Strona główna forum Nasz dom Dom i ogród

Co zrobić, żeby oszczędzić na rachunkach?

Nie wiesz jak urządzić mieszkanie? Jak uporać się z remontem? Jakie kwiaty kupić do ogrodu? Czyli tematy związane z naszym domowym zaciszem.

Re: Co zrobić, żeby oszczędzić na rachunkach?

Postprzez sosia » 26 sty 2013, o 23:16

a co do tej zmywarki.. to czy muszę zwrócić uwagę na coś szczególnego, żeby wiedzieć że zaoszczędzę? jakieś funkcje?
sosia
Miła Kobietka

Postprzez krokusss » 6 mar 2013, o 18:59

Tu poczytaj:http://zycienaszczycie.pl/jak-oszczedzac-prad-na-co-dzien/
co prawda o większości z tych rzeczy juz pisałyście, ale ja jak sobie czytam takie artykuły to jakoś lepiej koduję te informacje :)

U mnie rachunki za prąd i gaz na 2 osoby to katastofa!!!
Najgorzej jest z prądem, nie jestem w stanie mojego narzeczonego nauczyć gaszenia światła, wyłączania tv na noc, nie mówiąc już o oszczędzaniu wody... już nawet sama, mimo alergii na detergenty, myję wszystkie naczynia, żeby się tyle wody nie lało bezsensownie ;]
krokusss
Miła Kobietka

Postprzez sosia » 13 mar 2013, o 17:24

a co myślicie o zmywarkach z technologią 6-ty zmysł? temperatura i ciśnienie wody dostosowane są automatycznie. poza tym firma whirlpool ma w swojej ofercie zmywarki, które mogą zużyć nawet 6 litrów wody.
sosia
Miła Kobietka

Postprzez bettti86 » 15 mar 2013, o 12:20

mój brat, aby zaoszczędzić na wodzie, która potrzebna mu do gospodarstwa, zainstalował sobie biologiczną oczyszczalnię ścieków i teraz może taką oczyszczoną wodą podlewać cały ogród, myć samochód itp. jakby nie było szkoda na takie rzeczy marnować wodę pitną, a dzięki temu nie dosyć, ze oszczędza pieniądze to jeszcze jest eko

Treść moderowana
bettti86
Extra Kobietka

Postprzez Karmelia » 15 mar 2013, o 12:22

U mnie dużo rzeczy chodzi na czuwaniu, np. monitor, nie moge mojego nauczyć, żeby wyłączał... :/
Karmelia
Jestem tu nowa :)

Postprzez sosia » 19 mar 2013, o 11:11

ja też często zapominam czegoś wyłączyć.. a co do tej oczyszczalni to jak ktoś mieszka na wsi to oczywiście bardzo fajne rozwiązanie ale niestety mieszkając w mieście w bloku nie można sobie na coś takiego pozwolić. ja właśnie staram się wybierać do swojego mieszkania odpowiedni sprzęt, żeby był energooszczędny. teraz zainteresowały mnie te zmywarki, bo przy zastosowaniu technologii 6-ty zmysł można zaoszczędzić do 50% wody, energii no i czasu i nie zależnie od tego, ile mamy załadunku.
sosia
Miła Kobietka

Postprzez kutzzz » 11 kwi 2013, o 17:39

Ja zauważyłam, jaką różnicę może zrobić wyłączanie urządzeń typu laptop czy telewizor, a nie zostawianie ich na czuwaniu. To jest plaga, bo nam wszystkim się wydaje, ze jak wyłączymy nasz komputer to nam praca odpłynie. Wierzcie lub nie ale mój poprzedni laptop, Lenovo ThinkPad x230, chodził w jakiejś formie praktycznie od momentu, kiedy go kupiłam do czasu, kiedy zorientowałam się, że moje rachunki za prąd są ok 15% większe.
kutzzz
Jestem tu nowa :)

Postprzez sosia » 11 kwi 2013, o 18:59

Ja wyłączam wszystko. Już od jakiegoś czasu to robię. majątku na tym nie zbijemy ale warto.
sosia
Miła Kobietka

Postprzez pomcia » 13 kwi 2013, o 11:32

kutzzz napisał(a):Ja zauważyłam, jaką różnicę może zrobić wyłączanie urządzeń typu laptop czy telewizor, a nie zostawianie ich na czuwaniu. To jest plaga, bo nam wszystkim się wydaje, ze jak wyłączymy nasz komputer to nam praca odpłynie. Wierzcie lub nie ale mój poprzedni laptop, Lenovo ThinkPad x230, chodził w jakiejś formie praktycznie od momentu, kiedy go kupiłam do czasu, kiedy zorientowałam się, że moje rachunki za prąd są ok 15% większe.

Żenująca reklama sklepu. :)) Nie wyobrażam sobie by tak znaczny był spadek rahunków, tylko przez wyłączenie laptopa. To nie te czasy, kiedy monitory były tak prądożerne.
Oczywiście wyłączanie Z GNIAZDKA urządzeń po czasie jest widoczne w rachunkach.
pomcia
Extra Kobietka

Postprzez sosia » 13 kwi 2013, o 12:31

Ja słyszałam kiedyś, że wyłączanie telewizora z gniazdka na noc to 20 zł oszczędności.. niestety nie pamiętam na jaki czas :lol:
sosia
Miła Kobietka

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Dom i ogród