Jaki wybrać język obcy?

Dział dla uczących się dziewczyn, jakie studia wybrać? Szkolenia, warto?

Re: Jaki wybrać język obcy?

Postprzez Darirtle » 5 lis 2015, o 02:40

Jezeli chodzi o zarobki to warto pojsc w jezyki malo popularne takie jak np. norweski. Duzo polakow wyjezdza tam do pracy, a nie zna jezyka. Mozna zalozyc wlasna firme budowlana i kontaktowac sie z klientami w jezyku norwskim, a polskim pracownikom wydawac dyspozycje po polsku. Inna opcja to jezyki arabskie, oni maja pieniadze z ropy i potrzebuja ludzi do tlumaczenia.

Jezeli nie chodzi o zarobki, to mysle, ze atrakcyjny jest jezyk hiszpanski. Znajac angielski+hiszpanski dogadujemy sie z prawie calym swiatem, moze poza chinczykami i hindusami. Mnie zawsze kusilo zeby nauczyc sie francuskiego albo wloskiego, ale to tylko dla wlasnej satysfakcji, bo z praktycznego punktu widzenia juz lepiej byloby sie nauczyc niemieckiego.
Darirtle
Jestem tu nowa :)

Postprzez Anastaz » 24 lis 2015, o 01:10

Ja teraz zaczynam się uczyć języka niemieckiego.
Anastaz

Postprzez milla77 » 29 gru 2015, o 13:44

Mi jakoś niemiecki się nigdy nie podobał :) chyba jakieś mam stereotypowe myślnie ;)
milla77
Fajna Kobietka

Postprzez anastazja.k » 5 sty 2016, o 21:24

Wiesz co pobróbuj różnych. Musisz wybrać coś co będzie Cię interesować. Postaraj się gdzies a youtube posłuchać różnych rozmówek i zobaczysz który Ci się najbardziej podoba. Poza tym musi się taki jezyk przydać Ci kiedys także jesli planujesz kiedys gdzies wyjechac to wybierz ten jezyk kraju do ktorego chcesz sie udac :)
anastazja.k

Postprzez Mangosia12 » 7 sty 2016, o 17:42

Ja znam angielski i hiszpański i chcę się nauczyć niemieckiego
Mangosia12

Postprzez Izabela47 » 19 sty 2016, o 12:37

Znajomy namówił mnie do nauki języka francuskiego. Od 2 miesięcy chodzę prywatnie na lekcję po 2h tygodniowo, bo na więcej mi na razie czas nie pozwala, ale uczę się słówek w domu.
Powiem Wam że na początku myślałam że francuski to będzie czarna magia, ale nie jest tak źle. Wystarczy chcieć i być systematycznym, a na pewno się nauczę ;]
Izabela47

Postprzez RoxanaT10 » 10 lut 2016, o 10:30

Ja znam niemiecki, bo jestem na ostatnim roku germanistyki w Lingwistycznej Szkole Wyższej w Warszawie. A od nowego semestru chcę się uczyć angielskiego biznesowego. Tez jako studia na LSW z tym, że skorzystam z ich nowej oferty studiów wieczorowych.
RoxanaT10
Miła Kobietka

Postprzez Carmen_ » 31 maja 2016, o 14:44

Na pewno angielski - to podstawa. A potem myślę, że warto uczyć się języków mniej znanych, np, norweski, szwedzki, czeski Jednym słowem takich gdzie jest mało ludzi znających dany język. Łatwiej o pracę.

Pracuję w hurtowni ze zdrową żywnością http://BioIndygo.PL :girlactive (polecam super ceny!)
Dla osób z forum kod rabatowy "babskiesprawy5"
Carmen_
Miła Kobietka

Postprzez MajkaZ » 2 sie 2016, o 00:00

Uważam że jeżeli nie zna się żadnego języka obcego to warto zacząć od angielskiego.

Ulubiony przepis Naleśniki z serem
Blog prywatny
MajkaZ

Poprzednia strona

Zidentyfikowani użytkownicy: Bing [Bot], Google [Bot], krystynakacz7, Yahoo [Bot]