kawa

Masz jakieś sprawdzone sposoby na dobre jedzonko? Znalazłaś właśnie smaczny przepis na romantyczną kolację i chcesz się nim podzielić? Nie masz pomysłu co zrobić na obiad? Odpowiedzi znajdziesz w tym temacie.

Re: kawa

Postprzez paula93 » 31 sie 2012, o 21:30

tak, tak . koniecznie do śniadania kawa ! ;)
paula93
 

Re: kawa

Postprzez elzbieta45 » 21 paź 2012, o 09:54

Ja lubie kawe w dużym kubku sypaną i z mlekiem a jeszcze wczesnie rano gdzie wszyscy spia a ja się nią delektuję
elzbieta45
Kobietka Expert
 
Posty: 6529
Dołączył(a): 21 paź 2012, o 06:18

Re: kawa

Postprzez bajaderka » 23 paź 2012, o 08:21

I ten fantastyczny aromat, prawda? :) Naprawdę pobudza do życia.
Avatar użytkownika
bajaderka
Miła Kobietka
 
Posty: 86
Dołączył(a): 16 paź 2012, o 20:47

Re: kawa

Postprzez elzbieta45 » 23 paź 2012, o 08:22

tak a najlepiej w samotnosci i bez pospiech na luzie
elzbieta45
Kobietka Expert
 
Posty: 6529
Dołączył(a): 21 paź 2012, o 06:18

Re: kawa

Postprzez Babeczkowa_ewa » 14 gru 2012, o 12:45

Uwielbiam kawę i nie wyobrażam sobie dnia bez kubka tego "napoju bogów" ;) Kiedyś piłam tylko rozpuszczalną z mlekiem, ale ona nie potrafiła mnie postawić na nogi, po prostu była dobra w smaku :D Później przestawiłam się na świeżo mieloną, dźwięk młynka elektrycznego do dziś budzi pozostałych domowników, jeśli akurat mam rano ochotę na kawusię :diabel
Ostatnio poczytałam trochę o kawie i zaczęłam eksperymentować. Znaczenie ma nie tylko odmiana ziaren, ale także to, z jakiego obszaru uprawy pochodzą, jaki był wiek ich dojrzewania, a przy przygotowywaniu naparu liczy się też czas i temperatura parzenia... Wyczytałam, że najlepsza jest kawa nie tylko świeżo mielona, ale i świeżo palona. Niestety, taką znalazłam tylko w sklepie internetowym YouBean, więc czasami zamawiam w necie i później przez jakiś czas cieszymy się w domu tym kawowym luksusem ;-) Na co dzień jednak kupuję pierwszą lepszą kawę ziarnistą w hipermarketach, ale odczuwa się tę różnicę w smaku :(
Babeczkowa_ewa
Fajna Kobietka
 
Posty: 102
Dołączył(a): 21 lis 2012, o 14:16

Re: kawa

Postprzez Kimma » 15 gru 2012, o 15:10

Uwielbiam kawę,szczególnie tę świeżo zmieloną w młynku.Wszystko jest,aromat i smak....
Kimma
 

Re: kawa

Postprzez Barbara Karol » 19 gru 2012, o 15:42

gosik napisał(a):Uwielbiam kawe,kiedys pilam tylko czarna,potem z mlekiem i cukrem ale od jakiegos czasu lubie ja troche podrasowac.Kawa na rozne sposoby z roznymi dodatkami stala sie moim przysmakiem.Jedna z ulubionych wersji to kawa z cynamonem i kawa frappe,choc nie pogardze dobrym cappucino albo latte a wy moje drogie?Jak to jest z wami?A moze macie jakies przepisy na kawe ,ktore moglabym wykorzystac przygotowujac swoj ulubiony napoj?


Ja też uwielbiam kawę. Piję ją codziennie. Ostatnio spróbowałam zielonej kawy i wiecie co, zakochałam się. Nie dość, że świetnie smakuje to jeszcze odchudza...
Barbara Karol
Miła Kobietka
 
Posty: 47
Dołączył(a): 11 gru 2012, o 14:35

Re: kawa

Postprzez mery » 31 gru 2012, o 14:11

Kocham kawę! aktualnie zbieram na ekspres, bo zwykła kawa nie jest tak dobra jak ta z ekspresu ;( jak już zakupię ekspres to mam zamiar pobawić się w robienie wzorków na kawie, najgorsze tylko w tym moim nałogu jest, to że piję zdecydowanie za dużo kawy:(

:D
mery
Miła Kobietka
 
Posty: 82
Dołączył(a): 23 lis 2012, o 16:50

Re: kawa

Postprzez CynamonkaZrodzynkiem » 6 sty 2013, o 18:56

Ja pije czarną bez mleka i cukru i koniecznie mus być nieco przestudzona. Kawa z rana jak śmietana :lol:

Amantium irae amoris integratio.
Avatar użytkownika
CynamonkaZrodzynkiem
Extra Kobietka
 
Posty: 270
Dołączył(a): 22 lis 2012, o 13:20

Re: kawa

Postprzez maggy2013 » 23 sty 2013, o 16:18

Uwielbiam wszelkie kawowe eksperymenty. Najbardziej smakują mi kawy orientalne z Coffee Heaven, a kawusia Turtle z zieloną herbatą, miodem i wanilią bije wszystkie inne na głowę.

Olejek kokosowy do włosów
maggy2013
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 9
Dołączył(a): 22 sty 2013, o 13:59

Re: kawa

Postprzez MagdaLena30 » 25 sty 2013, o 16:17

maggy, to też moja ulubiona ;)
MagdaLena30
 

Re: kawa

Postprzez sermann » 28 sty 2013, o 18:56

Najlepsza i najsmaczniejsza jest kawa rozpuszczalna :) Bez porównania!

Polecam Wam nowy serwis - Mandatownia dzięki któremu nie będziesz musiał płacić za mandat!
sermann
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 2
Dołączył(a): 28 sty 2013, o 18:42

Re: kawa

Postprzez andorqa » 28 sty 2013, o 20:41

Rano kawa to podstawa. Pijam świeżo zmieloną kawę z ekspresu ciśnieniowego. Czasami lubię też poeksperymentować i dodaje cynamon, kardamon lub pienię mleko.

andorqa
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 13
Dołączył(a): 11 sty 2013, o 21:26

Re: kawa

Postprzez azjastopem » 4 lut 2013, o 15:31

MK CAFE - świetny polski producent kawy - znakomite.
Dodatkowo można znaleść w necie wiele przepisów jak zrobić świetną kawe.
Tutaj jest wideo-przepis z toster.pl http://toster.pl/tost/247744
Możecie tam znaleść więcej przepisów i zdjęć, czy ciekawych filmów:) dobry zabijacz czasu.

Koszulka z nadrukiem jestem z głupkiem. Idealnie
azjastopem
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 6
Dołączył(a): 5 gru 2012, o 19:19

Re: kawa

Postprzez mery » 22 lut 2013, o 19:39

Już nie coffee heaven a Costa;) pora się przyzwyczajać, bo pewnie niedługo zostanie sama Costa, podobnie z green coffee. Ale w green cafe nero strasznie podoba mi się wystrój nowych kawiarni.Kawa oczywiście też bardzo dobra, w szczególności że sami wypalają ziarna. W coffee uwielbiam caramel machiatto. Przepraszam, że tak teraz polęcę nieco nieprzyjemnie z tematem, ale nie macie czasem po kawie jakiś dolegliwości? Ja miewam i strasznie mnie to drażni bo często zabiera mi ochotę na wyjścia na kawę...

:D
mery
Miła Kobietka
 
Posty: 82
Dołączył(a): 23 lis 2012, o 16:50

Re: kawa

Postprzez mery » 26 lut 2013, o 20:41

Szlachetną?

Faktycznie te bezy wyglądają dośc kusżąco, ale ja niestety raczej ich nie zrobię, bo zaczęlam zdrowie odchudzanie i ograniczam cukier.
Ale na kawę mogę sobie pozwolić, bez niej umarłabym. Szkoda tylko że na mnie działa wzdymająco...

:D
mery
Miła Kobietka
 
Posty: 82
Dołączył(a): 23 lis 2012, o 16:50

Re: kawa

Postprzez oena472 » 14 kwi 2013, o 13:09

nie piję kawy, zastępuję ją herbatą.
co najdziwniejsze uwielbiam czekoladę kawową z merci :D ObrazekObrazekObrazekObrazek
oena472
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 25
Dołączył(a): 7 mar 2013, o 17:38

Re: kawa

Postprzez LaMama » 15 kwi 2013, o 17:06

Uwielbiam kawe!!! Kazdy dzien rozpoczynam kubkiem kawy. Kiedys probowalam odstawic kawe ale niestety bardzo zle sie bez niej czulam:(
LaMama
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 15
Dołączył(a): 15 kwi 2013, o 16:56

Re: kawa

Postprzez Skarbek.2 » 21 cze 2013, o 14:40

Ja swojego czasu piłam dużo kawy, dziennie tak ok. 3 czarnych bez cukru, bez mleka. Ostatnimi jednak czasy w ogóle mi taka kawa nie wchodzi, wręcz mnie obrzydza... może się jej przepiłam... (?)
Za to ubóstwiam frappe, a najlepiej miętowe :serca w taką pogodę w sam raz. Ale oczywiście tu też jestem wybredna, bo nie lubię z kruszonymi kostkami lodu, tylko z prawdziwymi lodami, a takie ciężko znaleźć.
Skarbek.2
Miła Kobietka
 
Posty: 95
Dołączył(a): 29 kwi 2013, o 13:06

Re: kawa

Postprzez alapluska » 28 cze 2013, o 14:40

a ja lubię Inke najbardziej :) kofeina na mnie źle działa. a do kawy to zawsze koniecznie jakieś ciasto albo ciasteczka, bez czegoś słodkiego ani rusz :)
alapluska
 

Re: kawa

Postprzez malinka 61 » 7 lut 2014, o 22:15

Najlepsza dla mnie to kawa z ekspresu ciśnieniowego ze świeżej mielonej kawy , musi być gorzka bez mleka czy śmietanki :D Piję dwa razy dziennie . :D pierwszą zaraz po śniadaniu a drugą po obiedzie :D

Przy po­dej­mo­waniu de­cyz­ji, nie zważaj na in­nych, kieruj się głosem ser­ca i włas­nym instynktem...

Obrazek
Avatar użytkownika
malinka 61
Kobietka Expert
 
Posty: 4233
Dołączył(a): 3 paź 2013, o 19:25

Re: kawa

Postprzez vpresto » 19 lut 2014, o 18:29

Pamiętaj że kawa wypłukuje magnez i wapń, ja mam fajny sposób na uzupełnienie braków - miseczka bakalii SPAM :))

Ostatnio edytowano 19 lut 2014, o 19:28 przez Hadassa, łącznie edytowano 1 raz
Powód: SPAM

to w sercu ma tylko nienawiść,
nigdy nie zazna miłości i szczęścia.
Avatar użytkownika
vpresto
Miła Kobietka
 
Posty: 79
Dołączył(a): 16 kwi 2013, o 18:28

Re: kawa

Postprzez amour » 20 lut 2014, o 00:59

malinka jaki masz ekspres ? zastanawiam się nad zakupem

Skup aut na terenie całego kraju - http://1skupaut.pl/
amour
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 4
Dołączył(a): 20 lut 2014, o 00:49

Re: kawa

Postprzez malinka 61 » 20 lut 2014, o 16:00

amour napisał(a):malinka jaki masz ekspres ? zastanawiam się nad zakupem


Ja mam ekspres ciśnieniowy z wbudowanym młynkiem- Boscha Ts 503, jest to mój już trzeci ekspres , ten sobie chwalę :D
Teraz właśnie piję już poobiednią kawusię :D

Przy po­dej­mo­waniu de­cyz­ji, nie zważaj na in­nych, kieruj się głosem ser­ca i włas­nym instynktem...

Obrazek
Avatar użytkownika
malinka 61
Kobietka Expert
 
Posty: 4233
Dołączył(a): 3 paź 2013, o 19:25

Re: kawa

Postprzez eni » 24 kwi 2014, o 19:06

Ja zaczęłam szukać przepisów na tradycyjną kawę parzoną po turecku , ponieważ znudziły się mi już troszkę kawy z ekspresu. Z kawą po turecku to wcale nie jest tak, że wystarczy zmieloną kawę zalać wrzątkiem. Prosty przepis na parzenie takiej kawy jest na SPAM A swoją drogą czy wiecie że jest także warszawski sposób parzenia kawy?

Ostatnio edytowano 24 kwi 2014, o 22:22 przez Hadassa, łącznie edytowano 1 raz
Powód: SPAM
eni
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 3
Dołączył(a): 24 kwi 2014, o 18:40
Pani Reklama

Poprzednia stronaNastępna strona

Zidentyfikowani użytkownicy: Bing [Bot], Google [Bot]

cron