Czy będąc w związku, kobieta powinna pracować ?

Co zrobić w trudnych chwilach? Jak stworzyć udany związek? Co denerwuje nas w mężczyznach? Czy kobiety są z Wenus a faceci z Marsa? Na te i inne pytania możemy porozmawiać właśnie w tym dziale.

Czy będąc w związku, kobieta powinna pracować ?


Tak
28
93%

Nie
2
7%
 
Liczba głosów : 30

Re: Czy będąc w związku, kobieta powinna pracować ?

Postprzez Jamelia » 31 paź 2014, o 21:19

wiele kobiet rezygnuje bo nie ma innego wyjścia, zyja z miesiaca na miesiąc z zasiłku rodzinnego bo za to opiekunki nie wynajmia ani w wiekszosci przypadkow za swą pensje bo to nawet by im brakło by oplacic opiekunke.
i nawet te kobiety które chciałyby sie poswięcic rodzinie, zrobic tego nie moga, dzień w dzien proszą po kolei każdego z rodziny(bacie, ciotki kuzynki) by zajęły sie dzieckiem bo musza iść do pracy. pomimo tego że maja męża/ partnera to na zarabianie tylko na swoje wydatki moga zapomnieć. Niestety zbyt często bywa że kobieta będąc w związku i zarabiajac o wiele mniej niz jej partner musi lożyc na żywność i opłaty...
wiem że dla wielu to nie zrozumiała sytuacja ale ,cóż, nasi polscy panowie wyżej sraja niz dupe maja a my z desperacji sie ich trzymamy wierząc ze kiedyś się to odmieni i pomoga nam lepiej żyć... ot, taka szara rzeczywistość :(

Zawsze trzeba podejmować ryzyko.Tylko wtedy uda nam się pojąć, jak wielkim cudem jest życie...
Avatar użytkownika
Jamelia
Moderatorka
 
Posty: 3270
Dołączył(a): 6 sty 2013, o 14:47

Re: Czy będąc w związku, kobieta powinna pracować ?

Postprzez Armigor » 10 lis 2014, o 01:30

Ja jestem zdania iż każda kobieta powinna robić to w czym się spełnia i jest szczęśliwa,o ile ma wybór oczywiście.Mi priorytety zmieniły sie jak przyszedł drugi synek na świat. Zrezygnowałam z pracy zaszlam w kolejną ciąże i zostałam w domu z dziećmi. Teraz nie pracuje i do pracy się nie wybieram obojgu nam czyli mi i mojemu mężowi odpowiada ta sytuacja, konta mamy wsólne nikt nikogo nie sprawdza kto ile na co wybrał. Wiem że gdybym pracowała moje dzieci sporo by straciły nie miała bym czasu żeby wozić dzieci na lekcje rytmiki,sporty walki, czy basen,zoo moi chłopcy są jeszcze mali i ciszę sie że stać mnie na to że nie muszę pracować i mogę robić to na co mam ochotę .
Armigor
Gadatliwa Kobietka
 
Posty: 834
Dołączył(a): 23 wrz 2012, o 21:51

Re: Czy będąc w związku, kobieta powinna pracować ?

Postprzez MajaK » 17 lis 2014, o 20:28

Generalnie nikt nie musi pracować. Jeśli facet zarabia tyle że stać go na utrzymanie rodziny, a kobieta nie chce pracować to spoko ich wybór.

Mnie tylko zawsze zastanawia czy taka kobieta się nie boi. W życiu czasem zdarzają się sytuacje tragiczne i jeśli ona nigdy nie pracowała, nagle mąż odchodzi, umiera, choruje to ona nie ma doświadczenia nigdzie, nagle sytuacja finansowa robi się tragiczna. Poza tym co z emeryturą? Nie wiem ja bym się chociażby z takich powodów bała.

Ale ja nie wyobrażam sobie siedzieć w domu, lubię swoją pracę, nie po to się uczyłam by "zaprzepaścić" swoją przyszłość i swój rozwój siedząc w domu. Co innego na chwilę zrezygnować np po porodzie, a co innego całe tak spędzić. Oczywiście jeśli to komuś nie przeszkadza to ok, mi by to przeszkadzało. Miałabym wrażenie, że marnuję swoje życie.
MajaK
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 3
Dołączył(a): 16 lis 2014, o 17:06

Re: Czy będąc w związku, kobieta powinna pracować ?

Postprzez sedomom » 10 lut 2015, o 20:53

Moim zdaniem każda para powinna podjąć "swoją decyzje". Nie powinna decydować tylko kobieta, tylko mężczyzna, decyzja powinna być wspólna. Rozważmy wszystkie zza i wszystkie przeciw. Nie widzę nic złego w tym, że kobieta nie pracuje, zajmuje się domem, dziećmi. Jak i tym, że jest bardzo aktywna zawodowo.

sedomom
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 20
Dołączył(a): 29 sty 2015, o 16:11

Re: Czy będąc w związku, kobieta powinna pracować ?

Postprzez Magda.O » 16 lut 2015, o 11:57

Ja chcę pracować. Nie chciałabym być przez całe życie na utrzymaniu męża. Chcę się rozwijać, mieć kawałek swojego życia, chcę się dokładać do domowego budżetu, czuć się niezależną.

A teraz jestem w sytuacji trochę trudnej.

Obecnie mam świetną pracę,uwielbiam ją i wiem że jestem dobra i zarząd klubu chce mnie na następny sezon. Ale w wakacje wychodzę za mąż i wszystko wskazuje na to, że wyprowadzę się do Norwegii. Znam angielski, znam już trochę Norweski, ale czy uda mi się znaleźć pracę taką jak mam tutaj? Boję się tego, szukam, ale na razie łatwo nie jest. Z jednej strony nie chcę wyjeżdżać póki pracy sobie nie znajdę, z drugiej jeśli to będzie trwało dłużej to ciągle będziemy związkiem na odległość. Być może łatwiej będzie mi szukać na miejscu. Na to liczę. Ale może tak być, że będę przez chwilę na utrzymaniu partnera. I to mnie jakoś martwi i mi z taką świadmością ciężko.
Magda.O
Miła Kobietka
 
Posty: 29
Dołączył(a): 15 lut 2015, o 21:45

Re: Czy będąc w związku, kobieta powinna pracować ?

Postprzez Czarna » 16 lut 2015, o 16:27

Magda, w jakim klubie pracujesz?

I see a red door and I want it painted black
No colours anymore, I want them to turn black
Avatar użytkownika
Czarna
Gadatliwa Kobietka
 
Posty: 518
Dołączył(a): 12 lis 2014, o 00:17

Re: Czy będąc w związku, kobieta powinna pracować ?

Postprzez Magda.O » 16 lut 2015, o 22:25

Czarna napisał(a):Magda, w jakim klubie pracujesz?


Polonia Warszawa
Magda.O
Miła Kobietka
 
Posty: 29
Dołączył(a): 15 lut 2015, o 21:45

Re: Czy będąc w związku, kobieta powinna pracować ?

Postprzez Czarna » 16 lut 2015, o 22:32

A napiszesz czym się tam zajmujesz?

I see a red door and I want it painted black
No colours anymore, I want them to turn black
Avatar użytkownika
Czarna
Gadatliwa Kobietka
 
Posty: 518
Dołączył(a): 12 lis 2014, o 00:17

Re: Czy będąc w związku, kobieta powinna pracować ?

Postprzez Magda.O » 16 lut 2015, o 22:41

Jestem fizjoterapeutką, więc leczę kontuzję, robię masaże. Ale także przygotowuję z trenerem plan treningu jeśli chodzi o siłownię np jakie obciążenia mogą robić. To chyba tak w skrócie.
Magda.O
Miła Kobietka
 
Posty: 29
Dołączył(a): 15 lut 2015, o 21:45

Re: Czy będąc w związku, kobieta powinna pracować ?

Postprzez Czarna » 16 lut 2015, o 22:44

Zatem w Norwegii powinno Ci się udać znaleźć podobne zatrudnienie :)

I see a red door and I want it painted black
No colours anymore, I want them to turn black
Avatar użytkownika
Czarna
Gadatliwa Kobietka
 
Posty: 518
Dołączył(a): 12 lis 2014, o 00:17

Re: Czy będąc w związku, kobieta powinna pracować ?

Postprzez Magda.O » 16 lut 2015, o 22:48

Na to liczę. Uczę się intensywnie norweskich pojęć z mojego zawodu. W Norwegii kochają sport,jest dużo klubów,więc mam nadzieję, że ktoś mnie zechce. Zawsze w razie czego mogę się zaczepić w szpitalu czy ośrodkach rehabilitacji. Jednak tak bardzo pokochałam prace w sporcie, że nie umiem sobie siebie wyobrazić w innej pracy.
Magda.O
Miła Kobietka
 
Posty: 29
Dołączył(a): 15 lut 2015, o 21:45

Re: Czy będąc w związku, kobieta powinna pracować ?

Postprzez Czarna » 16 lut 2015, o 22:52

Norwegowie słyną z dobrego przygotowania fizycznego, więc zapotrzebowanie na specjalistów jak Ty jest tam pewnie stałe. Tak przynajmniej mi się składa to do kupy :)

I see a red door and I want it painted black
No colours anymore, I want them to turn black
Avatar użytkownika
Czarna
Gadatliwa Kobietka
 
Posty: 518
Dołączył(a): 12 lis 2014, o 00:17

Re: Czy będąc w związku, kobieta powinna pracować ?

Postprzez Magda.O » 16 lut 2015, o 23:03

Czarna napisał(a):Norwegowie słyną z dobrego przygotowania fizycznego, więc zapotrzebowanie na specjalistów jak Ty jest tam pewnie stałe. Tak przynajmniej mi się składa to do kupy :)


To fakt, mają dobre przygotowanie fizyczne.

Marzy mi się praca ze skoczkami :) Odkąd wiedziałam, że fizjoterapia to będzie mój zawód to zawsze chciałam pracować z nimi, bo jest to chyba mój ulubiony sport. Ale to takie marzenie, cichutkie...
Magda.O
Miła Kobietka
 
Posty: 29
Dołączył(a): 15 lut 2015, o 21:45

Re: Czy będąc w związku, kobieta powinna pracować ?

Postprzez Czarna » 16 lut 2015, o 23:17

Marzenia fajna sprawa. Jeszcze lepsza je spełnić :) Powodzenia :)

I see a red door and I want it painted black
No colours anymore, I want them to turn black
Avatar użytkownika
Czarna
Gadatliwa Kobietka
 
Posty: 518
Dołączył(a): 12 lis 2014, o 00:17

Re: Czy będąc w związku, kobieta powinna pracować ?

Postprzez Magda.O » 16 lut 2015, o 23:20

Dzięki, mam nadzieję, że się kiedyś spełni
Magda.O
Miła Kobietka
 
Posty: 29
Dołączył(a): 15 lut 2015, o 21:45

Re: Czy będąc w związku, kobieta powinna pracować ?

Postprzez ala.szot » 19 lut 2015, o 13:06

Oczywiście, każda kobieta musi walczyć o swoją niezależność. Nie po to przez tyle lat sufrażystki, feministki i inne hybrydy walczyły o prawa dla nas, aby to wszystko zaprzepaścić lenistwem ;)
ala.szot
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 25
Dołączył(a): 11 lut 2015, o 00:41

Re: Czy będąc w związku, kobieta powinna pracować ?

Postprzez pannarenata » 22 lut 2015, o 19:45

Oboje powinni pracować...

pannarenata
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 1
Dołączył(a): 22 lut 2015, o 19:43

Re: Czy będąc w związku, kobieta powinna pracować ?

Postprzez andzia74 » 23 lut 2015, o 15:14

hej :) wydaje mi się że oboje powinni pracować ,nawet gdy partner jest w stanie utrzymać rodzinę , :)

przynajmniej możemy wyjść do ludzi i się spełniać zawodowo :)
andzia74
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 1
Dołączył(a): 22 lut 2015, o 22:49

Re: Czy będąc w związku, kobieta powinna pracować ?

Postprzez ktosia93 » 27 lut 2015, o 21:43

moje zdanie jest takie ze kobieta powinna a wrecz musi pracowac. ja sama jestem kobieta i mam 22 lata i pracuje. ostatnio zuawazyłam po kolegach,po znajomych ze oni nie wybieraja dziewczyn ktore nie pracuja i siedza w domu i nie tylko...głownym sponsorem jest tatus. znam taka jedna i nasluchalam sie na jej temat. Chlopcy z ktorymi była czepiali sie jej ze wziełaby sie za jakas robote a nie tatus daje ci pieniadze a to ze samochod jej zatankuje do pelna i kiedy chce a to co sobota zakupy i nowe ciuchy,buty..cokolwiek..i z tego powodu zerwali z nia i zakonczyli znajomosc bo im tak to przeszkadzalo i nie mogli tego zniesc jak ona sie obchodzi z tym.a ona jeszcze sie tym chwali ze nie pracuje,ze ma dwa domy,ze jej ojciec ma firme.chwali sie tym co ma. a raczej co jej ojciec ma.a najlepsze jest to ze mowi to kazdej osobie ktora poznala 5 minut temu i malo tego jeszcze mowi ze jej ojciec powiedzial ze ona nie bedzie pracowac i ze poki zyje jej ojciec to bedzie dawal jej pieniadze..yhy..do czasu.. ja sama po sobie zauwazyłam ze odkad zaczełam pracowac wiekszosc osob nabrało szacunku do mnie,czesciej utrzymyja ze mna kontakt..nie pracujesz to jestes leń i rozpuszczony bachor a jak pracujesz to masz szacunek,znajomosci choc nieduzo ale czeste kontakty.
ktosia93
Miła Kobietka
 
Posty: 76
Dołączył(a): 17 lip 2013, o 12:48

Re: Czy będąc w związku, kobieta powinna pracować ?

Postprzez eDom » 5 mar 2015, o 19:27

Ciekawy wątek. Wiele zależy tutaj od indywidualnego podejścia i potrzeby samorealizacji osób będących w związku ;)
eDom
Miła Kobietka
 
Posty: 92
Dołączył(a): 3 gru 2014, o 11:14

Re: Czy będąc w związku, kobieta powinna pracować ?

Postprzez Hadassa » 8 maja 2015, o 09:43

Odświeżam też ;)

może zmienić pytanie trochę .. a chcecie pracować w ogóle?
Czy może jednak wolały byście się zająć domem ??

.. bo w oczach tkwi siła duszy...
Avatar użytkownika
Hadassa
Moderatorka
 
Posty: 22168
Dołączył(a): 14 mar 2013, o 11:43

Re: Czy będąc w związku, kobieta powinna pracować ?

Postprzez tamira » 8 maja 2015, o 10:24

Nie wyobrażam sobie, że miałabym NIE pracować!
Drugi tydzień jestem na L4, a już nosi mnie jak Żyda po pustym sklepie.. ;-)

Obrazek
Wiosna, wiosna! Wiosna, ach to ty!
tamira
Super Gaduła
 
Posty: 1242
Dołączył(a): 27 lis 2014, o 20:53

Re: Czy będąc w związku, kobieta powinna pracować ?

Postprzez Hadassa » 8 maja 2015, o 10:26

Heheh ;) no cóż, niektóre kobiety lubią siedzieć w domu ;)

.. bo w oczach tkwi siła duszy...
Avatar użytkownika
Hadassa
Moderatorka
 
Posty: 22168
Dołączył(a): 14 mar 2013, o 11:43

Re: Czy będąc w związku, kobieta powinna pracować ?

Postprzez tamira » 8 maja 2015, o 10:33

Jeżeli lubią i odpowiada im taka sytuacja, to nie widzę w tym nic dziwnego!
Nic na siłę ani wbrew sobie.. :)

Obrazek
Wiosna, wiosna! Wiosna, ach to ty!
tamira
Super Gaduła
 
Posty: 1242
Dołączył(a): 27 lis 2014, o 20:53

Re: Czy będąc w związku, kobieta powinna pracować ?

Postprzez ZielonoOka » 8 maja 2015, o 10:38

Moim zdaniem bez różnicy czy jest w związku czy nie. Ja osobiście nie wyobrażam sobie abym była uwięziona w domu i nie chodziła do pracy. Mimo iż nie muszę pracować, bo pensja mojego partnera jest dla nas wystarczająca to też chcę rozwijać się zawodowo i być niezależna finansowo mimo związku.
Avatar użytkownika
ZielonoOka
Fajna Kobietka
 
Posty: 180
Dołączył(a): 10 kwi 2015, o 21:35
Lokalizacja: UK
Pani Reklama

Następna strona

Zidentyfikowani użytkownicy: Bing [Bot]