Korzystacie z udogodnień typu sos z torebki?

Masz jakieś sprawdzone sposoby na dobre jedzonko? Znalazłaś właśnie smaczny przepis na romantyczną kolację i chcesz się nim podzielić? Nie masz pomysłu co zrobić na obiad? Odpowiedzi znajdziesz w tym temacie.

Korzystacie z udogodnień typu sos z torebki?

Postprzez laelia » 5 gru 2014, o 18:42

Przyrządzacie czasem dania z torebek? Czy staracie się wszystko od podstaw robić same?

Ja bardzo rzadko korzystam z jakichś "gotowców", ale może macie coś wypróbowanego i smacznego? Wiem że takie jedzenie jest niezbyt zdrowe, ale może warto sobie raz na jakiś czas ułatwić pracę?
Ja zawsze piekłam ciasta sama, ale bratowa robi ciasta z torebek, i się skusiłam ostatnio, upiekłam babeczki z nadzieniem jagodowym - były pyszne :) Zjedliśmy wszystkie w bardzo szybkim czasie, większość dzieciaki :) Na pewno nie przerzucę się całkiem na ciasta z torebek, ale od czasu do czasu pewnie skorzystam.

Obrazek
Avatar użytkownika
laelia
Gadatliwa Kobietka
 
Posty: 589
Dołączył(a): 5 paź 2014, o 20:16

Re: Korzystacie z udogodnień typu sos z torebki?

Postprzez laelia » 5 gru 2014, o 21:50

nie wiem jak wyedytować post ale chciałam jeszcze dopisać że używam gotowych mieszanek przypraw (choć we wszystkich podobno glutaminian) i mixów sałat - tylko zawsze taką sałatę płuczę na sitku bo nie wiadomo jak to zostało oczyszczone.

Obrazek
Avatar użytkownika
laelia
Gadatliwa Kobietka
 
Posty: 589
Dołączył(a): 5 paź 2014, o 20:16

Re: Korzystacie z udogodnień typu sos z torebki?

Postprzez Nanya » 7 gru 2014, o 12:18

laelia napisał(a):Wiem że takie jedzenie jest niezbyt zdrowe

Masz własną szklarnię z odrębnym obiegiem powietrza (nie, nie ogródek przed domem), w której roślinki nawozisz własnoręcznie sporządzonym specyfikiem? Hodujesz drób i zwierzęta na mięso czerwone, które karmisz paszą, własnoręcznie przez siebie zrobioną z roślinek z Twej własnej szklarni? Nie?
A, mówisz że jajka i mleko masz "od baby", nooo to na pewno zdrowe i pewne ;-)
Moja mama zrobiła 2 lata temu analizę chemiczną ziemi z ogródka przydomowego u mojego dziadka (wioska zabita dechami, 2 km do najbliższej drogi asfaltowej) i ziemi spod bloku, w którym mieszka - jakież było jej zdziwienie, gdy wyszło, że ta "dziadkowa" jest bardziej zanieczyszczona :roll:
Nie oszukujmy się, we wszystkim jest chemia. I gdyby teraz jakiś obywatel z czasów średniowiecza zawitał od nas, zmarłby po 10 minutach od samego... oddychania naszym cudnym powietrzem.
Teraz w zupach, sosach i innych specyfikach z proszku nie ma dodatku glutaminianu, konserwantów i barwników. Właściwie ze składników nie bardzo naturalnych zostały tylko aromaty. Tak to cukier, sól, pieprz (+/- inne przyprawy), sok z buraka (uwielbiany nawet w jogurtach), olej (palmowy zazwyczaj), drożdże, kwas cytrynowy i całe mnóstwo suszonek warzywnych.
Nie dajmy się zwariować, takie jest moje prywatne zdanie :D

- Zdaje mi się, że pan trochę kalospintechromokrenizujesz.
- Jak to?
- No, trochę pan łżesz - objaśnił.
Avatar użytkownika
Nanya
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 11
Dołączył(a): 7 gru 2014, o 09:21

Re: Korzystacie z udogodnień typu sos z torebki?

Postprzez laelia » 13 gru 2014, o 14:38

No ja też jestem podobnego zdania, mam już trochę dość tej powszechnej manii na temat zdrowego odżywiania, tzn staram się W MIARĘ zdrowo odżywiać ale właśnie uważam że te rzezy z torebek RAZ NA JAKIŚ CZAS nic takiego nam nie zrobią. Żeby nie było, nie jestem zwolennikiem codziennego obżerania się zupkami chińskimi. Natomiast moja mama oraz wszystkie moje koleżanki wpadły w jakąś manię zdrowego odżywiania, o niczym innym nie słysze tylko o tym i powoli mam dość :) Osobiście uważam że nie należy popadać w przesadę, w każdym razie ja nie zamierzam. Wydaje mi się że we wszystkim trzeba zachować umiar, zresztą, niech każdy sobie robi jak chce ;)

Obrazek
Avatar użytkownika
laelia
Gadatliwa Kobietka
 
Posty: 589
Dołączył(a): 5 paź 2014, o 20:16

Re: Korzystacie z udogodnień typu sos z torebki?

Postprzez Kilotka » 13 gru 2014, o 21:46

sosów z torebki, zupek z torebki raczej nie gotuję chociaż są wyjątki zupa pieczarkowa, albo żurek właśnie z torebki najbardziej mi smakuje( jako dosmaczenie moich kulinarnych wypocin) lubię vegetę :cooking
Kilotka
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 2
Dołączył(a): 13 gru 2014, o 11:25

Re: Korzystacie z udogodnień typu sos z torebki?

Postprzez Henna » 17 gru 2014, o 16:43

Czasami używam, ale dość rzadko.
Avatar użytkownika
Henna
Miła Kobietka
 
Posty: 97
Dołączył(a): 11 sty 2014, o 23:50

Re: Korzystacie z udogodnień typu sos z torebki?

Postprzez Astra » 27 gru 2014, o 01:41

Czasami , w ekstremalnych sytuacjach posilkuje sie wlasnie
sosami z torebki .
Szczegolnie lubie smietanowy sos.
Mysle, ze takie uzywanie nikomu nie zaszkodzi, a moze nas wyreczyc z roznych
opresjii kulinarnych.
Wiec bez przesady z ta obawa , ze takie sosy zaraz nas otruja. :o
Avatar użytkownika
Astra
Super Gaduła
 
Posty: 1827
Dołączył(a): 22 mar 2014, o 01:28

Re: Korzystacie z udogodnień typu sos z torebki?

Postprzez Tyfusek28 » 28 gru 2014, o 22:10

ja czesto korzystam z sosu bolognese winiary :):) jest dobrze doprawiony i szybko sie go robi... ale jak mam ochote to siade i zrobie wlasny soso do spagetti,ale czas oczekiwania to ok 1,5 godz :P

My kind of love
Avatar użytkownika
Tyfusek28
Fajna Kobietka
 
Posty: 139
Dołączył(a): 25 paź 2014, o 12:30

Re: Korzystacie z udogodnień typu sos z torebki?

Postprzez beauty4ever.pl » 30 gru 2014, o 18:21

zdarza mi się aczkolwiek doskonale wiem ile złego się tam kryje :D sama chemia, zero naturalnych składników także jak najrzadziej :)

beauty4ever.pl
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 10
Dołączył(a): 30 gru 2014, o 18:00

Re: Korzystacie z udogodnień typu sos z torebki?

Postprzez Gosika » 1 sty 2015, o 13:54

Korzystam ale raczej okazjonalnie jak coś muszę przygotować na szybko.

Gosika
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 3
Dołączył(a): 1 sty 2015, o 13:46

Re: Korzystacie z udogodnień typu sos z torebki?

Postprzez AiShA » 1 sty 2015, o 14:06

czasami się zdarza ale i tak używam jeszcze do tego własnych przypraw żeby był wyrazisty smak :)

[i]Na ciele rozmaże z mych łez tatuaże, dwa metry ma strach nie wolno się bać.
A szyfry pułapki w słowach zostawię, pokonać chcesz nas nie zostanę.
Nie chce ciebie na zawsze, nie schowasz nas na dnie Tak mało mnie we mnie jest.
I nie zobaczysz że patrzę na Ciebie inaczej, nie chciałeś mnie takiej mieć.
Jutro znowu gonić, biec, latać ponad, ile sił mam krzyczę to Ja.
Kiedy miga świat w twoich oczach, naucz mnie od nowa.
Nie chciałeś mnie takiej więc naucz mnie sobą być...
[/i]
Avatar użytkownika
AiShA
Extra Kobietka
 
Posty: 434
Dołączył(a): 17 cze 2014, o 21:09
Lokalizacja: Małopolska

Re: Korzystacie z udogodnień typu sos z torebki?

Postprzez Jamelia » 1 sty 2015, o 14:53

Raczej nie, raz do roku jak użyję to jest max :)

Zawsze trzeba podejmować ryzyko.Tylko wtedy uda nam się pojąć, jak wielkim cudem jest życie...
Avatar użytkownika
Jamelia
Moderatorka
 
Posty: 3270
Dołączył(a): 6 sty 2013, o 14:47

Re: Korzystacie z udogodnień typu sos z torebki?

Postprzez BlackWolf » 5 kwi 2015, o 10:05

Dlaczego nie? Jak brakuje czasu aby zrobić coś samemu, to tego typu produkty są bardzo przydatne. Zdarza się, że używam. Niektóre sosy są smaczne zwłaszcza jak doprawi się je po swojemu np. sosy do mięsa (jasne, ciemne) czy fixy do dań chińskich, sosy serowe w szczególności. Czasami używałam fixów do spaghetii jeżeli nie chciało mi się stać przy kuchence i na szybkości sosów czosnkowych do sałatek. Wszystko wychodzi smacznie. Także nie jestem przeciwna jeśli ktoś wspomaga się gotowcami czy półgotowcami w kuchni.
Każdy pichci jak chce.

Nie szukam bajek w życiu moim.
Bajki są okrutne...

Obrazek
Avatar użytkownika
BlackWolf
Moderatorka
 
Posty: 2891
Dołączył(a): 13 mar 2015, o 20:52

Re: Korzystacie z udogodnień typu sos z torebki?

Postprzez muffinka » 9 kwi 2015, o 13:07

raczej nie korzystam, nie smakuje mi za bardzo po prostu, ale jak ktoś mnie poczęstuje obiadem z sosem z torebki to zjem :P
Avatar użytkownika
muffinka
Miła Kobietka
 
Posty: 89
Dołączył(a): 12 lut 2015, o 14:47

Re: Korzystacie z udogodnień typu sos z torebki?

Postprzez Olka » 15 kwi 2015, o 14:35

Ja też czasami korzystam z pomocy doktora oetkera :cooking i wcale się tego nie wstydzę. Nie potrafię zrobić samodzielnie smacznego kremu lub masy do ciasta, więc wspomagam produktami w torebkach. Zdarza mi się też kupić gotową pizzę, pierogi czy barszcz w kartoniku, bo szczerze mówiąc nie mam smykałki do gotowania i moje potrawy nie zawsze są zjadliwe :D .
Olka
 

Re: Korzystacie z udogodnień typu sos z torebki?

Postprzez filip950 » 20 kwi 2015, o 10:13

Ja też czasem używam torebkowych dodatków, ale tylko jako dodatki. Staram się gotować naturalnie z własnych przepisów, ale czasem coś nie wyjdzie takie jak trzeba i wtedy na przykład do zagęszczenia sosu i poprawienia smaku dodaję proszku z torebki.

Warto zabezpieczyć komputer przez programy antywirusowe.
filip950
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 4
Dołączył(a): 20 kwi 2015, o 10:00

Re: Korzystacie z udogodnień typu sos z torebki?

Postprzez halianek67 » 12 maja 2015, o 10:06

Ja staram się nie używać gotowych sosów, w składzie mają mnóstwo syfu, np większość z nich ma bardzo duzo cukru lub ulepszaczy smakowych. Staram się gotować raczej zdrowo i unikać ułatwień :)

halianek67
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 1
Dołączył(a): 12 maja 2015, o 10:03

Re: Korzystacie z udogodnień typu sos z torebki?

Postprzez Kinga88 » 12 maja 2015, o 10:55

nie używam, wolę zrobić go sama :)
Avatar użytkownika
Kinga88
Super Gaduła
 
Posty: 1209
Dołączył(a): 2 wrz 2014, o 10:28

Re: Korzystacie z udogodnień typu sos z torebki?

Postprzez wojtekstypien » 18 maja 2015, o 20:32

Niestety ale zdarza mi się, zwłaszcza jak potrzebuję obiadu na już i gotuję tylko makaron z takim sosem. Ale czuję, że to jest chemia i staram się ograniczyć do sytuacji podbramkowych ;)

Odwiedź Kazimierz Dolny. Oferujemy noclegi, pokoje i kwatery http://www.lipowadolina.com.pl/oferta-kazimierz-dolny/
wojtekstypien
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 3
Dołączył(a): 6 maja 2015, o 16:56

Re: Korzystacie z udogodnień typu sos z torebki?

Postprzez pomcia » 1 cze 2015, o 08:23

Zastanawiam się nad pytaniem, czy to faktycznie udogodnienie? Nie stosuję, odzwyczajam się od wszystkich tych sztucznych dodatków. A jak sos nie wyjdzie to zawsze dorzucam suchy chleb etc.
pomcia
 

Re: Korzystacie z udogodnień typu sos z torebki?

Postprzez kamilka2 » 19 cze 2015, o 12:31

Dla mnie, decydującym kryterium jest to, czy skład jest w miarę naturalny (suszone przyprawy itd.), czy zawiera glutaminian i inne "polepszacze"...
kamilka2
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 2
Dołączył(a): 19 cze 2015, o 12:23

Re: Korzystacie z udogodnień typu sos z torebki?

Postprzez truskawka » 25 cze 2015, o 13:48

Nie korzystam.Już dawno temu pozbyłam się takich sosów z mojej kuchni.Odzwyczaiłam się od jedzenia chemii i glutaminianu sodu.
truskawka
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 6
Dołączył(a): 25 cze 2015, o 12:35

Re: Korzystacie z udogodnień typu sos z torebki?

Postprzez laelia » 29 cze 2015, o 19:32

pomcia napisał(a):Zastanawiam się nad pytaniem, czy to faktycznie udogodnienie? Nie stosuję, odzwyczajam się od wszystkich tych sztucznych dodatków. A jak sos nie wyjdzie to zawsze dorzucam suchy chleb etc.


a co daje ten suchy chleb?

Obrazek
Avatar użytkownika
laelia
Gadatliwa Kobietka
 
Posty: 589
Dołączył(a): 5 paź 2014, o 20:16

Re: Korzystacie z udogodnień typu sos z torebki?

Postprzez Malwa100 » 12 paź 2015, o 23:25

no właśnie, po co suchy chleb?
Malwa100
Miła Kobietka
 
Posty: 41
Dołączył(a): 28 sty 2012, o 18:53

Re: Korzystacie z udogodnień typu sos z torebki?

Postprzez justynaharas » 13 paź 2015, o 03:41

Czasami tak, ale nie za czesto wole jednak swojskie sosiki ktore sama zrobie i wiem co dodaje i ile :)
justynaharas
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 10
Dołączył(a): 7 paź 2015, o 01:48
Pani Reklama

Następna strona

Zidentyfikowani użytkownicy: Brak zidentyfikowanych użytkowników