Rodzice po rozwodzie

Jedyny dzień w życiu, tak ważny dla kobiet. Jak zorganizować wesele? Jaką suknię kupić? Ślub kościelny czy cywilny? Chcesz dowiedzieć się czegoś więcej, a może podzielić się swoimi doświadczeniami? Zapraszamy do pisania tutaj.

Rodzice po rozwodzie

Postprzez Viki91 » 14 lut 2012, o 01:21

Hey. Moi rodzice są po rozwodzie i wiem że będzie z nimi wiele problemów np. to że tata ma dziewczynę i pewnie ze chce ja wziąć a mama powiedziała że jak ona na weselu będzie to nie przyjdzie na wesele tylko na sam ślub. Jakie u was są z ty problemy? Jak przebiegają przygotowania, albo jak przebiegł ślub u was. Jakie macie rady w związku z ta sytuacja ?
Viki91
 

Re: Rodzice po rozwodzie

Postprzez Luśka » 18 lut 2012, o 12:40

Masz trzy wyjścia, albo poprosić tatę żeby przyszedł sam, albo mamę żeby przyszła mimo wszystko na wesele, albo żeby mama kogoś wzięła jako osobę towarzyszącą.
Moim zdaniem rodzice nie powinni stawiać Cię w takiej sytuacji.
Przecież to nie ich dzień, ale Wasz. A nowa panna Twojego taty powinna zrozumieć, żeby w tym dniu nie powinna denerwować Ciebie.
Luśka
 

Re: Rodzice po rozwodzie

Postprzez Solina » 28 gru 2012, o 18:55

Nie miałam takiej trudnej sytuacji. Ale bardzo podobną miała moja koleżanka. To bardzo ważne aby szczerze o tym z nimi porozmawiać. Nie wyrzucać niczego, ani nie narzucać rozwiązania. Przedstaw im swoje obawy. Powiedz co czujesz. Powiedz też jak bardzo Ci zależy żeby oboje byli na Twoim weselu i żeby się dobrze bawili. Zanim powiesz czego oczekujesz daj im możliwość by sami zaproponowali jakieś rozwiązanie. Dopiero potem przedstaw im swój punkt widzenia. To może bardzo złagodzić trudną sytuację i rodzice mogą przychylić się do Twojej prośby.

Solina
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 7
Dołączył(a): 28 gru 2012, o 18:16

Re: Rodzice po rozwodzie

Postprzez CynamonkaZrodzynkiem » 28 gru 2012, o 19:54

To Twój dzień, jeden z najpiękniejszych w życiu:) Twoja mama nie powinna podchodzić tak do tego a tata ma prawo przyjść z kim chce. Z drugiej strony jeśli rozstali się w gniewie i to jeszcze przez nowa kobietę ojca to myślę, że trzeba pogadać z tatą o jej obecności na tym ślubie i weselu.

Amantium irae amoris integratio.
Avatar użytkownika
CynamonkaZrodzynkiem
Extra Kobietka
 
Posty: 270
Dołączył(a): 22 lis 2012, o 13:20

Re: Rodzice po rozwodzie

Postprzez elzbieta45 » 1 sty 2013, o 13:22

Rodzice sa dorosli i powinni sie tak zachowywac . Co to za fochy mamusi ze nie przyjdzie bo tatus z partnerka bedzie . Widac nie kocha Ciebie jako corki bo chce aby bylo jej na wierzchu i chce poroznic ciebie z tata . A to ze sie rozstali to jest ich wyłacznie sprawa i dzieci wto powinni mieszac jak naj mniej . On jest twoim ojcem po rozwodzie ma prawo do ułozenia sobie zycia tak jak chce i przyjsc z kim chce . Takze mama ma takie samo prawo to tego . Jesli niechce niech nie przychodzi . A nie powinna zadac tego od Ciebie abys wybierała oni sa obaj twoimi rodzicami i obu powinno zalezec na twoim szczesciu . I mamusia fochy powinna schowac do szafy na dzien slubu i cieszyc sie szczesciem corki
elzbieta45
Kobietka Expert
 
Posty: 6529
Dołączył(a): 21 paź 2012, o 06:18

Re: Rodzice po rozwodzie

Postprzez baba » 9 sty 2013, o 14:43

Przecież są to dorośli ludzie i powinni się zachowywać jak dorośli.
baba
 

Re: Rodzice po rozwodzie

Postprzez bettti86 » 10 sty 2013, o 18:43

łatwo Wam mówić dorośli ludzie, same niby jestesmy dorosłe, a beczymy nierzadko jak dzieci, to są sprawy emocjonalne, nie wiadomo jaki tak na prawdę był powód ich rozstania, a możliwe, że rany sie jeszcze nie zagoiły :/
bettti86
Extra Kobietka
 
Posty: 484
Dołączył(a): 4 gru 2012, o 12:11

Re: Rodzice po rozwodzie

Postprzez elzbieta45 » 10 sty 2013, o 18:48

ale tez niemozna stawiac takiego ultimatum corce gdzie chce miec oboje rodzicow . Jak ma wybrac ktore jest lepsze . To rodzice a szczegolnie matka takich foch nie powinna strzelac i szantarzowac swej corki w jej szczesliwym dniu . ja tez jestem po rozwodzie ale z zona mego byłego meza rozmawiam kawe wypije i nie widze nic w tym dziwnego . To ze nam sie nie udało to nieznaczy ze mam fochy strzelac
elzbieta45
Kobietka Expert
 
Posty: 6529
Dołączył(a): 21 paź 2012, o 06:18

Re: Rodzice po rozwodzie

Postprzez marcodon » 14 sty 2013, o 15:12

nie można wybrać jednoznacznie kto jest lepszy, zawsze będzie ta poszkodowana strona, stawianie takich warunków, jest dowodem na brak dojrzałości partnerów oraz na nie potrzebne konflikty. Uważam że decydowanie z kim zostać jest bezsensu.

Dom a na dachu solary i mniej węgla się pali
marcodon
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 3
Dołączył(a): 14 sty 2013, o 15:06

Re: Rodzice po rozwodzie

Postprzez Biopiekno_pl » 15 sty 2013, o 00:20

Trzeba trochę dyplomacji. Porozmawiaj z ojcem i powiedz mu, że "dla dobra sprawy" powinien przyjść na Twoje wesele sam (zwłaszcza jeżeli jego nowa narzeczona była powodem rozpadu małżeństwa). A jego rolą jest wytłumaczyć to pannie. Powinna to uszanować i nie wciskać się "między wódkę a zakąskę". Mamie natomiast powiedz, że byłoby Ci przykro bez niej na weselu, bo to najważniejszy dzień w TWOIM, a nie jej życiu i jest niejako symbolicznym ostatnim dniem "przy mamie". Strojenie fochów, że nie przyjdzie na wesele, jest bardzo nie w porządku. To właśnie ONA powinna tam być, a nie obca Ci kobieta. Swoj drogą aż strach, jak dorośli ludzie nie potrafią być dorośli... :(

www.biopiekno.pl - Kosmetyki naturalne, ekologiczne, organiczne i mineralne.
Biopiekno_pl
Miła Kobietka
 
Posty: 32
Dołączył(a): 12 lis 2012, o 19:14

Re: Rodzice po rozwodzie

Postprzez Babeczkowa_ewa » 16 sty 2013, o 12:16

U nas w rodzinach jest sporo takich sytuacji. Ciocia Miśka jest tuż przed rozwodem i to Ona jest krewną, więc musi być na weselu, ale Jej jeszcze mąż jest chrzestnym narzeczonego, więc Jego też trzeba zaprosić. Małżeństwo się rozpadło, bo On się z kimś związał, zapytaliśmy więc wprost ciocię, czy każde z Nich mamy zaprosić samo, czy z osobą towarzyszącą - żeby Ona się głupio nie czuła, jak On przyjdzie ze swoją nową partnerką. Ciocia stwierdziła, że jest Jej to obojętne więc oboje dostaną zaproszenie z osobą towarzyszącą. Rodzice mojego Miśka też są po rozwodzie i cały czas martwiłam się, jak to będzie, bo są baaaardzo skłóceni, na szczęście Narzeczony podjął decyzję, że matki nie zaprosi, tym bardziej, że zrobiła nam ostatnio ogromne świństwo i po prostu nie chcemy jej znać, więc problem rozwiązał się sam. Nie będzie u nas podziękowań dla rodziców, żeby tata Miśka nie czuł się głupio i źle z faktem, że występuje w pojedynkę. Trochę się boję, bo matka Miśka nie wie jeszcze, że nie zamierzamy Jej zaprosić, a dowie się, bo brat Miśka mieszka z matką, a Jego zapraszamy... Wiem, że z tego posta nic nie wynika,nie ma żadnej rady dla Ciebie, ale może znajdziesz pocieszenie w fakcie, że nie tylko u Was będzie taka trudna sytuacja. Jakoś tzreba sobie z tym radzić i starać się, aby nikt i nic nie zepsuło tego pięknego dnia! :)
Babeczkowa_ewa
Fajna Kobietka
 
Posty: 102
Dołączył(a): 21 lis 2012, o 14:16

Re: Rodzice po rozwodzie

Postprzez elzbieta45 » 16 sty 2013, o 12:20

To jest dzien młodych i to oni w tym dniu powinni byc szczesliwi . A pomiedzy takimi rodzicami powinno byc troche wiecej tolerancji aby nie zakłocac swoimi sfarami swoim dzieciom tej pieknej chwili i uroczystosci bo to młodych dzien
elzbieta45
Kobietka Expert
 
Posty: 6529
Dołączył(a): 21 paź 2012, o 06:18

Re: Rodzice po rozwodzie

Postprzez tasiaka » 17 sty 2013, o 22:33

Rodzice chociaż na kilka godzin mogliby sobie odpuścić emocje dla dobra dzieci. Naturalne jest że nie posadzą ich koło siebie, nie muszą zwracać na siebie uwagi ba, nawet tym że będą w stosunku do siebie neutralni mogą wieeele pomóc swojemu dziecku ;)
tasiaka
Fajna Kobietka
 
Posty: 122
Dołączył(a): 2 gru 2012, o 19:18

Re: Rodzice po rozwodzie

Postprzez tomk1 » 19 sty 2013, o 17:33

Moja żonka miała podobnie ale dogadała sie z teściami:) Myślę że rodzice nie bedą robić problemów przecież to Twoj ślub:)

Piękne suknie ślubne z najlepszych salonów.
tomk1
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 10
Dołączył(a): 19 sty 2013, o 17:23

Re: Rodzice po rozwodzie

Postprzez Viki91 » 21 mar 2013, o 02:11

Dziękuje wam za te komentarze dały mi wiele otuchy. Chciałabym podkreślić że rodzice nie rozstali sie z powodu nowej partnerki taty. On dopiero po jakimś czasie znalazł sobie kogoś innego, rozumiem to i chciałabym żeby rodzice tez mnie zrozumieli. Moi rodzice maja ciężkie charaktery tata potrafi się długo gniewać jeśli chodzi o te relacje miedzy mną mama, a nim i ciężko się z nim dogadać i już się boje bo po ślubie z moim chcemy zamieszkać u mojej mamy tata jeszcze o niczym nie wie bo jakby się dowiedział i to mówię dosłownie wydziedziczył by mnie (mam tu na myśli to że nie będę już jego córka, a nie majątek bo z tego chętnie bym została wydziedziczona, same długi) wole to odwlec i najlepiej po weselu mu to oznajmić, a mama tez potrafi nie raz rzuca takimi hasełkami, e mam ochotę uciec gdzieś daleko, ciągle ma do mnie jakieś pretensje. Wyrzuca mi moje błędy które tak naprawdę są konsekwencja jej błędów. Tak ogólnie moi rodzice są spoko tylko maja ta jedna wadę niedorośli jeszcze
Viki91
 

Re: Rodzice po rozwodzie

Postprzez elzbieta45 » 21 mar 2013, o 08:21

to sa ich sprawy i to sami oni powinni je rozwiazywac a nie wplatywac swoje dzieci . Dzieci sa dziecmi obojga rodzicow i to oni powinni to zrozumiec i dorosnac . a nie załatwiac swoje kłotnie i swary dziecmi
elzbieta45
Kobietka Expert
 
Posty: 6529
Dołączył(a): 21 paź 2012, o 06:18

Re: Rodzice po rozwodzie

Postprzez Viki91 » 27 lis 2013, o 18:47

hey już minęło ponad dwa miesiące od ślubu wszystko wyszło idealnie miałam dwoje rodziców na weselu i oboje zachowali sie w porządku :) Dziewczyna taty sama powiedziała mu ze nie chce isc bo głupio by sie czuła i ciesze sie że na ten moment zachowali sie normalnie ja dorosli no ale już teraz spowrotem wrócili do poprzedniego stanu:) hehe chce wam jeszcze napisac że przed ślubem było kiepsko bo w kwietniu dziadek zmarł i mama po tym zaczeła szaleć poznała faceta wyprowadziła się po dwóch tyg znajomosci z nim była strasznie denerwująca a teraz juz sie roztali i ona zamierza się za jakis czas spowrotem do nas (bo mieszkamy tam gdzie ona wczesniej z babcia) wprowadzić a mój nie chce żeby sie wprowadzała bo same problemy z nia (niestety ma racje) No ale przynajmniej tata lepiej to przełkną że nie miezkamy w mieszkaniu u niego tylko z babcia
Viki91
 

Re: Rodzice po rozwodzie

Postprzez Panna_Mysia » 4 mar 2014, o 22:11

Luśka napisał(a):Masz trzy wyjścia, albo poprosić tatę żeby przyszedł sam, albo mamę żeby przyszła mimo wszystko na wesele, albo żeby mama kogoś wzięła jako osobę towarzyszącą.
Moim zdaniem rodzice nie powinni stawiać Cię w takiej sytuacji.
Przecież to nie ich dzień, ale Wasz. A nowa panna Twojego taty powinna zrozumieć, żeby w tym dniu nie powinna denerwować Ciebie.


Święte słowa! Zgadzam się.

Jeśli lubisz testować nowości i otrzymywać darmowe produkty, rodzina Myszy ser-decznie zaprasza na gryzoniowy blog - http://www.mysia-familia.blogspot.com
Avatar użytkownika
Panna_Mysia
Fajna Kobietka
 
Posty: 204
Dołączył(a): 11 sie 2013, o 15:27
Lokalizacja: Krosno Odrz.
Pani Reklama


Zidentyfikowani użytkownicy: Bing [Bot]