Jaki wybrać język obcy?

Dział dla uczących się dziewczyn, jakie studia wybrać? Szkolenia, warto?

Re: Jaki wybrać język obcy?

Postprzez Stella » 4 maja 2015, o 22:50

angielski to już teraz podstawa - mój niestety trochę kuleje ale tylko dlatego, że od dawna go nie używam.
Coraz częściej młodzi ludzie uczą się rosyjskiego - słyszałam taką argumentację, że jak przyjdą ruscy to będziemy wiedzieli za co w mord.... się dostanie - to tak z przymrużeniem oka oczywiście
Avatar użytkownika
Stella
Miła Kobietka
 
Posty: 83
Dołączył(a): 3 maja 2015, o 07:50

Re: Jaki wybrać język obcy?

Postprzez milla77 » 25 cze 2015, o 21:09

Chyba jednak angielski to taki najbardziej uniwersalny język który warto znać, sama zawsze miałam ambicje nauczyć się płynnie w mowie i piśmie, jak na razie jestem na dobrej drodze (bo jestem na kursie w speak upie), a później przyjdzie czas na inne języki, na pewno chciałabym wrócić do francuskiego, myślałam też o japońskim.
Avatar użytkownika
milla77
Fajna Kobietka
 
Posty: 169
Dołączył(a): 21 sie 2014, o 14:43

Re: Jaki wybrać język obcy?

Postprzez żuczek » 27 cze 2015, o 16:56

dokładnie, język angielski jest drugim obowiązkowym językiem po j polskim. Taka prawda. Ja zaczełam się uczyć ang dopiero w liceum, wcześniej miałam niemiecki. Jak ja tego żałuję. Dziś mój partner jest native speakrem więc ang mam 24h na dobę, ale mimo to chodzę jeszcze na kursy (akurat teraz też w speak up'e). Planuję wyjechać z PL więc nie ma zmiłuj :(
żuczek
 

Re: Jaki wybrać język obcy?

Postprzez Marika87 » 30 lip 2015, o 11:01

moim zdaniem dzisiaj angielski to zupełna podstawa. znajomość innych też spoko ale angielskiego wymagają wszędzie a o inne nie pytają. ja tez mialam nieźle zapuszczony ale poszłam do szkoły językowej speak up i troche sie podciągnełam.. teraz żałuję, że wcześniej się tak nie uczyłam jak bylo więcej czasu... :(
Marika87
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 16
Dołączył(a): 27 lip 2015, o 13:36

Re: Jaki wybrać język obcy?

Postprzez milla77 » 30 lip 2015, o 18:18

Ja żałuję, że w szkole podstawowej, liceum i na studiach był taki kiepski poziom u mnie :(, w liceum chodziłam do klasy językowej, angielski i francuski po 5 razy w tygodniu, ale niewiele się nauczyłam, szczególnie angielskiego, francuski niestety już zapomniałam. Warto było pójść na kurs angielskiego i się poduczyć.
Avatar użytkownika
milla77
Fajna Kobietka
 
Posty: 169
Dołączył(a): 21 sie 2014, o 14:43

Re: Jaki wybrać język obcy?

Postprzez nergalSzatanie » 5 sie 2015, o 16:18

Ta sama sytuacja u mnie. Wiele lat w szkole, a potem język był zaniedbany i zapomniany. W ramach odświeżenia kupiłam kurs na mp3 ze strony GOOGLE i sama powtarzam. Lepsze to niż narzekać, że się nic nie umie :P Muszę powiedzieć, że zapomniany materiał szybko jest przyswajany ponownie. Angielski to niestety teraz podstawa.

Ostatnio edytowano 7 sie 2015, o 12:27 przez Anonymous, łącznie edytowano 1 raz
Powód: proszę nie spamować forum
nergalSzatanie
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 16
Dołączył(a): 16 sty 2015, o 18:07

Re: Jaki wybrać język obcy?

Postprzez geomam » 9 sie 2015, o 21:57

Angielski to podstawa, ale dobrze też znać francuski.

geomam
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 4
Dołączył(a): 9 sie 2015, o 21:52

Re: Jaki wybrać język obcy?

Postprzez oskarr85 » 27 sie 2015, o 11:35

Obecnie najlepszym rozwiązaniem jest nauka języków azjatyckich, szczególnie chińskiego i japońskiego, oczywiście jeśli zamierzamy wyjechać za granicę, choć w Polsce także mają duże znaczenie - coraz więcej polskich firm nawiązuje kontakty biznesowe z firmami z Chin i znajomość tego języka jest dużym atutem, szczególnie, że mało kto go zna. Znajomość chińskiego, czy japońskiego wyróżnia się także w CV, co może pomóc w zdobyciu pracy, nawet jeśli ten język nie jest potrzebny w danej pracy.

oskarr85
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 5
Dołączył(a): 26 sie 2015, o 13:58
Lokalizacja: Warszawa

Re: Jaki wybrać język obcy?

Postprzez agnes78 » 31 sie 2015, o 18:21

Wydaje mi się, że najlepszym językiem jest angielski - wszędzie się można dogadać i wszystko da się załatwić. No i chyba najprostszy z tych wszystkich. Zawsze można zaszaleć z jakimś rosyjskim czy fińskim - nauczyciele na Need a School tylko czekają na ambitne osoby chcące poszerzać swoją wiedzę;) sama uczyłam się angielskiego z jednym z nauczycieli ogłaszających sie tam, teraz powoli myslę może nad niemieckim. Ale co wyjdzie to zobaczymy;)
agnes78
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 7
Dołączył(a): 20 sie 2015, o 20:03

Re: Jaki wybrać język obcy?

Postprzez krotka_pilka » 31 sie 2015, o 18:53

Jakby ktoś zapytał mnie o język przyszłości to powiedziałabym ....chiński :) a poza tym języki komputerów czyli programowanie.

krotka_pilka
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 11
Dołączył(a): 16 lip 2015, o 23:08
Lokalizacja: Gd

Re: Jaki wybrać język obcy?

Postprzez gendaF » 7 wrz 2015, o 11:51

Oczywiście, że języki komputerów czyli programowanie :) jednak nie każdy może być programistą. Co do języka chińskiego to jedno jest pewne - jest przyszłościowy. Na świecie istnieję tak dużo ludzi tej rasy. Aby jednak go w pełni używać trzeba byłoby zamieszkać na stałe w Chinach bo nie oszukujmy się - ten język na pewno nie będzie ''językiem biznesu''. Teraz trzeba postawić na 2 najlepsze języki - po pierwsze jako podstawa angielski a po drugie jako świetne uzupełnienie niemiecki. Znając te dwa na pewno na świecie nie zginiemy.
gendaF
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 5
Dołączył(a): 5 wrz 2015, o 08:21

Re: Jaki wybrać język obcy?

Postprzez Woli » 10 wrz 2015, o 18:15

Poza oczywiście angielskim dobrze jest znać niemiecki, zwłaszcza gdy planujemy pracę zagranicą. Niemicy np. w przyszłym roku będą potrzebować około 1 mln nowych pracowników.
Woli
Fajna Kobietka
 
Posty: 122
Dołączył(a): 10 wrz 2015, o 17:28

Re: Jaki wybrać język obcy?

Postprzez milla77 » 16 wrz 2015, o 09:11

Ja się ostatnio zaczęłam znów uczyć rosyjskiego, którego kiedyś tam się uczyłam, kupiłam sobie zestaw startowy fiszek.pl, fajnie mi się z tego uczy :)
Avatar użytkownika
milla77
Fajna Kobietka
 
Posty: 169
Dołączył(a): 21 sie 2014, o 14:43

Re: Jaki wybrać język obcy?

Postprzez julli » 20 wrz 2015, o 10:48

Nie będę oryginalna: angielski. Znajomość tego języka nie jest - w tych czasach - wybitnym atutem w pracy, ale dobra lub bardzo dobra znajomość - już owszem. Ponadto warto poznać język któregoś z naszych sąsiadów. Ostatnio chyba rosyjski i niemiecki jest na czasie, ja sama powinnam wziąć się do nauki. Podoba mi się też francuski, ale jest dość trudny.

www.sklep.juliette24.pl - mój sklep ze szkatułkami i kuferkami na biżuterię
julli
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 5
Dołączył(a): 18 wrz 2015, o 12:55

Re: Jaki wybrać język obcy?

Postprzez słoneczna » 22 wrz 2015, o 13:14

Zdecydowanie znajomość języka angielskiego stanowi podstawę w dzisiejszych czasach. Bardzo ciężko znaleźć pracę, w której nie wymagany jest ten język. Często szukane są też osoby z dobrą znajomością niemieckiego czy francuskiego. Najlepiej najpierw skupić się na nauce angielskiego, a później dodać do tego jeszcze jeden język ;)

słoneczna
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 5
Dołączył(a): 22 wrz 2015, o 13:04

Re: Jaki wybrać język obcy?

Postprzez milla77 » 22 wrz 2015, o 17:25

Ja właśnie dlatego chciałam powrócić do nauki rosyjskiego, choć minęło tyle lat odkąd się uczyłam to coś tam pamiętam, a z fiszkami nawet sprawnie to idzie ;) zabieram codziennie jak jadę do pracy kilka żeby coś przyswoić.
Avatar użytkownika
milla77
Fajna Kobietka
 
Posty: 169
Dołączył(a): 21 sie 2014, o 14:43

Re: Jaki wybrać język obcy?

Postprzez maliczka » 5 paź 2015, o 14:20

Angielski teraz to zupełna podstawa. Kazdy powinien znac chociaz na poziomie podstawowym! Chociaz nie ukrywam ze jesli chodzi o wykorzystywanie jezyka w pracy to wypadaloby znac go na poziomie zaawansowanym. Oprocz angielskiego mysle ze jeszcze rosyjski i niemiecki moze byc bardzo przydatny. Nauczenie sie teraz jezyka nie jest trudne, szkoly jezykowe sa na kazdym kroku, a tam sa tacy profesjonalisci ze naucza kazdego, tyle roznych metod jest ze szok. Ja sie nauczylam hiszpańskiego i niemieckiego w szkole Lincoln, jestem bardzo zadowolona
maliczka
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 16
Dołączył(a): 12 mar 2015, o 16:14

Re: Jaki wybrać język obcy?

Postprzez malesa » 8 paź 2015, o 08:31

Rosyjski znowu wraca do łask
Avatar użytkownika
malesa
Miła Kobietka
 
Posty: 26
Dołączył(a): 8 paź 2015, o 08:13

Re: Jaki wybrać język obcy?

Postprzez dawidadamek90 » 8 paź 2015, o 14:24

Wybieraj języki mało popularne, czyli azjatyckie, skandynawskie czy z bliskiego-wschodu. Na te języki jest bardzo duży popy na rynku, ponieważ jest mało specjalistów w tej dziedzinie. Potem masz pracę gwarantowaną albo jako tłumacz albo w korporacji.

dawidadamek90
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 1
Dołączył(a): 8 paź 2015, o 14:22

Re: Jaki wybrać język obcy?

Postprzez rumcus » 5 lis 2015, o 00:00

Poza angielskim myślę że warto zainwestować w jęz. niemiecki, rosyjski
rumcus
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 4
Dołączył(a): 4 lis 2015, o 16:38

Re: Jaki wybrać język obcy?

Postprzez Darirtle » 5 lis 2015, o 02:40

Jezeli chodzi o zarobki to warto pojsc w jezyki malo popularne takie jak np. norweski. Duzo polakow wyjezdza tam do pracy, a nie zna jezyka. Mozna zalozyc wlasna firme budowlana i kontaktowac sie z klientami w jezyku norwskim, a polskim pracownikom wydawac dyspozycje po polsku. Inna opcja to jezyki arabskie, oni maja pieniadze z ropy i potrzebuja ludzi do tlumaczenia.

Jezeli nie chodzi o zarobki, to mysle, ze atrakcyjny jest jezyk hiszpanski. Znajac angielski+hiszpanski dogadujemy sie z prawie calym swiatem, moze poza chinczykami i hindusami. Mnie zawsze kusilo zeby nauczyc sie francuskiego albo wloskiego, ale to tylko dla wlasnej satysfakcji, bo z praktycznego punktu widzenia juz lepiej byloby sie nauczyc niemieckiego.
Darirtle
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 5
Dołączył(a): 2 lis 2015, o 17:31

Re: Jaki wybrać język obcy?

Postprzez Anastaz » 24 lis 2015, o 01:10

Ja teraz zaczynam się uczyć języka niemieckiego.
Anastaz
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 2
Dołączył(a): 24 lis 2015, o 01:05

Re: Jaki wybrać język obcy?

Postprzez milla77 » 29 gru 2015, o 13:44

Mi jakoś niemiecki się nigdy nie podobał :) chyba jakieś mam stereotypowe myślnie ;)
Avatar użytkownika
milla77
Fajna Kobietka
 
Posty: 169
Dołączył(a): 21 sie 2014, o 14:43

Re: Jaki wybrać język obcy?

Postprzez anastazja.k » 5 sty 2016, o 21:24

Wiesz co pobróbuj różnych. Musisz wybrać coś co będzie Cię interesować. Postaraj się gdzies a youtube posłuchać różnych rozmówek i zobaczysz który Ci się najbardziej podoba. Poza tym musi się taki jezyk przydać Ci kiedys także jesli planujesz kiedys gdzies wyjechac to wybierz ten jezyk kraju do ktorego chcesz sie udac :)
anastazja.k
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 9
Dołączył(a): 2 gru 2015, o 21:43

Re: Jaki wybrać język obcy?

Postprzez Mangosia12 » 7 sty 2016, o 17:42

Ja znam angielski i hiszpański i chcę się nauczyć niemieckiego
Mangosia12
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 10
Dołączył(a): 7 sty 2016, o 10:29
Pani Reklama

Poprzednia stronaNastępna strona

Zidentyfikowani użytkownicy: Bing [Bot], Chwastek