Co zrobić, żeby oszczędzić na rachunkach?

Nie wiesz jak urządzić mieszkanie? Jak uporać się z remontem? Jakie kwiaty kupić do ogrodu? Czyli tematy związane z naszym domowym zaciszem.

Re: Co zrobić, żeby oszczędzić na rachunkach?

Postprzez Aquila » 4 lis 2013, o 16:03

Wiem, że są takie sklepy, które mają w ofercie produkty wycelowane właśnie z to żeby było taniej w domu. I tam masz wszystko od kolektorów po wiatraczki i oświetlenie LED, jakieś liczniki, uszczelki itd. :P Musisz poszukać
Aquila
 

Re: Co zrobić, żeby oszczędzić na rachunkach?

Postprzez Jamelia » 5 sie 2018, o 10:16

Dobrym pomysłem jest zakręcenie ciepłej wody w ciągu dnia o w kuchni. Czasem wlewając wodę do czajnika nie zwraca się uwagi czy wlewa się ciepła czy zimna ;-)

Zawsze trzeba podejmować ryzyko.Tylko wtedy uda nam się pojąć, jak wielkim cudem jest życie...
Avatar użytkownika
Jamelia
Moderatorka
 
Posty: 3270
Dołączył(a): 6 sty 2013, o 14:47

Re: Co zrobić, żeby oszczędzić na rachunkach?

Postprzez mirinda67 » 23 paź 2018, o 15:33

Ja mam fioła na punkcie oszczędzania. Gaszę światło po meżu, bo wiecznie zapomina. Staram się siedzieć przy wylączonym świetle jeśli oglądam telewizję i nie używam takich pożeraczy prądu jak mikrofalówka czy czajnik elektryczny. Mamy wszędzie żarówki energooszczędne oraz lodówkę i pralkę z tą funkcją. Zażyczyłam sobie też zmywarkę pod choinkę bo widziałam u koleżanki jak ona zaoszczędziła wodę dzięki zmywarce. Jeśli chodzi o prąd to nas zabiła wręcz podwyżka prądu w zeszłym roku. Pozostałe oszczędności, które mieliśmy z czepka po weselu wydaliśmy na zestaw fotowoltaiczny SPAM dzięki któremu na prawdę oszczędność jest olbrzymia. Myślę też o tym, by przejść na piec na ekogroszek. Duża jest oszczędność ? Czy to bardziej o ekologię chodzi ?

Ostatnio edytowano 23 paź 2018, o 19:37 przez Jamelia, łącznie edytowano 1 raz
Powód: SPAM
mirinda67
Miła Kobietka
 
Posty: 30
Dołączył(a): 15 paź 2018, o 12:33

Re: Co zrobić, żeby oszczędzić na rachunkach?

Postprzez reginne » 9 sty 2019, o 02:47

Zmiana dostawcy energii! U nas teraz jest pulsar energia i jestesmy mega zadowoleni z tej zmiany
reginne
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 22
Dołączył(a): 28 maja 2018, o 08:52

Re: Co zrobić, żeby oszczędzić na rachunkach?

Postprzez Allie » 8 lis 2021, o 11:49

Czajnik elektryczny czy zwykły? Zepsuł mi się elektryczny. Mam indukcję. Co polecacie? Znów inwestować w elektryka? Dajcie namiary na konkret proszę!
Allie
Fajna Kobietka
 
Posty: 161
Dołączył(a): 23 sie 2019, o 11:16

Re: Co zrobić, żeby oszczędzić na rachunkach?

Postprzez andrat » 8 lis 2021, o 13:06

Ze względu na planowane znaczne podwyżki prądu właśnie przeszłam na zwykły czajnik. Zakupiłam czajnik ze stali nierdzewnej na stronie Bokono.. Kopę lat nie miałam czajnika z gwizdkiem, więc nie wiem jak z jakością itp. Aczkolwiek od kilku dobrych miesięcy sprawdza się bardzo dobrze, nic się z nim złego nie dzieje, jest wygodny. I sam w sobie stanowi ozdobę na kuchni.
Zerknij sobie na ich katalog:
https://bokono.pl/pl/c/Czajniki-ze-stal ... zewnej/287

Wcześniej szukałam w sklepach stacjonarnych w moim mieście, ale kurczę niewiele jest ciekawych tradycyjnych czaników. Wiekszość to typowe czajniki elektryczne.
andrat
Fajna Kobietka
 
Posty: 114
Dołączył(a): 5 mar 2021, o 11:53
Pani Reklama

Poprzednia strona

Zidentyfikowani użytkownicy: Bing [Bot]