy brania prysznica czy mycia zębów itp). ja rzadko kiedy mam gotówkę przy sobie, więc ich nie kupiłam, choć były dość tanie, i uważam, że na dłuższą metę na pewno warto w nie zainwestować.
odnośnie prądu, to może przelicz sobie, czy opłaca ci się licznik dwutaryfowy? wtedy pralkę włączasz na noc, czy w weekendy?
Avatar użytkownika
aga.ta
Miła Kobietka
 
Posty: 94
Dołączył(a): 4 paź 2012, o 15:24

Re: Życie jest dla mnie za drogie - jak oszczędzić?

Postprzez dzo » 23 sty 2013, o 22:11

aga.ta napisał(a):do mnie zapukał niedawno akwizytor sprzedający takie wkrętki do baterii, które napowietrzają wodę i dzięki temu zużywa się jej o wiele mniej (podczas zmywania czy brania prysznica czy mycia zębów itp). ja rzadko kiedy mam gotówkę przy sobie, więc ich nie kupiłam, choć były dość tanie, i uważam, że na dłuższą metę na pewno warto w nie zainwestować.


Ciekawe czy to coś warte w ogóle jest :geek:
dzo
 

Re: Życie jest dla mnie za drogie - jak oszczędzić?

Postprzez MagdaLena30 » 24 sty 2013, o 16:22

przykładowy tekst: http://www.czasnafinanse.pl/oszczedzani ... lektryczna tu o możliwościach niższych rachunków za prąd, ale jest też coś o ogrzewaniu i zakupach - może ktoś wykorzysta?
MagdaLena30
 

Re: Życie jest dla mnie za drogie - jak oszczędzić?

Postprzez anita147 » 24 sty 2013, o 23:25

przy okazji ile wydajecie na jedzenie na osobę i chemie domową???

chciałam odpocząć od pracy mam roczniaka
Avatar użytkownika
anita147
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 24
Dołączył(a): 20 sty 2013, o 14:22

Re: Życie jest dla mnie za drogie - jak oszczędzić?

Postprzez rzabba » 28 sty 2013, o 20:04

Nie przeliczam w ten sposób, bo nie każdego miesiąca, na szczęście, kupuję proszki, płyny itp. I na razie jestem zaopatrzona, więc się cieszę, szczególnie, że styczeń jest ciężki. Nie dość, że budżet nadszarpnięty po świętach, to jeszcze muszę zapłacić ubezpieczenie samochodu i mieszkania :(. Liberty pisze, że jest najtańsze i chyba tam się zwrócę, każdy grosz zaoszczędzony na OC się liczy. Dobrze, że luty krótki...
rzabba
Miła Kobietka
 
Posty: 48
Dołączył(a): 25 sty 2013, o 13:11

Re: Życie jest dla mnie za drogie - jak oszczędzić?

Postprzez bajaderka » 17 lut 2013, o 00:13

Wcześniej dziewczyny wspominały o urządzeniach do napowietrzania wody (tzw. perlatorach), też słyszałam, że pozwalają sporo zaoszczędzić.
Czytałam te artykuły w serwisie czas na finanse, do którego linkowała MagdaLena i tak się zastanawiam, czy faktycznie coś się zmieni jak zdecydujemy się na innego operatora? Któraś z was próbowała porównywać stawki?
Avatar użytkownika
bajaderka
Miła Kobietka
 
Posty: 86
Dołączył(a): 16 paź 2012, o 20:47

Re: Życie jest dla mnie za drogie - jak oszczędzić?

Postprzez kasienka92 » 17 lut 2013, o 00:18

U nas w domu jest perlator i rachunki za wode faktycznie spadly :) ale to pod prysznic dobre bo wanna za dlugo sie napuszcza
kasienka92
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 10
Dołączył(a): 16 lut 2013, o 21:40

Re: Życie jest dla mnie za drogie - jak oszczędzić?

Postprzez bajaderka » 19 lut 2013, o 00:36

Ciekawi mnie ile te perlatory dokładnie kosztują, może ktoś się orientuje?
Co do samych kąpieli, to i tak największa oszczędność jest przy szybkich prysznicach, więc chyba nie ma się co zastanawiać ;)
Avatar użytkownika
bajaderka
Miła Kobietka
 
Posty: 86
Dołączył(a): 16 paź 2012, o 20:47

Re: Życie jest dla mnie za drogie - jak oszczędzić?

Postprzez Jamelia » 10 cze 2013, o 13:01

Bo niektórzy jak się idą kąpać to woda leje się i leje. a ja robię tak,odkręcam wodę- polewam siebie i gąbke-zakręcam. Namydlam się-odkręcam zeby sie spłukać i zakręcam :) To jest dosłownie chwilka i wody nie dużo. No chyba że głowę od razu myje to troszke więcej wiadomo ,ale ja na szczęście głowy codziennie nie myje :)

Zawsze trzeba podejmować ryzyko.Tylko wtedy uda nam się pojąć, jak wielkim cudem jest życie...
Avatar użytkownika
Jamelia
Moderatorka
 
Posty: 3270
Dołączył(a): 6 sty 2013, o 14:47

Re: Życie jest dla mnie za drogie - jak oszczędzić?

Postprzez teresa35 » 11 cze 2013, o 20:10

Robienie zakupów to stały wydatek dla nas wszystkich, czemu na tym nie zaoszczędzić i jeszcze dodatkowo zarobić. Dość dawno temu powstał klub Familo, zakupy przez internet, praktycznie to samo co zawsze kupujemy ale sporo taniej. Polecisz te formę zakupów znajomej i juz masz małą prowizję. Tu się płaci tylko za to co zawsze kupujesz, czyli zero ryzyka. Ale oceńcie to same, opis znajdziecie na blogu. Niby prosta rzecz ale jak pomyśleć to się juz nie jednej opłaciło.

praca dodatkowa, zawsze nowości - www.sukceszloupre.pl/Janusz
teresa35
Miła Kobietka
 
Posty: 49
Dołączył(a): 9 sie 2012, o 09:49

Re: Życie jest dla mnie za drogie - jak oszczędzić?

Postprzez Zatori » 18 lip 2013, o 11:58

Najlepiej zacząć od oszczędzania na rachunkach. Rozsądnie korzystając z wody, prądu i gazu można zaoszczędzić kilka stówek miesięcznie. Ja wprowadziłam w życie następujące zmiany: po pierwsze, spuszczanie wody w toalecie - tylko na mniejszym przyciskiem, po drugie zmiana taryfy u dostawcy prądu - można mieć taryfę wieczorną i tylko wieczorami puszczać pralki itp. Ponadto bardzo pomagają urządzenia nazywane energy saverami, które się podłącza do wspólnego gniazdka np. z lodówką, co powoduje, że pobiera ona mniej prądu. Do tego zamiana elektrycznego czajnika na zwykły na gaz (o ile ma się kuchenkę gazową). Jeżeli nie to warto się chociaż postarać o gotowanie w czajniku elektrycznym tylko tyle wody ile się na dany moment potrzebuje, zamiast gotowanie 2 litrów, a zużywanie wody na szklankę. Jest jeszcze wiele sposobów na oszczędzanie, wystarczy trochę poczytać i zacinąć pasa. Powodzenia! :)

Ostatnio edytowano 18 lip 2013, o 11:59 przez Hadassa, łącznie edytowano 1 raz
Powód: SPAM
Zatori
 

Re: Życie jest dla mnie za drogie - jak oszczędzić?

Postprzez kies » 30 sie 2013, o 08:08

rzabba napisał(a):Nie przeliczam w ten sposób, bo nie każdego miesiąca, na szczęście, kupuję proszki, płyny itp. I na razie jestem zaopatrzona, więc się cieszę, szczególnie, że styczeń jest ciężki. Nie dość, że budżet nadszarpnięty po świętach, to jeszcze muszę zapłacić ubezpieczenie samochodu i mieszkania :(. Liberty pisze, że jest najtańsze i chyba tam się zwrócę, każdy grosz zaoszczędzony na OC się liczy. Dobrze, że luty krótki...
Mnie się wydaje, że w generali mają dość tanią ofertę na ubezpieczenie na życie, OC, domu i inne. Wejdź i porównaj SPAM

Ostatnio edytowano 30 sie 2013, o 08:45 przez Hadassa, łącznie edytowano 1 raz
Powód: proszę nie SPAMować
kies
Fajna Kobietka
 
Posty: 150
Dołączył(a): 7 lis 2011, o 00:50

Re: Życie jest dla mnie za drogie - jak oszczędzić?

Postprzez rzabba » 5 lut 2014, o 12:24

trzeba nieźle kombinować, ale tu kilka rad:)
SPAM

Ostatnio edytowano 5 lut 2014, o 22:57 przez Hadassa, łącznie edytowano 1 raz
Powód: SPAM
rzabba
Miła Kobietka
 
Posty: 48
Dołączył(a): 25 sty 2013, o 13:11

Re: Życie jest dla mnie za drogie - jak oszczędzić?

Postprzez joasia007 » 11 lut 2014, o 17:57

ja jak straciłam pracę też miałam problem z odnalezieniem się za pieniążki z zasiłku, dopiero po dłuższym czasie nauczyłam się, że najwięcej można zaoszczędzić na jedzeniu, dzisiejsze produkty są bardzo niewydajne bo są sztuczne, zauważyłam, że produkty naturalne, najmniej przetworzone pozwalają lepiej i na dłużej zaspokojić głód, mimo że są droższe, ale starczały na znacznie dłużej
joasia007
Miła Kobietka
 
Posty: 66
Dołączył(a): 24 sty 2014, o 18:18

Re: Życie jest dla mnie za drogie - jak oszczędzić?

Postprzez kitowiec » 19 lut 2014, o 14:17

Zacznij odkładać pieniądze na konto, z którego nie możesz wybrać pieniędzy - będzie Cię to powstrzymywało od zarządzania tymi środkami ;)

Wiesz już, jaka jest najpopularniejsza i najlepsza polska ksiegarnia internetowa w UK? Dodam tylko, że jest ich niewiele i dobrze wybrać tylko te sprawdzone. Zajrzyj w tym celu tutaj: http://www.taniaksiazka.co.uk
kitowiec
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 1
Dołączył(a): 19 lut 2014, o 14:10

Re: Życie jest dla mnie za drogie - jak oszczędzić?

Postprzez Karolina_R » 13 kwi 2014, o 17:12

Dużo można zaoszczędzić na prądzie rozważnie stosując urządzenia elektryczne. Na samym komputerze i ładowarkach do telefonu potrafi uzbierać się fajna kwota.
Karolina_R
Miła Kobietka
 
Posty: 46
Dołączył(a): 13 kwi 2014, o 12:45

Re: Życie jest dla mnie za drogie - jak oszczędzić?

Postprzez janeczka » 23 kwi 2014, o 22:33

polecam żarówki Ledowe, drogie ale na prądzie oszczędność
janeczka
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 2
Dołączył(a): 23 kwi 2014, o 22:28

Re: Życie jest dla mnie za drogie - jak oszczędzić?

Postprzez ence » 6 maja 2014, o 22:42

A oszczędzacie na spożywce?
ence
 
Pani Reklama

Następna strona

Zidentyfikowani użytkownicy: Bing [Bot], Google [Bot]